Všechno, co děláme, děláme pro sebe. I tento blog dělám pro sebe...

Spolupráce na blogu - Kristýna a ostatní

28. prosince 2009 v 11:21 | Nicolas |  Vzkazy pro mě
Tenhle článek už je zrušen - nepřidávat komentáře:
Ahoj Kristýno (a další),

děkuji za nabídku spolupráce na blogu.


Zdá se, že zasílání vzkazů přes "vzkazovník" autorovi je nahovno. Nechodí mi správné formáty emailů a tak nemohu vůbec odpovědět.

Dále také občas lidé vůbec nenapíší svůj email, protože si možná myslí, že jim skrze vzkazovník autorovi mohu odepsat. Což bohužel nemohu. Není uvedena adresa odesílatele.

Proto bude lepší zasílat komentáře a vzkazy autorovi na tomto místě formou komentářů - rubrika Vzkazy pro mě

Respektive rovnou odkaz na vložení komentáře je zde

Děkuji za pochopení.

N.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Michaela Jílková Michaela Jílková | E-mail | Web | 26. ledna 2010 v 20:36

Dobrý večer, dostala jsem na Vás kontakt od kamarádky Evy Ráčkové - Pandory. Nenašla Váš mail, proto se ozývám přez blog :-) Scháníme někoho kdo se zabývá dotacemi a doporučila mi Vás. Můžete se mi prosím ozvat mailem, nebo na telefon 724160431, díky moc  Míša

2 T T | 15. října 2011 v 23:43

Ahoj,
potřebuji poradit. Je mi 18 a mám problém se seznamováním. Podle ostatních jsem chytrá, hezká, samostatná a občas působím příliš sebejistě. Zamilovala jsem se do jednoho kluka, bylo m uo deset let vic, nez me... loni v lete se ozenil. Nebyla jsme nekdy schopna mu to rict, bala jsem se a ted uz nemam sanci.. Potom se mi zacal libit kluk jen o rok starsi, nez ja.. Balil me tak dluho, az se mu to podarilo a ja si k nemu vytvorilacitovou vazbu. Vyspala jsem se s ním a on se na mě vykašlal. Půl roku jsem se z toho vzamatovavala. V lete mi rekl, ze se na me vykaslal, prootze se chovam jak chlap.. Ale jak se mám chovat jako žanská? Nechci být jako chlap. Hrozne me to ranilo, porad ho mam hrozne rada i presto vsechno, co mi kdy udelal... nevim co mam delat. Nechci být už sama, chc ise zamilovat, sním o lásce na celý život, o rodině.. Prosim porad mi, jak mam pokracovat, jestli mam sanci s tim klukem to zase spravit nebo jetsli se o o ani nemam snazit a hledat nekoho jienho. a kde hledat, jak se chovat a byt jako prava zena... Potrebuj inehoko, s kým si budu mt co rict, kdo bude mit rad sport.. Chci chlapa, co bude jako chlap vypadat a chovat se tak.. zadneho mamanka nebo prase.. Milji muze, kteri maji hnede vlasy, hezkou postavu a mozek! :) Vim, ze mam asi narocna kriteria.. ale kdyz jsme zusila slevit, tak jsme s ejen trapila.. nebavilo me to, nebyla jsme stastna... Predem dekuji za radu.. :)

3 T T | E-mail | 16. října 2011 v 19:49

odepiš mi prosím na maila.. :)

4 T T | E-mail | 16. října 2011 v 21:43

jsem pako, nějak špatně jsem vlozila maila do spravne kolonky .. ted uz by to melo byt ok :D

5 Nicolas Nicolas | 17. října 2011 v 23:13

[2]:
Ahoj Terezko,
píšeš několik věcí najednou. A chceš to nejtěžší "jak být pravou ženou". Je to těžké a zároveň lehké. Těžké je to, že bys se měla chovat jako tzv. "pravá" žena, i když ti to evidentně není vlastní. Těžké je z toho důvodu, že máš navyklé chování anebo prostě vnitřní charakteristiku, která prostě a jednoduše odporuje zažitému středoevropskému pojmu "pravá" žena (milá, chytrá, hezká, poslouchající a naslouchající, něžná, občas slabá a pod.). Kdybys třeba byla v jiné zemi, například v Holandsku, tak by tvoje chování a charakter byl považován za to "pravé".

Lehké je naopak to, co děláš a co víš, že ti dělá dobře, protože to je vyjádřením toho, co chceš a čím jsi. Víš, jakého kluka chceš (hnědé vlasy,hezkou postavu a mozek). Tam ti povím jedno tajemství, vlasy mužům časem vypadávají, postava se zakulacuje aniž by byli gravidní a mozek se přesouvá do penisu - muži časem myslí namísto mozkem svými genitáliemi. Každopádně tvoje kritéria nejsou vůbec náročná vzhledem k tomu, že ještě můžeš lovit ve věkové kategorii mužů mezi 20 - 30 lety.

Poradit se dá zkráceně asi toto: musíš se rozhodnout, kdo vlastně jsi. I když to je špatně řečeno. Nemusíš. Spíše bys mohla. Začít můžeš tím, že se pokusíš lépe poznat sama sebe. Co to znamená? Zjistit, co chceš doopravdy. Co ti dělá dobře a s kým se cítíš doopravdy fajn. Pak se ti bude lépe rozpoznávat mezi tím, co po tobě chtějí ostatní "jak být pravou ženou" (to nechceš ty sama, ale ostatní a ty si myslíš, že tě budou brát, když se budeš chovat podle toho, jak chtějí oni. A když splníš jejich představu, tak budeš štastnější. Ale tak to bohužel nefunguje..).

Až zjistíš, co chceš doopravdy a kdo jsi a kdo ti opravdu vyhovuje, tak se to snaž dávat najevo rovnou. Ať pánové vědí, co mohou očekávat. Nehrej si na něco jiného, než jsi. Nepředstírej. Upřímnost je největší deviza pro ty správné chlapy a obráceně. Nechceš přeci zjistit za 5 let, až tě přestane bavit se přetvařovat, že chlápka nemiluješ a je na blití ze sebe samé, že si každý den musíš nasadit masku té správné ženy, když taková nejsi. Ze jsi prostě svá a hotovo. Musíš si najít chlápka, který tě bude mít rád takovou, jaká jsi.

6 T T | 18. října 2011 v 20:48

Nicolasi díky za odpověď, já se jen prostě bojím toho, že ennajdu nikoho, kdo mě bude mít rád takovou jaká jsem.. Kamarádů mám sice spoustu, ale kluci se me boji.. :( Nechci být sama, nejsem ten typ. co by byl rád v garsonce s kočkou..  nebaví mě kluci v mém věku, ideální věkový rozdíl je 6 až 10 let, jenže kde někoho takového potkat...a když už by s eto podařilo, tak většino usi ten dotyčný netroufne kvůli věkovému rozdílu..

7 T T | 18. října 2011 v 20:49

A hlavně, jak mám chlapa, kterému je třeba 27 sbalit?

8 Nicolas Nicolas | 19. října 2011 v 9:38

Terezko,
budeme si muset říct, co je pro tebe opravdu důležité - cíl a co je jen taktika, způsob cesty k cíli.

Píšeš, že se bojíš, že nenajdeš nikoho, kdo tě bude mít rád takovou jaká jsi. A v druhé větě dodáváš, že se tě kluci (tak já říkám i mužům do 35 let, to jen pro terminologické pochopení) bojí. Z toho usuzuji, že máš strach z toho, že je na světě velmi málo odvážných kluků, kteří by překonali to "něco" děsivého v tobě a naopak by to milovali. Můžeš napsat trochu více konkrétněji, čeho se asi tak ti kluci na tobě bojí? Přiznám se, že si to pořádně neumím představit. Vlastně ano, jestli znáš bývalou koulařku Fibingerovou, tak té bych se trochu bál, kdyby se rozčílila a dala mi pěstí. To bych potom chápal.

Co se týče tvého cíle nebýt sama v garsonce s kočkou, tak to je naprosto normální a přirozené téměř všem ženám na světě. Co mi přijde mírně odlišné (neříkám zvláštní), je to, že o této variantě hrůzy přemýšlíš v tak brzkém věku. Představ si zoufalé ženy kolem 55 let s odrostlými dětmi, co je opustil muž kvůli nějaké osmnáctce jako jsi ty :-) To je potom děs a deprese. A přesto se z toho většina žen dostane a najde si dalšího fajn chlápka. Chci tím říct, že se nemusíš bát tak dlouho předem. Máš spoustu času - vím, že to asi nesnášíš, když ti říkají, že jsi mladá. Ale je to fakt. Nespěchej na sebe. Já jsem si taky myslel, když jsem se rozváděl kolem 30ky, že je konec světa. Prdlajs. Začala jen nová etapa. A ještě lepší.
K dalším otázkám později. Až napíšeš, co je na tobě tak odpudivého, že se tě většina mužů bojí.

9 Nicolas Nicolas | 19. října 2011 v 12:37

PS: taktické otázky ohledně toho, kde potkat chlápka ve věku 25 - 28 let a hlavně, jak ho sbalit, považuji za naprosto minoritní a neřešící tvůj základní problém. Navíc to je to nejmenší. Muži jsou velmi lehká kořist, co se týče samotného sbalení (téměř všichni). Jenže ty dle mého musíš řešit mnohem závažnější problém - spokojenost sama se sebou a jiné věci, ke kterým dojdeme (resp. dojdeš).

10 T T | 20. října 2011 v 17:33

Asi to řeším moc brzo, máš pravdu, jenže si nemůžu pomoct. :( Chci mít tak ve 24 děti a vést klasický rodinný život.. A čeho se bojí? Jsem někdy až moc upřímná a spoustě klukům vadí, když na rovin uřeknu, že mi něco vadí, že si dovolím otevřít pusu a nedělat jim vola.. Taky mi odjakživa jde velmi dobře škola a chci jít na práva, od 15 chodím na brigády a vydělávám si na svůj věk docela dost, jsem až moc soběstačná.. Spoustě klukům vadí, když jsem chytřejší, než oni.. jejich ego to nesnese, jenže já jsem taková a nechci být hloupá husička.. Pak káždý kluk chce asi holku, která je hezká ,ale ne moc, asi se nikomu moc nelíbí, když se za jeho polovičkou otácí kazdy druhy chlap... každy pak silene zarli.. A poslední věc je asi to, že mám ráda sex, možná až moc, bývalý přítel mě označil za nymfomanku.. to asi každýho chlapa na mě děsí nejvíc, nejdřív je nadšenej a pak dostane strach...

11 Nicolas Nicolas | 21. října 2011 v 0:23

Terko,
tak to je klasika :-) Chytrá, pěkná, samostatná a soběstačná holka, co má navíc ráda sex. A ještě sport. Co víc si může chlap přát? Kurva fix, co by si muž mohl ještě vymyslet, aby to mohlo být lepší?..

Vystihla jsi to celkem dobře sama. U chcípáčků a nesebevědomých pánů se po krátkém čase ukáže, že jim tvá chytrá hlava přerůstá přes jejich dutou hlavu, že jim tvá atraktivita již není tak atraktivní, protože něco jiného je dobývání krásné holky a něco jiného je pozorovat další muže (samozřejmě potenciálně chytřejší a lepší), jak se po tobě mlsně dívají. A nejlepší je sexuální apetit, který na začátku tak s nadšením vítají a pak je to buď unaví nebo opravdu vystraší, protože jim je jasné, že když tě nebudou moci uspokojit, tak půjdeš někam jinam.

Prostě jsi příliš dobrá :-) Ale spíš by tam patřil smutný smajlík :-( Protože příliš dobrá znamená příliš náročná. Alespoň v jejich očích...a prostě to neunesou psychicky. Z nějakého důvodu se činí odpovědnými za naplňování tvých potřeb a myslí si, že tvoje potřeby jsou úměrně vysoké, jak vysoké je tvé IQ, fyzická atraktivita a sexuální chuť. Z toho se pomalu hroutí a pak jsou na tebe chvílemi naštvaní a chvílemi se bojí.

Najdu někde odpoveď, co jsem psal v jedné diskusi některým podobným "super-ženám" předrokem či dvěma a zkusím to sem hodit.

12 T T | 21. října 2011 v 10:17

Víš mě nebaví to, že spát by se mnou chteli, ale na vztah si netroufnou.. A najít chlapa, co si troufne je skoro nemozne.. nechci je desit, ale jina byt neumim a asi ani nechci, protoze jsem hrda an to, jaka jsem..

13 Nicolas Nicolas | 21. října 2011 v 12:09

Souhlas, najít chlapa, co chce hlavně vztah, je velmi obtížné. Ale tak to prostě je. Muži a ženy jsou rozdílní. Muži jsou nastavení na cíl, jeho dosažení, soutěž, dobývání, event po dobytí mít svůj klidek a věnovat se svým konickum. Ženy jsou jiné. Jsou spíše zaměřeny na vztahy, komunikaci, prožitek, dlouhodobou spolupráci, výchovu, budování hnízda, starost a péči. To je základní nastavení, ale neplatí to samozřejmě vždy a všude. A hlavně, trochu se to mění s věkem. Precti si můj článek o tom, co chtějí muži. Je to celkem ilustrující.

Malá kontrolní otázka, jestli stále platí to, co jsi psala na začátku. Co chceš jako hlavní věc? Být a stát se tzv pravou ženou? Najít způsob, jak sbalit chlapa? Mít do 24 let rodinu a děti a k tomu titul z právnické VŠ? Nebo ještě něco dalšího? Občas si člověk při diskusi své požadavky mění a upravuje a vyplývá na povrch další rovina přání a potřeb.

14 T T | 21. října 2011 v 18:21

Moje priorita cislo jedna je- najit spravneho chlapa a zalozit si v tech 24 rodinu. s tim souvisi prani byt spravnou zenou 2. titul a postaveni ve spolecnosti ... :)

15 Nicolas Nicolas | 26. října 2011 v 22:54

Terezo,
po tom, co jsi napsala, mám velké pochybnosti, že se jakýmikoli radami budeš nějak řídit, protože stejně budeš mít pocit, že ti k ničemu nejsou.

Mé postřehy:
- Nejdříve si přečti mé poznámky, co jse psal zde http://nicolas007.blog.cz/1006/proc-hezke-holky-nemuzou-najit-hodne-chlapy
- Dále, vypadá to, že ti je tvá inteligence chvílemi na obtíž. Jsi sice chytřejší, než někteří tví partneři, ale nedochází ti, že přílišné plánování a lpění na správnosti detailně vyspecifikovaného partnera a cílů ti nedovolí dáš šanci "náhodě". Náhoda totiž není náhoda, ale působení podvědomí. A vyrovnaná osobnost s rozumným sebevědomým, vědoma si své hodnoty, nepanikařící na začátku svého života, zákonitě přitahuje do svého života další rozumně sebevědomé bytosti (nejlépe s dobrou postavou a hnědými vlasy). To ty bohužel zatím asi nemáš. Proč to mohu takhle na dálku tvrdit? Protože kdybys to v sobě opravdu měla, tak poměrně pravidelně potkáváš a chodíš s takovými chlápky(nezáležíc na tvém mladém věku - od 15 do 18 let nepředpokládám příliš mnoho dlouhotrvajících vztahů, protože to prostě časově nelze stihnout). Kdežto ty si vybíráš (a oni si vybírají tebe) kluky, kteří jsou nejdříve nadšeni tím, jak vypadáš, jaká jsi v posteli, ale mají strach z tvé inteligence, posléze z tvého sexuálního chtíče a nemají dostatek sebevědomí, aby ustáli to, že se za tebou ostatní chlapi otáčejí. Proto je pro ně jednodušší tě jakoby ulovit, ale to těžší, žít dlouhodobější vztah, si bohužel netroufnou. A takové typy bohužel přitahuješ.
- Nemyslím si, že bys nějak radikálně měla měnit své chování. Už proto, že nevím, jak se chováš a nijak zvláště to nepopisuješ. Stejně je většina věcí ukryta uvnitř - v mysli a uvnitř tvých opravdových přání a opravdových obav.
- Důležitý mi přijde tvůj strach ze samoty. Už jsem se o tom zmiňoval. Samotný strach je OK, ale přijde mi nepřiměřeně vyhrocený ve věku, při tvé inteligenci, vzhledu a zdánlivě sebevědomém chování. Čeká tě spousta věcí a zážitků. Spousta setkání a spousta báječných mužů, kteří o tebe budou usilovat. Na vysoké škole potkáš desítky kluků, kteří budou odpovídat tvé představě o postavě, hnědých vlasech a inteligenci. Kromě nich tam budou atraktivní a nezadaní mladí profesoři. Takže se vůbec neboj. Respektive zapátrej po tom, čeho se tak moc bojíš a co takový nepřiměřený strach dopředu mohlo způsobit, co je jeho příčinou (to je hodně těžké a možná práce pro terapeuta). Musíme si uvědomit, že nic dopředu není dané. Nic nejde na 100% naplánovat. A musíme se naučit žít s velkým prvkem nejistoty.
- Jak sbalit toho správného chlapa? To mi přijde jako zástupný problém. Nejdříve musíš mít vnitřní psychické nastavení k tomu, abys ho vůbec potkala a rozpoznala. Zatím to vypadá tak, že ti něco uvnitř brání vidět ty muže opravdu takové, jací jsou. Rozhodně si nemyslím, že by tvůj problém byl vyřešen tím, že bys se naučila sbalit jakéhokoli chlapa.

16 T T | 26. října 2011 v 23:26

Ahoj,
kdybych se nechtěla řídit tvými radami, nepsala bych. Je na nic psát si o něčem, když nemáš skoro žádné informace. Minulý týden jsem poznala fajn kluka, možná není ideální, ale zatím se zdá být fajn. A rozhodně není málo sebevědomý, naopak. A řeším to, protože nechci dopadnout jak moje máma, která skončila sama s miminem, protože potkala spatneho chlapa.. celý život jsem bez táty, nechci dělat stejné chyby jako ona.. Tak proto.. není to nějaký rozmar. Ale je to zbytečné řešit, v tom máš úpravdu, já si to ted uvedomila a kaslu na to.. Nechám na osudu, co se mnou bude. Ale ted to vypada dobre, vis, zacinam byt stastna..  zacinam se radovat z malickosti... diky za ty zpravy, za cas, cos mi venoval, diky za rady.. co jsem chtela vedet a neco navic, uz vim.. :) tak se mej hezky

17 Nicolas Nicolas | 31. října 2011 v 22:55

Ahoj Terezo,
to jsou konečně důležité informace, které jdou více pod povrch. Vztahy a vzorce v rodině si neseme jako dědictví (někdy také břímě) a je velmi velmi obtížné se z nich vyvléci.

To je důvod, proč se namísto bezbřehého mladistvého optimismu bojíš toho, co potkalo tvoji matku. To je také asi důvod, proč ti tak záleží na tom, abys sbalila toho pravého a proč se tak moc bojíš, že bys si mohla vybrat špatně (jako tvá máma). Rozhodně to tedy nemůžu a ani neberu jako rozmar. Rodinná situace mnohé vysvětluje (jen lidé k tomu důležitému přicházejí oklikou, to je normální).

Osobně si myslím, že jeden kluk toto tvé základní životní nastavení z rodiny nevyřeší. Ale je to základní krok, který ti umožní přenést se dále. Tvé základní vztahové nastavení totiž asi je toto: nechci dopadnout jako moje máma, která skončila s miminem, protože potkala špatného chlapa. Nechci dělat stejné chyby jako ona (máma). To nastavení je definováno negativně a to znamená, že často můžeš přitahovat právě takové chlápky. Tak to prostě s podvědomím bohužel velmi často chodí. Dobrá zpráva je to, že to o sobě víš a že snad teď dáváš více prostoru "náhodě". Pak bude dobré zapracovat na tomto rodinném nastavení/vzorci a posunout jej někam jinam.
Držím palce!

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama