Všechno, co děláme, děláme pro sebe. I tento blog dělám pro sebe...

Listopad 2009

Mýty o manželství

21. listopadu 2009 v 14:15 | Nicolas |  Co chtějí ženy
Často se v diskusích objevují otázky na metody, jak si udržet manželství návod na štastné manželství. Stejnou váhu by měly mít i informace o romantizujících mýtech, které k tomu domácímu štěstíčku zrovna nepřispívají. Našel jsem pro vás článek o manželských mýtech, kterých se je potřeba vyvarovat, pořádně je prozkoumat nebo alespoň si jich být vědom.

Vzkaz Slovenska českým fanouškům SuperStar

10. listopadu 2009 v 16:34 | Nicolas |  Zrcadlení a jiné poznámky
Musím se podělit o skvělý vzkaz ze Slovenska adresovaný českým fanouškům Československé SuperStar.
V diskusi týkající se vyřazení novodobé "Špinarky", Leony Šenkové, jsem našel následující text:

---------
To, že Šenkovej Cesi poslali len 4000 hlasov je totalna hanba pre cechov a nech to berieme z akohokolvek pohladu. superstar ma v cechach sledovanost 2 miliony divakov a senkova dostala 4000 hlasov. to znamena ze 0,2 percenta divakov jej poslalo hlas. a ked zoberiem kolko ma kamaratov ktory jej urcite vela posielali, tak mi vychadza ze cesi su jeden posrany narodik ktory by neutratil korunu ani keby umieral. proste lakoma povaha. pri tom pocte pochvalnych komentarov sa na nu kazdy ten cesky kecalek proste vysral. hanba, byt cechom chodim po kanaloch

----------

Celý text je reakcí na spekulativní vyzrazení hlasování a počtu SMS, které diváci a příznivce posílají.
Samozřejmě, že podle různých teorií spiknutí to vůbec nemusí být pravda (vždyt Blesk by měl být mediálním partnerem celé soutěže, takže by asi nechtěl uškodit samotné soutěži a svým partnerům (televizím) - tzn. že vše může být řízené a v souladu s finančními plány a marketingem celé soutěže. Ale kdo ví.

Každopádně mi přijde ta slovenská poznámka vtipná. A v podstatě míří i na mě. Já jsem soutěž začal sledovat a Leona i Martin se mi moc líbí. Ale už jsem asi za horizontem (nácti-letého věku a nadšení), abych do jakékoli podobné komerční televizní soutěže posílal SMS. Ani nejsem dostatečný nacionalista, abych posílal hlasy Čechům a nikoli Slovákům.

Česko-slovenská Superstar

2. listopadu 2009 v 17:20 | Nicolas |  Zrcadlení a jiné poznámky
Tohle sem tématicky vůbec nepatří, ale musím to napsat. Nechápu, jak jsem si mohl nechat uniknout minulé ročníky Superstar :-) Asi mě iritovaly a pak jsem jim vůbec nevěnoval pozornost.

Teď musím přiznat, že jsem opravdu unesený Martinem Chodúrem. Kromě toho, že zpívá jak Tom Jones, tak mi přijde, že to je po dlouhé době běloch s černošským hlasem. V tom smyslu, jak se říkalo o Georgi Michaelovi. Je to plný a vášnivý hlas. Plný energie. A i když můj názor není vůbec směroplatný, tak snad zpívá i ne-falešně.

Chápu, že vizuálně vypadá líp Ben Christovao. Ale když bych si měl koupit CD-čko (což ze zásady nedělám), tak bych si koupil Chodúra. Opravdu. Nepotřebuju k tomu tanečky. Stačí, když zazpívá tak, jak to dělá doposud. A kdo ví, možná i koncerty budou tak veselé, jako Martinovo tančení :-)

Stejně úžasná mi přijde Leona, co zpívá jak Špinarová. Já ty kecy o husí kůži při poslechu zpěvu moc nemusím, ale ona a Martin to tam fakt mají. Ono vlastně skoro všechny holky zpívají fakt úžasně a je to pro mě zážitek. Což jsem nečekal - při čumění na bednu jsem to nečekal ani náhodou.

PS: je tu někdo, kdo má hudební sluch a je schopen posoudit moji domněnku, že Ben zpívá opravdu často falešně?