Všechno, co děláme, děláme pro sebe. I tento blog dělám pro sebe...

Chyť mě, když to dokážeš - aneb dokaž, že jsi muž

11. března 2009 v 15:26 | Nicolas |  Co chtějí ženy
Jedna moje známá má trochu potíž s muži. Ať dělá, co dělá, nějak jí to nevychází.
Má zvláštní taktiku. Když se jí někdo hodně líbí, tak před ním utíká. Ona si přijde zvláštní a neatraktivní a vždy se vlastně diví, když se nějaký muž vůbec odváží ji oslovit. Přestože si přeje být s nějakým mužem, tak ji vždy překvapí, když se to stane.

Pak následuje obvyklá story. Když se jí muž líbí a má její sympatie, tak se "zasekne" a hodí zpátečku. Tzn. uteče. Neodpovídá na SMS, nebere telefony. Je úplně paralyzovaná strachem. Strachem z toho, co kdyby to náhodou opět nevyšlo. A tak ze strachu z neuspechu se raději ani o nic nepokusí.

Přeje si silného muže. TAkového, který nemá strach a o kterého by se mohla opřít. Zároven by měl mít pochopení a být laskavý. Jak se takový muž pozná? No přeci podle toho, že umí překonávat překážky. A jednou z těchto překážek je také ta, kterou ona na začátku vztahu klade - tzn. utíká a očekává, že panáček bude utíkat za ní a nenechá se odradit. Vždyť pravý muž si dokáže jít za svým. Ať si žena utíká, jak chce, pravý muž ji dožene a s laskavým pochopením ji nabídne své pevné rámě.
Na můj argument, že pravý muž s největší pravděpodobností očekává od pravé ženy trošku soudnější jednání, odpovídá, že správný chlap si prostě jde za svým a nenechá se jen tak odradit.

Nevím, kde svůj model pravého muže sebrala. A vlastně něco na tom může být racionálního, že esence pravého muže se kloní spíše k trvání si na svém (například, když manželka odmítá sex) a k překonávání nepřekonatelných překážek (dtto příklad u sexu s manželkou nebo také první lety do vesmíru). Ale nějak mi neštymuje to, že opravdu pravý muž by si uvázal na krk takovou ženu, která nebyla schopna vyjádřit co cítí a chovala by se právě opačně. Mohou jistě existovat tzv. silní muži, kteří potřebují mít vedle sebe slabou či nejistou ženu právě proto, aby ji mohli ochraňovat, bezmezně podporovat a ukazovat, jak jsou silní. Ale mám velké pochybnosti o pravé pravosti těchto mužů. Tím se samozřejmě nepopírá vzájemná východnost těchto vztahů - podporovač x podporovaný.

Upřímně řečeno mám velké pochopení pro různé druhy chování a traumat. A máločemu se divím. Akorát mě vždy tak trochu překvapí, že jeden partner (jedno, jestli je to žena či muž) očekává, že ten druhý má nějaký šestý smysl na to, aby rozpoznal, že se chováme uplně opačně, než vlastně chceme.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Račice dračice Račice dračice | 12. března 2009 v 10:31 | Reagovat

Řekla bych, že žena, o které hovoříš nehledá silného jedince, ale slabého, stejně, jakým je ostatně ona sama...

(a někde v nitru duše to možná i ví.... stačí jí totiž ke štěstí, že onen jedinec se jí bude dvořit za každou cenu :-) - synonymum k pravému chlapství to podle mě ale není.... )  Takovou ženu si opravdu nabrnkne jen slabý muž, který má pro tyhle slabosti pochopení.... a proto jej budou také přitahovat...

2 Račice dračice Račice dračice | 12. března 2009 v 10:32 | Reagovat

P.s. : Ti slabí jedinci na to šestý smysl budou mít, neboť to budou znát taky od sebe....  Ti silní, s těmi bude mít problém a nikdy to nepochopí...

3 Račice dračice Račice dračice | 12. března 2009 v 11:05 | Reagovat

...natož, aby je to ještě přitahovalo...:-)

Je rozdíl dělat "naoko cavyky, nechávat se trochu dobývat" a rozdíl, to co uvádíš o oné ženě...

4 Nicolas Nicolas | 12. března 2009 v 16:35 | Reagovat

aha. To je moc zajímavé. Můžeš trochu více rozvést - ten komentář č. 1. Jako že vrána k vráně sedá namísto protiklady se přitahují?

5 Račice dračice Račice dračice | 12. března 2009 v 16:53 | Reagovat

Jo, pochopil jsi správně - na první pohled se zdá, že se přitahují protiklady - ona něžná plachá žena, on statný mužný dobyvatel, který jsi jde za svém, i přes tyhle její "překážky"....ve skutečnosti, ale vrána k vráně sedá a přitahuje nás na druhých, čím sami oplýváme, ač si toho nejsme vědomi....

V tomhle případě - nějaká slabost na obou stranách - opravdu silný muž bude chtít vedle sebe totiž silnou ženu (osobnost) . Jen nejistého muže,ať působí dojmem "rytíře", bude přitahovat nejistá žena. Aspoň tak to vidím já....

6 Račice dračice Račice dračice | 12. března 2009 v 17:24 | Reagovat

mělo tam být ač působí dojmem "rytíře".... já snad nic nenapíšu bez chyby, chjo...

7 Nicolas Nicolas | 13. března 2009 v 9:36 | Reagovat

Ježiš, ty jsi ale puntičkářka :-)

Mně se to vysvětlení zamlouvá. Akorát mě ještě napadlo, i když je v základu ta NEJISTOTA, tak v projevech chování se mohou tyto dvojice nějak kompenzovat. Vnitřní nejistota tam je vždy. Ale ta holka potřebuje trpělivost, ochranu a ty další "mužské věci". A chlápek má zase potřebu si toto dokazovat.  Potřebuje vedle sebe někoho, komu nastavuje rameno, překonává překážky, dělá vlastně terapeutický trénink a to mu dodává (či jeho egu - to já nevím) živnou sílu.

8 Račice dračice Račice dračice | 13. března 2009 v 21:58 | Reagovat

Souhlas, to ano.

Bohužel i stou puntičkářkou :-))

9 Račice dračice Račice dračice | 13. března 2009 v 22:00 | Reagovat

tedy s tou :-))))

10 K. K. | 15. března 2009 v 22:02 | Reagovat

Taky přidám svou teorii. Já dělala dost dlouho totéž, a myslím, že to bylo proto, že jsem se nechtěla odkrýt, odhalit svou slabinu nebo tak něco. Jako dát najevo, že o někoho stojím, když se může ukázat, že on na mě kašle? Na to jsem fakt neměla. To, že moje hodnota nestojí a nepadá s tím, jestli o mě stojí jeden chlápek, mi došlo až mnohem pozdějc:-).

11 Račice dračice Račice dračice | 16. března 2009 v 15:10 | Reagovat

K.   Ale je super, že došlo.... :-)

Je to zas o té slabině nejistoty, vlastní hodnoty ,ne před ostatníma, ale v první řadě před sebou.... (ti ostatní se na naši nejistotu z odmítnutí, které by nám ublížilo, jen už nabalují....)

Jo, sami sobě  jsem největšími tyrany....

12 Anna Dzurejová Anna Dzurejová | E-mail | 27. února 2014 v 16:07 | Reagovat

Já mám spíš opačný problém. Jednou za čas sa mi zalíbí nějaký muž. Když ho potkám častěji, zalíbí se mi víc a víc. Já jsem žena, která hledá to čím je sama. Podle zákonu přitažlivosti vesmíru je to tak, že přitahujeme ty, které jsou jako my. To se mi potvrzuje. Můj problém je, že volba padá i na zadané mUže, s tím mám velký problém a pár zkušeností. No na co se chci já zeptat tak to je to, jak má žena dát najevo zájem o muž aniž by se dopustila nejakého společenského fopa. Mám v merku jednoho chlapa. Již si všimnul, že se po něm koukám. Dělá i různe veci, ktoré se mi moc líbi, jakože se drží u mne, nebo že se mi ukazuje ve světle, po kterém ja prahnu. Nemohu uvěřit, že je to tak dokud se nezeptám. Jak se mám zeptat když na to již nemám odvahu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama