Všechno, co děláme, děláme pro sebe. I tento blog dělám pro sebe...

Náměty na semináře 2 - jak se nechat od muže více opečovávat aneb superženy přestávají veslovat za oba

20. ledna 2009 v 17:34 | Nicolas |  Co chtějí ženy
TTento článek není můj, ale je to z velké části příběh od Wiki (zde)

Tak a máme tu soutěž o zájezd. Pro koho? Poznáš se v těchto větách, které píše jedna holka:
Jsem dost samostatná, všechno si ráda řídím a zařizuju sama. Nejsem ráda připoutaná. Můj partner má potřebu mě a vlastně i rodinu ochraňovat. To je věc, kterou neumím. Nechat se chránit? Jak vlastně? Jak to ti chlapi myslí?

K tomu bych ještě doplnil: partner vypadá v pohodě, nic mu zdánlivě nechybí. Ale já mám pocit, že jsem na vše trochu sama. Ale než abych si o něco říkala, tak to udělám sama. Stejně to nakonec je lépe zařízené a rychleji :-)K tomuto tématu je výborná odpověď od Wiki:

Patřím také do této kategorie "samostatných". Logicky se mi přehoupl extrém do extrému- od závislosti až do naprosté soběstačnosti.

A tady jsem taky narazila na problém. Protože jsem upřednostnila žít v párovém soužití, tak jsem se "předváděla", co všechno dokážu. Ne úmyslně, ne ve zlém, ale asi jsem i chtěla být oceněna. Partner byl potěšen, to ano, protože takovou (!) partnerku - po všech stránkách - ještě neměl. Dokonce mi řekl, že si na mě netroufal, že na "tento typ žen" nemá atd....Mimochodem já jsem si myslela totéž, ale zase o něm...no nic..smile

najeli jsme na systém - já akční , on v pohodě, dělal si jen svoje a myslím, že i podstatně zlenivěl. Nijak výrazně to jeho sebevědomí nepošramotilo (myslím), ale začla jsem mít problém já.
Dovolenou vymyslela, zařídila, já, všechny akce rodinné (má i děti z rozv. manž.), Vánoce, jarňáky, všechno kolem bydlení, rekonstrukci, auto, . Všechno bylo z mé aktivity at¨d. Doma jsem po něm nechtěla žádnou práci...to nechci ani teď - takže jsem začla být docela vyčerpaná, necítila jsem se oceněná, denně jsem říkala větu :pokud se nepostarám já - tak to nikdo neudělá. Poté dusno, můj vztek se umocnil, že situaci nezvládám, a tak to šlo asi rok. Začla jsem pochybovat o úloze muže. K čemu jsou..atd. Jenže. ...to jsem si nepomohla, měla jsem stálou nepohodu. Rozhodla jsem se jinak, zpracovat to přes sebe. Jinak to totiž nejde, nechci -li ukončit soužití.
Řekla jsem si budu jen dělat to, co se mi bude momentálně chtít. Dokonalost nepotřebuju. No a ono to i šlo. (nevyžehlila jsem - no a co?, třeba zítra..). Dělala jsem to tak, abych prostě byla spokojená. Nikdo na mě žádné požadavky nemá, jen já jsem měla sama na sebe. A najednou jsem měla i energii a chuť do všeho. protože NEMUSÍM. ale CHCI. Toto uvědomění si - bylo pro mě podstatné.

Začla jsem každou věc (od dovolené až po stavbu) volat a psát partnerovi. Na konci byla vždy věta: "co stím?" "coˇbudeme teď dělat?". I když jsem věděla, a on ně, tak jsem ho na to řešení přivedla. Musím dokonce říct, že mnohdy byl i "lepší" v nápadu řešení, než já. Každou větu při jednáních jsem doprovázela větou "co ty myslíš....?" A ono se to opravdu změnilo a posunulo. Pustila jsem mu kus hracího pole a on ho obstarává dobře. Taky jsem ho ocenila. smile

Takže takto jsem se s tím poprala sama. Diagnóza zněla: nepokora , a ješitnost.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

To mi přijde jako naprosto famozní a krásný příběh o tom, jak přeprat tu ješitnou superženu v sobě. A DOVOLIT si být jen partnerem. Předat část prostoru tomu druhému. Předat mu i tu odpovědnost za realizaci věcí a posouvání vztahu. Netáhnout tu káru jen sám a vlastně nepovyšovat se na druhého tím, že vždy já vím, jak se věci dělají lépe, rychleji a efektivněji.
Pokud se držíme za ruce a jeden pořád táhne toho druhého, je načase se (to) pustit. Uvolnit. A nechat to upocené sevření znovu dýchat. Ruka, která vše táhla, si odpočine. A ta druhá se nadechne.

Prvních 10 odpovědí vyhrává zájezd za Wiki. Budete si ji moci prohlédnout, vyslechnout detaily jejího příběhu, klást dodatečné otázky. Cena zájezdu včetně všech tax a palivových příplatků činí 3800 Kč.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama