Všechno, co děláme, děláme pro sebe. I tento blog dělám pro sebe...

Jak romantické filmy ničí vztahy

17. prosince 2008 v 18:00 | Nicolas |  Co chtějí ženyNení lepší než vymýšlet své vlastní texty, raději občas skočit na Novinky.cz? :-)
Trochu jsem text upravil, ale není to moje...
Podle skotských odborníků filmy typu Deník Bridget Jonesové či Notting Hill mají zhoubný vliv na vztahy. A kdo se chce vyvarovat velkých problémů na konci roku, měl by letos ve vánočním programu minout všechny podobné typy filmů. Ty totiž lidem poskytují naprosto nerealistická očekávání vůči skutečným vztahům a potenciálně mohou být pro partnerství velmi nezdravé.

Nepravděpodobné šťastné konce, nepravděpodobné scénáře a naprosto falešná filozofie jsou skutečným kladivem na spokojený dlouhodobý vztah.
Podle skotských vědců romantické filmy vštěpují lidem naprosto zvrácený pojem o perfektním vztahu uvnitř společnosti a poskytují nerealistická očekávání v lásce. Také velmi zjednodušují proces zamilování a chybně poskytují dojem, že by mohlo a mělo být lásky dosaženo bez jakékoli snahy.

Psychologové z Heriot Watt University v Edinburghu zjistili, že fanoušci filmů Láska přes internet, Svatby podle Mary a Zatímco jsi spal většinou neumějí efektivně komunikovat se svým partnerem, přičemž většina se domnívá, že pokud je někdo dotyčnému souzený, pak tuší, co se děje v hlavě a duši druhého, bez toho aniž by mu to musel říkat.

"Manželští poradci často potkávají páry, které věří, že by měl být sex pořád dokonalý, a pokud je někomu souzeno být s vámi, pak by měl vědět, co se ve vás děje a co chcete, bez toho aniž byste mu to říkali," tvrdí autor studie psycholog Bjarne Holmes.

"My všichni chceme být úspěšní ve svých vztazích. My všichni chceme být těmi pravými a potkat toho pravého. Naneštěstí lidé tíhnou k tomu, že věří hollywoodskému ideálu perfektního vztahu. To je naprosto nerealistické. Lidé si myslí, že pokud jejich vztah není jako z hollywoodského filmu, pak není dobrý," dodává Holmes.

Shrňme si to, co je romantická představa (pěkně se nám to hodí k článku o mystériu "ten pravý"):
- pokud je někdo dotyčnému souzený, pak tuší, co se děje v hlavě a duši druhého (aniž by mu to musel říkat). to je ten efekt "uaaaaa", konečně jsem našla spřízněnou duši...
- i sex by měl být pořád dokonalý, protože pokud jste si souzeni, tak partner by měl vědět, co se ve vás děje, kam šáhnout, co zmáčknout, kam přivázat a kam naplácat, event. kam vystříkat..aniž byste mu to museli říkat
- ten pravý je také zárukou toho, že vztah bude ideální
- není nutno se moc snažit, vše jde hladce
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama