Všechno, co děláme, děláme pro sebe. I tento blog dělám pro sebe...

Březen 2009

Jak se rozejít - stručná pravidla pro rozchod

23. března 2009 v 13:27 | Nicolas |  Jak se vyrovnat s rozchodem

Podařilo se mi dát dohromady několik praktických rad, jak se co nejlépe (efektivně či možná bez velké bolesti) rozejít, když už je všem jasné, že se nedá nic dělat a vztah nemá cenu a smysl. Je dobré si říct, že celý proces by měl obě (či více stran) stát co nejméně bolesti, urážek a měl by být efektivní a rychlý.

Vždy to s sebou ponese pár nepříjemností, ale při dodržení jasných rad a pravidel to nebude tak strašné.


Techniky líbání - co rozhodně nedělat

17. března 2009 v 16:04 Co chtějí ženy

Na jednom blogu jsem zabrousil k článku o technikách líbání. Klasický opsaný článek. Nic proti, návodů není nikdy dosti. Ale závěr mě dostal. Pasáž radící a doporučující by mohla dostat Nobelovu cenu v oblasti vztahů a sociologie.

Rady pro ženy:

Chcete-li, aby se váš partner zlepšil v líbání, pošlete mu po schůzce dopis s hodnocením jeho líbání, hodnoťte něžnost, vůni rtů, ohebnost jazyka, prostě cokoliv. Nezapomeňte navrhnout nějaká vylepšení, popřípadě partnera pozvat na doučování. Citlivý partner vás po takovémto dopise jistě mile překvapí. Podělte se o hlt lahodného nápoje se svým milovaným, bude nesmírně překvapen vaším originálním nápadem a vaší nečekanou divokostí.

Rady pro muže:

Nikdy nemůžete ženě dopřát kouzlo jejího prvního chtěného polibku... ale můžete se tomu přiblížit - ve vhodné chvíli líbejte partnerku na krk či na holá záda. Líbejte ženu od rtů po krku směrem dolů a jděte tak daleko, jak jen jí to bude milé, a ne, abyste se zastavili u pupíku. Vždyť záleží na jejím přání.

Ekonomická krize - poznámky

12. března 2009 v 18:22 | Nicolas

Přestože jsem vlastně do určité míry vystudovaný ekonom, tak moje myšlenky neudržím kompaktní o nic déle než stařík, který neudrží moč :-(

Tudíž se uchýlím jen k poznámkám, které mě zaujaly.
Co se vlastně stalo?
Kdo je analytik?
Jak z toho ven?


Chyť mě, když to dokážeš - aneb dokaž, že jsi muž

11. března 2009 v 15:26 | Nicolas |  Co chtějí ženy
Jedna moje známá má trochu potíž s muži. Ať dělá, co dělá, nějak jí to nevychází.
Má zvláštní taktiku. Když se jí někdo hodně líbí, tak před ním utíká. Ona si přijde zvláštní a neatraktivní a vždy se vlastně diví, když se nějaký muž vůbec odváží ji oslovit. Přestože si přeje být s nějakým mužem, tak ji vždy překvapí, když se to stane.

Pak následuje obvyklá story. Když se jí muž líbí a má její sympatie, tak se "zasekne" a hodí zpátečku. Tzn. uteče. Neodpovídá na SMS, nebere telefony. Je úplně paralyzovaná strachem. Strachem z toho, co kdyby to náhodou opět nevyšlo. A tak ze strachu z neuspechu se raději ani o nic nepokusí.

Přeje si silného muže. TAkového, který nemá strach a o kterého by se mohla opřít. Zároven by měl mít pochopení a být laskavý. Jak se takový muž pozná? No přeci podle toho, že umí překonávat překážky. A jednou z těchto překážek je také ta, kterou ona na začátku vztahu klade - tzn. utíká a očekává, že panáček bude utíkat za ní a nenechá se odradit. Vždyť pravý muž si dokáže jít za svým. Ať si žena utíká, jak chce, pravý muž ji dožene a s laskavým pochopením ji nabídne své pevné rámě.
Na můj argument, že pravý muž s největší pravděpodobností očekává od pravé ženy trošku soudnější jednání, odpovídá, že správný chlap si prostě jde za svým a nenechá se jen tak odradit.

Nevím, kde svůj model pravého muže sebrala. A vlastně něco na tom může být racionálního, že esence pravého muže se kloní spíše k trvání si na svém (například, když manželka odmítá sex) a k překonávání nepřekonatelných překážek (dtto příklad u sexu s manželkou nebo také první lety do vesmíru). Ale nějak mi neštymuje to, že opravdu pravý muž by si uvázal na krk takovou ženu, která nebyla schopna vyjádřit co cítí a chovala by se právě opačně. Mohou jistě existovat tzv. silní muži, kteří potřebují mít vedle sebe slabou či nejistou ženu právě proto, aby ji mohli ochraňovat, bezmezně podporovat a ukazovat, jak jsou silní. Ale mám velké pochybnosti o pravé pravosti těchto mužů. Tím se samozřejmě nepopírá vzájemná východnost těchto vztahů - podporovač x podporovaný.

Upřímně řečeno mám velké pochopení pro různé druhy chování a traumat. A máločemu se divím. Akorát mě vždy tak trochu překvapí, že jeden partner (jedno, jestli je to žena či muž) očekává, že ten druhý má nějaký šestý smysl na to, aby rozpoznal, že se chováme uplně opačně, než vlastně chceme.

Internetová seznámení II - jak rozpoznat hovado

3. března 2009 v 16:58 | Nicolas |  Jak sbalit chlapa


Navážeme na článek o internetovém seznámování. Padl tady dotaz, jak rozpoznat co nejdříve hovada. To je těžká otázka. Co to takové hovado vlastně je? Je to chlápek, který má více žen? Nebo chlápek, který nemá práci a ještě hraje na automatech? Nebo na promiskuitě zas tak nezáleží (koneckonců je to znak jeho potence a příjemného šimrání z netušených postelových radovánek v rukou zkušeného muže) a vadí spíše to, že pán je bordelář a neuklidí si po sobě ponožky a v dřezu nechává mesíc staré neumyté talíře se zaschlou rybí pomazánkou (nyní již pokrytou jarně vypadající zelenou plísní)?