Všechno, co děláme, děláme pro sebe. I tento blog dělám pro sebe...

Jak se rozejít - stručná pravidla pro rozchod

23. března 2009 v 13:27 | Nicolas |  Jak se vyrovnat s rozchodem

Podařilo se mi dát dohromady několik praktických rad, jak se co nejlépe (efektivně či možná bez velké bolesti) rozejít, když už je všem jasné, že se nedá nic dělat a vztah nemá cenu a smysl. Je dobré si říct, že celý proces by měl obě (či více stran) stát co nejméně bolesti, urážek a měl by být efektivní a rychlý.

Vždy to s sebou ponese pár nepříjemností, ale při dodržení jasných rad a pravidel to nebude tak strašné.Nikdy rozchod nechápejte jako vlastní nedostatečnost.

Rozchod je vždy věcí nekompatibility obou. Rozchod je zapotřebí chápat jako dobrou a ozdravnou věc. Prostě něco ve vašem vztahu nefungovalo a to se začalo projevovat. Vy jste jako dvojice nebyli schopni tyto neshody a nedostatečnosti vyřešit, a proto došlo ke kompenzaci jinde. Každopádně je ale dobré, že k tomu došlo právě nyní a ne za 10 let.

Jak nejlépe oznámit rozchod?
Vždy je lepší pro oznámení tohoto typu volit prostředí, kde nebudete sami. Zvláště pokud je partner trochu agresivnější. Připravte si alespoň krátkou řeč, proč jste se k tomuto kroku odhodlali a co jsou ta místa, kvůli kterým to děláte. Buďte upřímní. Rozchod je dobrý a pomůže oběma si uvědomit hodně důležitého.

Přemlouvání partnera,
že ještě potřebuje čas si věci promyslet, je pouhé oddalování. Oba dva jste toho společně prožili hodně a velmi dobře si pamatujete, za kolik váš společný život stál. Sestavili jste si křivku vztahu a je vám jasné, že další pokračování již nemá cenu
Přemlouvání partnera, že to ještě spolu zkusíte, neberte v úvahu. Pokud jste se jednou rozhodli, že vztah ukončíte, máte k tomu jistě jasné důvody. Nedělejte krok zpět.

Pokud společně bydlíte, tak si rychle najděte nové bydlení.
V žádném případě již v bytě dlouho nebydlete. Společné věci a vzpomínky budou nepříjemně působit.

V žádném případě neudržujte sexuální kontakt
jenom proto, že nikoho prostě nemáte.
Po rozchodu máte jedinečnou šanci pozorovat chování druhého k vám i k vašemu okolí. Pravděpodobně odhalíte vlastnosti, které před vámi skrýval.

Pokud vás trápí jeho nový partner, tak si vzpomeňte na křivku vztahu, vzpomeňte si na všechny důvody, které vás přivedly k rozhodnutí, ze vztahu odejít a pokud jste vy na straně toho, komu bylo prostě oznámeno, tak hlavu vzhůru. Lepší teď než za deset let.
Tlak ze strany rodičů bývá častým důvodem nejen k zůstávání v nefunkčním vztahu, ale i návratu do vámi rozděleného vztahu. Prostě vás rodiče ukecají. I když se jejich argumenty zdají být velmi opodstatněné, neposlouchejte je. Vztah si budujete vy a to na celý život. Rodiče nebudou s partnerem žít každý den. Budete to vy. Tak si do toho nenechte kecat. Máte vlastní hodnoty, tak se jich držte.

Dělení společných věcí. Pokud vztah již trval nějakou dobu, jistě máte společné věci, nakoupené během vztahu. Udělejte si jejich seznam a domluvte se na jejich hodnotě. Pak si buďto odnesete danou věc nebo peníze. V této oblasti se opět máte možnost přesvědčit, jak bude váš expartner jednat vůči vám. Možná se budete divit, s kým jste to vlastně celou dobu žili.

Společní přátelé. Pokud jste s přáteli vašeho partnera udržovali kontakty pouze společně, tak se s nimi pravděpodobně nebudete již stýkat. Může se vám stát, že budete na chvilku sami, ale nezoufejte. Lidí kolem vás je všude dost.

Mějte po odchodu čistý stůl. Mějte zaplacené všechny společné účty a domluvené převody splátek. A nezapomeňte na závazky ze smlouvy o pronájmu společného bytu.

Všechny tyto kroky jsou důležité pro váš další život. Nechtějte si tahat nepříjemnosti z minulosti. Z počátku se zdá, že jejich nedořešením se vám uleví, ale později na nás vyskočí jako pes a budou se dožadovat svého.


svůj komentář napíšu později.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | Web | 18. ledna 2013 v 12:35 | Reagovat

Rozchody řeší s rozchody.wz.cz. Dřív to byl pro mě ukrutný problém, teď je to hračka.

2 Isfahan Isfahan | Web | 19. června 2015 v 6:29 | Reagovat

rychle pujcky kolin ;-)

3 casha casha | Web | 28. září 2016 v 5:33 | Reagovat

fast cash půjčka :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama