Všechno, co děláme, děláme pro sebe. I tento blog dělám pro sebe...

Cukroví

27. prosince 2008 v 18:26 | Nicolas |  Vánoční výkřiky
Moje máma dělá několik málo druhů vánočního cukroví.

Nevím, jestli jsem špatný syn. Ale skoro nic mi nechutná. Kromě jednoho druhu.
Napeče vždy od každého tak dvě kila. Každý rok jí opakuji, ať toho tolik nedělá. Nemá to kdo jíst!!

Vzpomínám si, že loni jsme se domlouvali, že se pečení cukroví omezí. Letos dovezla celou krabici a myslel jsem, že dostanu cukrovou koliku nebo se mi zacpou cukrem cévy. Tak jsem jí půlku cukroví zabaliz zpět. Samozřejmě je to špatně.

Co mám sakra dělat? Usmívat se a pak cukroví vyhodit do koše? Dát ho sousedům? Ti ho nechtějí, mají svého dosti a lepší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Račice dračice Račice dračice | 28. prosince 2008 v 21:31 | Reagovat

Mámy "občas" mají šílenou snahu být stále potřebné...moje to taky dělá...

Mě už to problém nedělá a dělám ji radost, aniž by mi to ubližovalo..... pokud s tím problém máš, nevzala bych si to, pokud to zvládneš přijmout, bez toho, aby ti to nějak drásalo nervy, zašla bych někde k chudým - sociální domy, charity a rozdala je tam, kde jim určitě bude chutnat - obdaruješ mámu - uděláš ji radost, že jsi to přijal a k tomu i mnoha lidem, kterým tohle z lásky nikdo nenapeče...a ušetříš si cukrovou koliku :-)

2 Nicolas Nicolas | 2. ledna 2009 v 10:23 | Reagovat

To: Račice

Já to zvládám jen občas. Nejdříve jsem měl pocit, že bych měl být "moudrý" a dělat mámě radost, ať už mi chce pomáhat jakýmkoli způsobem, který mi třeba není příjemný.

Pak jsem se na to vykašlal a pokusil se jí vysvětlit, že ne vše, co ona považuje za projevování přízně, mi dělá zrovna dobře.

Vlastně mi nedělá dobře, když musím něco vyhazovat - protože mě nemůže nutit svými tunami cukroví, abych chodil do sociálních domů či obcházel sousedy.

Přítelkyně taky napekla cukroví, takže pro uspokojení jejích potřeb a radosti jsem se tím pár dní cpal. Ale pak jsem se to pokusil vnutit sousedům. Kvůli čemuž zase vznikla hádka u nás, že mi to cukroví nechutná. A u sousedů zase manžel obvinil svoji ženu kvůli tomu, že je nenasytná a loudí od ostatních cukroví a jak to pak vypadá...

3 Račice dračice Račice dračice | 5. ledna 2009 v 13:52 | Reagovat

Po tom, co jsi napsal, to máš jasný...nejsi "sžitý" s tím, aby jsi ji dělal radost, a to ostatní by jsi pak bral, že děláš z donucení, tak to jednoznačně přijmi. Slušně, věcně, jasně, nekompromisně.... přijde citové vydírání, slzičky, pokud neustoupíš, máma si časem zvykne, nebo se bude trápit. Sázím na to, že si raděj zvykne... :-)

4 Račice dračice Račice dračice | 5. ledna 2009 v 13:53 | Reagovat

Tak to jednoznačně odmítni, ne přijmi- jsem se spletla!!

5 pandorraa pandorraa | 19. ledna 2010 v 18:26 | Reagovat

Jen tak jsem nakoukla a napadlo mne: možná je to způsob, jak ti říci to, co ti nikdy neřekla a co potřebuješ slyšet...
je to jen JINÝ způsob vyjádření lásky (?)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama