Všechno, co děláme, děláme pro sebe. I tento blog dělám pro sebe...

Dá se láska koupit za peníze?

9. března 2010 v 13:56 | Nicolas |  Zrcadlení a jiné poznámky
Přiznám se bez mučení, že tohle je článek za všechny peníze :-) (tzn. nebude stát za nic).

Většina nemajetných lidí často uvádí, že láska a zdraví je důležitější než mít peníze a myslí se tím, že když má někdo peníze (myslím tím aspoň 20 mega) a nemá lásku a zdraví, tak je na tom vlastně špatně v celkovém skore. Ovšem přiznejme si, že být zdravý a bohatý je zatraceně lepší než být chudý a nemocný. A ani láska v tom extra nepomůže.


Další častý omyl je ten, že láska je něco externího. Něco, co nás potká, když máme štěstí. A v naší povrchní kultuře to je ještě spojováno s romantickým mýtem partnerské lásky - což znamená, že musíme mít štěstí, abychom někoho potkali a aby ten někdo byl natolik fajn, že nám dodá tu lásku a to nás učiní štastnými. Zapomínáme úplně na to, že láska je inertní, je nám dána do vínku. Dokonce sám život ve všech svých formách vyjádřením lásky. Je to životodárná energie. Bohužel samotné prožívání lásky jsme si hlupáci sami pokřivili. Ve filmech, v knihách a v názorech je nám již několik století předkládáno, jak má vypadat ta správná romantická láska. A pokud tak není, cítíme se špatně a hledáme jak zbloudilí králíci dál a dál s cílem, že jednou tu "pravou lásku" nalezneme. Přičemž lásku máme samozřejmě v sobě.

S penězi je to podobné. Jsou jen zhmotněným vyjádřením energie. Mají nespravedlivě nálepku něčeho špatného a když k tomu přidáme socialistickou rovnostářskou minulost, tak je jasné, že spousta lidí hodnotí bohatství negativně (závist mi přijde přirozená a do velké míry naopak zdravá). Ale dávat penězům a bohatství obecně negativní a špatnou nálepku je úplně zcestné.

Takže jsme si zhodnotili, že peníze jsou kladné či aspoň neutrální. A jak jsou spojeny s láskou?
Peníze se musí točit, musí proudit jako energie. Kdo je šetřílek, našetří spoustu peněz. A pak si koupí něco pořádného. Ale jelikož je pořád šetřílek, tak šetří i na tom pořádném a neumí si to užít. Kdo naopak peněz užívá ke svým cílům a požitkům a umí je otáčet, tak si těch peněz užije mnohem více. Místní ženy (a možná, že ženy obecně) dovedou vycítit, jestli muž dokáže vydělávat peníze. Samozřejmě nic neplatí na 100% a nejsou všechny ženy se 100% intuicí. Některé jsou úplně pitomé a neustále si vybírají muže, kteří smrdí korunou, nemají žádné peníze a ještě hrají na automatech (taková žena je skoro tak pitomá, jako muž - možná ještě hloupější, protože s tímto mužem budou jen starosti a výdaje, nikoli radosti a příjmy).

Pro výše uvedený typ žen je láska spíš dluhopisem, nikoli láska za peníze. Mají toho muže rády a podlehly představě, že toho muže milují a že ten muž miluje je. A ještě hrdě uvádějí, že jejich láska je tak velká, že překoná i nedostatek peněz. I když to je samozřejmě nesmysl. O žádnou lásku nejde.

Na druhé straně jsou chlápci, co vydělají pořádné love a lásku a přízeň si dokáží koupit uplne v pohodě. Koupí si dobré hadry, dobré auto a barák. Vzhledem k tomu, že průměrný muž je český Pepík, který si doma otevře lahváče a v sobotu jde s dalšími muži na fotbal a po fotbale nadává v hospodě na brankáře, útočníky a Paroubka/Topolánka (ti méně informovaní o aktuální situaci také na prezidenta Havla), tak chlápek s nadprůměrnou finanční situací si může nakoupit lásky mnohem více. A to je myšleno jak v četnosti žen (čím více žen, tím více lásky), tak v četnosti požitků, zdravotní péče, zdravotní obuvi, zdravotních pomůcek, zdravého jídla apod.

Ono, upřímně řečeno, je to jen přirozený řád věcí. Láska a peníze a láska za peníze funguje od nepaměti. Už v minulosti rodiče sháněli svým dcerám bohaté ženichy a nevěsty se posuzovaly podle věna. Spojení majektu, či majetku a krásy a zdraví vždy fungovalo dobře. Až romantická láska v tom udělala guláš. Ono není velký rozdíl mezi tím, když taková umělá manželství z rozumu po čase erodovala a jeden či druhý partner zahořel k dívce/muži z vedlejší vsi. Nyní se to děje úplně stejně. I přesto, že na začátku je (a to je rozdíl) nejdříve ta láska a pak manželství, tak i přes tu počáteční nehynoucí lásku dochází v 50% případů k rozvodům (můžeme usuzovat, jestli to potvrzuje 67% úroveň přiznané nevěry mezi českými páry). TAkže dřívější model nebyl tak romantický, ale rozvodů bylo méně. I to bylo hlavně proto, že ženy byly ekonomicky závislé na mužích a nebylo tolik sociálně otevřené klima pro ženy samoživitelky.

Takže láska za peníze koupit jde. Není důvod si myslet, že tomu tak není. Protože vše, co vkládáme a investujeme za peníz své či jiných do sebe (zdraví, prevence, koníčky, vzdělání, majetek) je základním druhem sebe-lásky. To je základní předpoklad. Pokud k tomu jen přidáme koupi dárků, kytek, zážitků, cest, aut, domů, kočárků pro děti, tak je ta láska téměř kompletně koupená :-) Stačí k tomu jen přidat trochu věnovaného času a pozornosti. A je hotovo.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ChasteBitch^^ ChasteBitch^^ | Web | 9. března 2010 v 14:00 | Reagovat

jestli se dá koupit láska..
..dá se koupit děv..ehm..prostitutka do ktere se muzes zamilovat..xD
jo,jednou na tu svou zvrhlost doplatím..xD

2 Nicolas Nicolas | Web | 9. března 2010 v 14:08 | Reagovat

Nejdříve si definuj lásku a pak si pořádně přečti, co píšu a vyjde ti, že lásku s penězi si koupíš mnohem snáze než bez peněz.

3 Jardocka Jardocka | Web | 10. března 2010 v 2:26 | Reagovat

Plně souhlasím.
Po vyprchání lásky,zbude jen chudoba
a co pak.Prachoun vyrazí na lov a snadno
uloví i podstatně mladší srnku.
Ten s holou zadnicí,pak hledá lásku ve
druhořadém hampejzu.
Pravda a Láska vitězí nad lží a nenávistí,tak akorát v červené knihovně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama