Všechno, co děláme, děláme pro sebe. I tento blog dělám pro sebe...

Pravidla při rozchodu I. Mluvit pravdu

6. ledna 2009 v 16:52 | Nicolas |  Jak se vyrovnat s rozchodem

Rozchod je vždy (téměř) bolestivý. A není to snadná věc. Myslím, že by se to mělo učit už od základní školy. Vlastně jako celý předmět "partnerství". Nevím, jestli malé děti mají návod, jako na spoustu dalších věcí, které pak v dospělosti zapomeneme. Minimálně jedna z rad a principů je malým dětem vlastní: mluvit pravdu a komunikovat otevřeně. Když Pepíček říká Marušce "už tě nemám rád, teď mám rád Terezku", tak je mnohem větší frajer než jeho dospělý táta, který své ženě říká "už si tak moc nerozumíme a musím se hledat jinde". Anebo vlastně není frajer. Jen říká otevřeně pravdu...Maximální otevřenost x Komunikovat jen to nejnutnější.
To je docela těžké ustát a ukočírovat. Věšina Když už se dáš svému protějšku kopačky a máš za sebou ten stres s oznámení. Už se v tom nepatlat. Nevysvětlovat donekonečna.

Je dobré říct pravdu o důvodech k rozchodu. Má-li někdo málo peněz, nemá smysl lhát něco ve smyslu - už si nevyhovujeme. Má-li někdo malá prsa, nemá smysl lhát něco ve smyslu - už si nevyhovujeme. Má-li někdo koníčka jen sezení u TV a vy byste nejraději trandili po horách, nemá smysl to zaobalit eufemismem - už si nevyhovujeme. I když to kouzelné "už si nevyhovujeme" má nějaký pravdivý základ, tak není čeho se obávat, když protějšku řekneme:
- nemáš dosti peněz, abys nás uživil, mám rád komfort a luxus a garsonka mi zkrátka nevyhovuje
- vždy jsem toužil po velkých kozách, jsi sice vtipná a bohatá, ale v sexu to nestojí za nic
- o víkendech sedíš u TV a já jsem na horách, nepodařilo se nám změnit ani tebe, ani mě, je načase se rozloučit
- anebo jak říká Pepíček: už tě nemiluji, trvá to více než rok. Neměl jsem odvahu ti to říct dřív, protože jsem sráč. Miluji jinou ženu a je čas se rozloučit. (event. pokud tam nefiguruje žádná jiná osoba se řekne: opouštím tě a jdu bydlet do svého druhého domu).

Takže nemlžit trapnými větami typu: nezasloužím si tě, nemám co nabídnout, jsi lepší než já, moc si nerozumíme, máme jiné názory. Být konkrétní. A nebát se i největšího kalibru, pokud to je pravda: už tě nemiluji. Je to totiž normální. Lidským bytostem se normálně stává, že spolu nezůstáváji do smrti a že se (minimálně z 50%) přestávají milovat. Nemusí to vždy znamenat rozchod, ale pokud je absence "lásky" tou pravou příčinou, je namístě ji protějšku říct. Dokonce jsou i páry, kdy jeden z partnerů už od začátku toho druhého nemiluje, doufá, že se to časem změní, ale nezměnilo...a pak když se zamiluje někde jinde, zjištuje, že nemůže žít s partnerem, kterého nikdy nemiloval.

Pár dní nazpět kdosi na jiném foru napsal: Zranuje mě že se hádáme, zranuje mě, že spolu pořád normálně komunikujem jako by se nic nestalo. Rozešla jsem se s ním včera a dnes to pořád řešíme. Neumím to useknout a už s ním nepromluvit.
Tak tohle je klasická začátečnická chyba!! Po tom, co člověk po dlouhém rozmýšlení a zvažování o konci vztahu dojde k rozhodnutí. Zvrátí ho následující den tím, že se chová jakoby nic a komunikuje a navíc komunikuje tak blbě, že zvažuje obnovení vztahu. Ze strachu (asi z osamění) zapomínáme na všechno to, proč byl pro nás vztah v určitých fázích peklem...Takže alou si tyhle pekelné zážitky obnovit!!!! :-) A důrazný zákaz to rozpitvávat.


Pravdu o důvodech. Pokud je neříkat, tak říct: ted ti to prostě nechci říct.

Další část budo o planých nadějích:
Nevystavovat druhého planým nadějím.
Nepsat mu SMS či emaily s mnohoznačnými a neurčitými smajlíky: (je mi smutno, je mi to líto, zranil jsem si koleno, prodělal jsem na burze...) Výklad je vždy mylný: ten, kdo dostal kopačky si to vyloží: je mi po tobě smutno nebo je mi to moc líto. Ale hlavně si bude lámat hlavu s tím, PROč komunikujete.
Takže...kurva nic nepsat!

Pokračování příště...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | E-mail | Web | 13. října 2010 v 12:58 | Reagovat

Každý se z rozchodem vyrovnává jinak, někdo chlastá, někdo sportuje a někdo třeba skočí z mostu. Jen ta druhá věc stojí za něco, ostatní se kvůli ženám nevyplácí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama