Všechno, co děláme, děláme pro sebe. I tento blog dělám pro sebe...

Vědci dokázali, že Bůh existuje

26. dubna 2010 v 14:53 | Nicolas
Prvně si musíme říct, že vědecké důkazy nejsou typu "tenhle vousatý chlápek, který sedí na obláčku na nebi, je Bůh". Většina se týká biologie, chemie, kvantové fyziky nebo archeologie.
Za druhé je potřeba myslet i vylučovací metodou, tzn. pokud je něco prázdné, nemůže to být plné. Pokud něco platí jako princip, tak to musí platit jako princip a nikoli jako náhoda.


Proč je vesmír takový, jaký je aneb nedokážeme jinak vysvětlit "náhodné" a vysoce nepravděpodobné jevy

Pátrání po Bohu nás vede k prvopočátkům bytí (což my lidé omezeně vnímáme jako život, lidstvo, planeta Země, naše sluneční soustava). Otázkou je, jak vysvětlíme tak vysoce nepravděpodobnou kombinaci vlastností, která umožňuje život? Patrick Glynn ve své knize "God: The Evidence" nachazí jediný výklad: Fyzikální zákony jsou dílem Tvůrce, jehož cílem bylo vytvořit inteligentní bytosti. Do základů vývoje kosmu vložil informaci, která zákonitě vede na určitém stupni vývoje vesmíru ke vzniku života a vývoji člověka. V USA dal antropický princip podnět ke vzniku nového kreacionistického hnutí, "Intelligent Design". První jeho konferenci uspořádalo v r.1996 na Universitě Biola v Kalifornii 160 vědců, theistů nejrůznějších typů, kteří sice už akceptují evoluci i skutečnost, že se život vyvíjel po miliony let z jednobuněčných forem, ale stále trvají na tom, že velký třesk byl momentem stvoření a že evoluce směrem k člověku je řízena Bohem, Tvůrcem. Darwinismus je podle nich jen mrtvou teorií.

Já k tomu dodávám, že spolu mohou existovat obě varianty: kreacinosté (vyznavačí stvoření) i evolucionisté (vyznavači postupného vývoje). Bůh klidně mohl vesmír a pravidla a fyzikální zákony stvořit. A dát spoustu času tomu, aby se vyvinul život a lidé. Vůbec se to nevylučuje.
Dále si povšimněte, že fyzikální zákony do sebe krásně zapadají. Jsou v souladu a navzájem se doplňují. Je to vlastně takový systém. Což by samo o sobě mohlo vést k poznámce, no a co. Mravenci taky mají systém chodeb a ještě to neznamená, že to vše stvořil Bůh. Co je na tom pozoruhodné, je to, že celý ten systém o prvopočátku jeví znaky plánu směřujícímu k té velice nepravděpodobné náhodě zvané život.

Biologický nepřímý důkaz

Podle biologů struktura DNA téměř nabádá k tomu, že ji musel vytvořit inteligentní tvůrce. Pokusme se laboratorně navodit podmínky, které panovali na Zeměkouli před 4,5 miliardami let. Zkusme ze substance podobné prapolévce namíchat aminokyseliny a následně z nich pospojovat DNA. Molekulu života. S jakou pravděpodobností se to mohlo matce přírodě povést náhodným procesem? Za pouhých 5 miliard let? Jistě, z pohledu obyčejného smrtelníka je to nepředstavitelně dlouhá doba. Jenže podle určitých statistických modelů by náhoda tak složitou molekulu za daný časový úsek vytvořit nestihla.

Kosmologický nepřímý důkaz

Z hlediska evoluce lze očekávat, že vesmír bude vznikat postupně. Pomalu a z ničeho. Vesmír ale vznikl v jediné události. Jedním impulsem. Velký třesk spíše ukazuje na zásah Božích prstů. Může inteligence stvořit vesmír? Říká se, že kdyby někdo stlačil 10kg hmoty do prostoru menšího než jeden atom, vyvolal by reakci podobnou Velkému třesku. Možná by vznikl nový svět. Experimentálně ověřit tuto hypotézu se lidem doposud nepodařilo. Musíme věřit, že jednou se to podaří i nám. 

Nepřímý důkaz skrze zázraky a boží znamení

Marie Elekta zemřela v 17. století. Její mumie je vystavena v kostele sv. Benedikta na Pražském hradě. Mumie je téměř v neporušeném stavu. Prý nikdy nebyla balzamovaná. Zázrak nejtěžší váhové kategorie. Páter Pio z Pietrelciny měl prý na těle stigmata. Kristovy rány po hřebech na rukou i nohou. Už za jeho života byly tyto rány podrobeny lékařskému zkoumání. Lékaři se je samozřejmě pokoušeli vyléčit. Tyto výzkumy můžeme metodicky prověřit. Ještě odpovědněji.

Zdroje: Sisyfos, Katolický měsíčník, Nepřímé důkazy: Standa Salvet, aj.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Michaela Vančurová Michaela Vančurová | Web | 28. dubna 2010 v 12:53 | Reagovat

zajímavý

2 Maruška Maruška | Web | 27. listopadu 2010 v 13:58 | Reagovat

Dost s tímhle článkem souhlasím. Určitě to všechno není jen náhoda...

3 Michal Michal | 4. března 2011 v 2:46 | Reagovat

Takovou blbost sem dlouho nečetl. Podle vás je určitě větší šance, že nějaká nadpřirozená bytost vytvořila život, než, že se vytvořil za 5 mld let.

4 Nicolas Nicolas | 7. března 2011 v 16:17 | Reagovat

[3]: Klidně může platit obojí. S tím, že "nadpřirozená" bytost vytvořila život za 5 mld let. Nic na tom není.

5 Mad-yoko Mad-yoko | Web | 7. dubna 2011 v 19:13 | Reagovat

Dobře, řekněme, že svět svořil Bůh.
Kdo teda stvořil Boha?

6 Nicolas Nicolas | 7. dubna 2011 v 22:43 | Reagovat

[5]: Yoko, dobrá otázka - klasická :-)
Ale odpověď nevím. Myslím, že filuta Bůh říká, že není ani nahoře, ani dole. A že v nekonečnu nebyl ani počátek jeho samotného. To, že náš svět, jak ho vnímáme našimi smysly (jež jsou omezené) a jež se vztahují právě k času a prostoru, vznikl v čase, ještě neznamená, že čas opravdu existuje tak, jak ho vnímáme my-lidské bytosti.
Ovšem je to jen spekulace.

7 Paddy Paddy | 21. června 2011 v 23:31 | Reagovat

nikdo pochopitelně. Kdyby byl Bůh něčím vyrobeným nebo stvořeným, nebyl by to On.
Již ze své podstaty je mimo Stvoření, mimo náš čas a prostor, je nad ním. Jakožto Tvůrce stvořil čas a prostor a tudíž není časem...není prostorem....a nepotřeboval od nikoho stvořit......logicky
:-))

více pak již každý sám v takové té prastaré bichli.....však víte

8 santee72 santee72 | 26. srpna 2011 v 3:06 | Reagovat

no to je  vsechno hezky  co tu vykladate...ale porad  nikdo  nedokazal a myslim si ze nedokaze  ze buh existuje.

9 Karel Karel | 1. října 2011 v 8:36 | Reagovat

[5]:
Blbá otázka. Zapomeňme teď na Boha. Kde se vzal vesmír?

10 Karel Karel | 1. října 2011 v 8:37 | Reagovat

[8]:
A stejně tak nikdo nedokáže, že Bůh neexistuje. :D

11 ateista ateista | 13. listopadu 2011 v 20:39 | Reagovat

Nepopíráš evoluci, ale zapomínáš, že evoluce platí i na fyzikální zákony.

12 Karel Karel | E-mail | 12. ledna 2012 v 21:34 | Reagovat

Musím vám říct pravdu…Když dojde na sračky, prvotřídní, prvoligové sračky, musíte stát v hrůze před šampiónem falešných slibů a přehnaných nároků – NÁBOŽENSTVÍ – nemá konkurenci.
Náboženství je zkrátka největší sbírka hovadin, které kdy kdo vyprávěl. Zamyslete se na tím. Náboženství skutečně přesvědčilo lidi, že existuje neviditelný mužík, co žije na obloze a sleduje vše, co děláte, každou minutu každého dne.
A ten neviditelný mužík má speciální seznam deseti věcí, které nemáte dělat. A když uděláte nějakou z těch deseti věcí, má speciální místo, plné ohně, kouře , pálení, mučení a trýzně, kam vás pošle žít, trpět, hořet, dusit se, řvát a plakat, a to až do konce všeho času.
Ale miluje vás. Miluje Vás. Miluje vás a potřebuje PRACHY!
Vždycky potřebuje prachy. Je všemocný, bezchybný, vševědoucí, moudrý, a nějak si zkrátka nemůže poradit s penězi. NÁBOŽENSTVÍ spolkne miliardy dolarů neplatí žádné daně a vždycky potřebují ještě o trochu víc. Teď mi povídejte o pořádných sračkách, zatraceně!!
Ale chci abyste něco věděli, tohle je upřímnost, chci abyste něco věděli. Když přijde na víru v Boha, vážně jsem se snažil, opravdu snažil, snažil jsem se věřit, že je Bůh, který stvořil každého s nás k obrazu svému, velmi nás miluje, a všechno pozorně sleduje. Vážně jsem se snažil tomu věřit. Ale musím vám říct, čím déle žijete, čím víc koukáte kolem sebe, tím víc si uvědomujete, že se tu něco posralo. Něco je tu špatně. Válka, nemoci, smrt, ničení, hlad, chudoba, mučení, zločin, korupce apd. Něco je rozhodně špatně. Tohle není dobrá práce. Jestli je tohle to nejlepší, co Bůh dovede, tak mě to nezaujalo. takové výsledky nepatří do životopisu nejvyšší bytosti. Tohle jsou spíš kraviny, které byste čekali od úředníka s blbou náladou. A jen mezi námi, ve slušně řizeném vesmíru by tohohle týpka už dávno kopli do jeho všemohoucí prdele. A mimochodem, říkám „týpek“, protože pevně věřím, když vidím ty výsledky, že pokud Bůh je, musí to být chlap. Žádná ženská by nikdy nemohla věci takhle posrat.
Takže, pokud Bůh existuje, myslím, že rozumní lidé budou souhlasit, že je přinejmenším nekompetentní a možná, jen možná, je mu všechno prostě u prdele.
Což já osobně obdivuji a rozhodně by to vysvětlovalo ty špatné výsledky. Takže než abych byl jen další bezduchý pobožný robot, co tupě bezcílně a slepě věří, že tohle všechno je v rukách nějaké strašidelné, nekompetentní figurky stvořitele, který na to sete, rozhodl jsem se najít něco jiného, co bych uctíval. Něco, na co se mohl vážně spolehnout, a okamžitě mě napadlo slunce. Prostě se to stalo. Přes noc jsem se stal uctívačem slunce. Dobře, přes noc ne, v noci slunce nevidíte, ale hned druhý den ráno jsem se stal uctívačem slunce. Z několika důvodů, za prvé: Slunce můžu vidět, ok? Na rozdíl od jiných Bohů slunce můžu opravdu vidět. To beru. Když něco vidím, nevím, tak nějak to přidává na důvěryhodnosti, víme?
takže slunce vidím každý den, dává mi všechno, co potřebují, teplo, světlo, jídlo, květiny v parku odrazy na vodě a příležitostně i rakovinu kůže, ale co, alespoň lidi neukřižujeme a neupálíme jen proto, že s námi nesouhlasí. uctívání slunce je dost jednoduché žádná tajemství, žádné zázraky,  žádné divadlo, nikdo nechce peníze, nejsou žádné popěvky k naučení, a nemáme žádnou speciální budovu, kde se všichni jednou týdně sejdou, aby si mezi sebou porovnali oblečení. A nejlepší věc na slunci je ta, že mi nikdy neřekne, že ho nejsem hoden. Neřekne mi, že jsem špatný člověk, který potřebuje spasit, neřekne mi křivého slova. Chová se ke mně hezky.
Takže uctívám slunce, ale nemodlím se k němu. Víte proč? Nechci zneužívat našeho přátelství. To není zdvořilé. Často mám dojem, že lidé jsou k Bohu spíš neslušní, nemyslíte? Posílají mu denně triliony modliteb. Žádají, prosí a žebrají o laskavosti. Udělej tohle, dej mi tamto, potřebuji nové auto, chci lepší práci, a většina toho modlení se odehrává v neděli – na jeho den volna.

13 Nicolas Nicolas | 16. ledna 2012 v 11:13 | Reagovat

[12]: To: Karel
Parádní text. Akorát bych Bohu nepřisuzoval (pokud hovoříme o variantě, že by existoval) vlastnosti, které má náboženství (resp. katolická církev): že nás miluje za prachy, a že nám vymyslel 10 příkazů, které musíme dodržovat.
A zároveň nás ale vytvořil naschvál tak nedokonalé, že nejsme schopni ty příkazy dodržovat. A kdyby náhodou někdo toho schopen byl, tak se již při narození narodil v hříchu. To vše je jen výplod náboženství, které z toho těží.

14 new-story new-story | Web | 27. ledna 2012 v 15:30 | Reagovat

[12]: To v čem žijeme, tak za to si můžeme sami. Upřímně řečeno, jaký smysl by život měl, kdyby ti za každou tvoji chybu pomohl Bůh. Válka, nemoci, smrt, ničení, hlad, chudoba, mučení, zločin, korupce, uvědom si kdo to způsobil. Člověk, tak ať si to taky napraví, to že většina radší bude sedět v koutě  a přizpůsob se je jeho chyba.  Že je to nějakej týpek, co to meleš, nikdo netvrdil, že je to chlap a že je to vůbec člověk. Očividně o tom nic nevíš, jako člověk s inteligencí máš i svobodnou vůli v rozhodování a pokud se rozhodneš pro špatnou cestu, nikdo ti v tom nezabrání, ani sám člověk, to je tvoje rozhodnutí a jen ty ho změníš. Nemůžeš odcuzovat náboženství jako celek, to je jako kdyby si hodil všechny lidi do jednoho pytle a prohlásil, že jsou svině. Náboženství je jako politika, co pak se tam hlásí lidi, aby něco změnili, jo jen pár a ty  ostatní se je snaží vyhoštit. To samý je i v náboženství, lidé toho využívají.

15 Honza Honza | E-mail | 19. dubna 2012 v 22:04 | Reagovat

Nejlepší na životě je, že Bůh nás miluje i přes naše názory, za které by zrovna On měl největší právo nás nakopat do zadku. Ale nemá to v povaze. Zato my jo, a tak jsme nakopali do zadku Jemu, resp. Jeho Synu. A i přesto za nás ještě zemřel, to je neuvěřitelný až to někoho i bolí. Co je ale pro člověka nemožné - je možné pro Boha, a ten nám dá ten dar víry, aby se to pro nás stalo pravdou uvěřitelnou, kdykoliv se k Němu obrátíme. Ať žije Král!

16 R.jay R.jay | E-mail | 3. září 2012 v 17:53 | Reagovat

Já rozhodně nepřijmu fakt, že jsem vznikl z opice. To je nesmysl. Už v pradávných dobách kreslily na zdi obrázky mimozemšťanů atd.., zvláštní je, že opice nekreslily. Darwinova Teorie je lehce vyvratitelná a podle některých vědců totální nesmysl. Když se kouknu na Bibli, tak bible vničem nelže, pomohla dost archeologům( našla se noemova archa, nikdo nevyvrátil existenci Ježíše). Jenže je těžké přijmout stvoření, s tím věda nepočítá.

17 R.jay R.jay | E-mail | 3. září 2012 v 18:08 | Reagovat

[12]:
Máme svobodnou vůli. Bůh tě Nenutí abys v něj věřil. zlo v nás + svobodná vůle z nás dělá monstra. kde se vzalo zlo, dobro, láska, nenávist - s těmito věcmi evoluce nepočítá a nemá vysvětlení. Proč lidi v dávných dobách věřili v slunce, živly, přírodu? Protože za tím vyděli Božskou podstatu - proč vzniklo náboženství? V našem podvědomí je že nás někdo stvořil? My jsme vyjimečný druh, který nespadá pod evoluci. Zvířata v nic veřit nepotřebovala protože spadají pod vývoj. Dnes jsme ztratily chápání s přírodou. Po té co jsme se přesunuli do šedivých činžáků a továren, od té doby nám chybý smysl života, smysl bytí. Chápeme věci jen materiálně.

18 ejirek ejirek | E-mail | 11. září 2012 v 21:17 | Reagovat

[12]:Ano, text parádní, ale chtělo by to přiznat autora.

19 Nicolas Nicolas | E-mail | Web | 12. září 2012 v 10:52 | Reagovat

[18]:
Myslíš autora původního textu nebo autora (tvůrce) toho Slunce? :-)

20 ejirek ejirek | E-mail | 12. září 2012 v 12:23 | Reagovat

[19]: jasněže autora toho textu.. myslím, že jde o citaci výstupu jednoho již zesnulého  standupaře.. že by takhle anonymně koloval po síti (ten text)?

21 GVKB GVKB | E-mail | Web | 17. září 2012 v 17:42 | Reagovat

Problematika toho, co je to smrt, je stejná, jako problematika toho, co je to Bůh? Boha ani smrt nikdo nikdy nespatřil, ale přesto věříme tomu, že smrt i Bůh existuje. Bůh i smrt to je energie, která vše zde oživuje, a prostě někdy dojde k tomu, že už něco energie neoživuje, z nějakého důvodu, a my to nazýváme smrtí. Mnozí se zvědavě ptají, jestli smrtí vše končí, nebo jestli je zde peklo a ráj, nebo převtělení? Vnímáme svět z hlediska hodnot, a smrt hodnoty zničí, a my to berem jako zločin, jenže nemůžeme za tento zločin smrt nijak potrestat, a tak jí aspoň ze vzteku, znázorňujeme ošklivě jako kostru s kosou. Svět to ale nejsou hmotné hodnoty, svět to jsou jenom programy a informace, hmota je zde stavebním prvkem, který se použije na omezenou dobu, a potom se rozloží na prach, a znovu se použije jako stavební prvek. Vše zde stvořila energie, a energie to je napětí mezi kladem a záporem, čím větší napětí, tím více je i energie, to je logické, když je ve starém nebo nemocném člověku málo energie, tak umírá. Proč jsme tak lakomí, že děláme vše pro to, abychom zde žili co nejdéle, a bráníme se smrti ze všech sil? Příčinou jsou drogy, které s námi manipulují, a pokud zemřeme, tak drogy nebudou moci už s námi sobecky manipulovat, čím více jsme mocnější a bohatší, tím více vzdorujeme smrti, protože moc a bohatství, to je pro nás velmi silná droga, sebevrazi jsou bezmocní a chudí, bez silné drogy pro ně nemá zde život smysl, a tak život násilně ukončují.

22 jj jj | 4. listopadu 2012 v 19:08 | Reagovat

Píčovina

23 mííííííša mííííííša | 21. listopadu 2012 v 19:45 | Reagovat

Podle mě Bůh existuje a věděli to už naši předkové. Proč by jinak stavěli ty hromady kostelů, chrámů, kaplí a podobných budov, zasvěcených nějakému svatému. Bůh prostě existuje a je dobře, že to konečně někdo dokázal.

24 Anonymka Anonymka | 23. listopadu 2012 v 11:05 | Reagovat

Tato stránka je opravdu zajímavá. Ale Bůh neexistuje!!!! A i kdyby existoval stejně by mě nezajímal. Stavěla bych se mu zády. A když existuje, tak budu dělat to samé. Kdyby existoval, Přejelo by mého psa auto? No dobrá tak jsi to přehlídl, bylo to přece jenom před 2 roky. Ale kdybys existoval přejelo by auto mojí kočku? Ležel by na silnici s polovinou hlavy? A musela bych ho zrovna najít když du do školy? (vysoká škola)(nejsem 10tiletá holka) no, no tak co si o tom myslíš?!?

25 Nicolas Nicolas | E-mail | Web | 23. listopadu 2012 v 15:26 | Reagovat

[24]: ahoj,
bez ohledu na to, jestli v existenci Boha věřím či nikoli se musím zeptat:
1. Jakou má souvislost přejetí psa autem s existencí či neexistencí Boha?
2. Jakou má souvislost přejetá kočka a následně její hlava, kterou jsi potkala cestou do školy s existencí či neexistencí Boha?
Tomu moc nerozumím. Bez legrace.

26 filuta filuta | E-mail | 21. prosince 2012 v 12:12 | Reagovat

Všechno je to jen přirozený vývoj, jako například přirozený výběr, není potřeba aby to někdo řídil, protože celý systém je postavený na náhodě. A to že na naší planetě existuje život, co je natom nepravděpodobného? Když si představíte jak velký je vesmír, tak je z čistě logického hlediska možné, neli velmi pravděpodobné, že někde ve vesmíru vznikne život. A proč si většina lidí myslí, že bůh vypadá jako nějaký vousatý pán? Možná proto, že je to  jen výplod naší fantazie, takhle si představují boha křesťané, zatímco hinduisti je vidí jako nějaký mnoho ruký potvory se sloní hlavou. Když už bych v něco věřil, tak možná ve vyšší princip, ale to je taky pitomost. Jediná věc, co mě trochu děsí a nedává mi smysl jak do háje může z ničeho vzniknout něco? Přece tu nějaká hmota nemůže být odjakživa?..nedává to smysl. Nejspíš je to něco s časem a jak ho vnímáme, protože ve skutečnosti existuje pouze přítomný čas, není žádné předtím a potom .....

27 filuta filuta | E-mail | 21. prosince 2012 v 12:56 | Reagovat

Jo a ještě jsem chtěl napsat, že tu kecáte úplné hovadiny. Nechápu jak může někdo věřit v boha, místo toho aby jste se alespoň trochu snažili používat svůj vlastní rozum, protože teprve potom vám  dojde, jaká je ta skutečná pravda.
Zvířata nevěří v boha, protože nemají to, čemu se říká fantazie, protože jejich mozek k tomu nebyl vyvinut, a díky tomuto to lidských druh dotáhl ve vývoji tak daleko. Za druhé lidský druh se sice  nevyvinul z dnešních druhů opic, ale vyvinul se z jim podobným druhům, které se oddělily v procesu evoluce a vytvořily tak vlastní vývojovou větev (postaveno na náhodě a přirozeném výběru..), tak co je na tom k nepochopení? Darwin měl prostě jen poloviční pravdu. Za třetí- proč by mělo existovat nějaké nebe či peklo, nějaký věčný život? Svoji jakousi nesmrtelnost si zajišťujete už tím, že kopulujete s ostatními jedinci a předáváte tak své geny dalším generacím, tak proč věčný život někde v nebíčku? A co to je to nebe? K čemu je to dobrý? To tam mám sedět s bohem navěky věků? Bych tam z toho dostal asi depku. Vo co tam kua jde? Nebe jako věčný orgasmus? Jsou to jen fantaskní výmysly ve vašich hlavách a to co vám nakecaly předchozí generace. Je přece fajn, že umřete, už nemusíte nic cítit. Je to prostě něco, jako když se Vám rozbije počítač, prostě ho už nikdy nezapnete, můžete ho dát do opravy a zprovoznit ho, z tohoto hlediska je možné přivést také člověka k životu, akorát dnešní medicína se ještě nedostala tak daleko. Vo tohmle je život, vo úplným h*vnu, jenže lidi si vymysleli boha jen proto, aby byl život pro ně snesitelnější a nebo aby prostřednictvím naboženství mohli ovládat ostatní lidi. Dneska máte mnohem větší procento bezvěrců, proč asi? Protože boha už nikdo nepotřebuje, protože se už máme jak v bavlnce a protože svoboda myšlení jde ruku v ruce s vývojem společnosti.

28 filuta filuta | E-mail | 21. prosince 2012 v 13:15 | Reagovat

@ Anonymka
V boha taky nevěřím a vím, že neexistuje, vím co tím chceš asi říct, ale ve své podstatě to nedává smysl, co jsi napsala. Kdyby čistě teoreticky existoval bůh (který samozřejmě neexistuje), tak kdyby nebyla smrt jako taková, tak by se pak nikdo nemohl dostat do nebe, protože by nikdo neumřel. Asi tím chceš říct, že tvůj hafan byl hodnej pejsek a proto si nezasloužil odejít tak brzo, že měl raději chcípnout ten zlej soused co tam furt na zahradě pálí ten bordel z plastů, kvůli kterýmu si nemůžeš otevřít okno, jinak by ti ten smrad vlít do baráku.

29 filuta filuta | E-mail | 21. prosince 2012 v 13:27 | Reagovat

@ mííííííša
A já ti dokážu, že se šeredně pleteš. Naši předkové byli jen banda povalečů a barbarů, kteří si neuměli spočítat 1 + 1. To co si nedokázali vysvětlit, tak to prostě hodili na boha, tam  za to může bůh a dál se o to nezajímám, a právě tady těch pitomců zneužívali ti rádoby kněží, aby je nutili pracovat na stavbách kostelů, aby jim přispívali na jejich obžerství a bohémskej život. Společnost je založena na moci, ne na nějakých ideálech......

30 GVKB GVKB | E-mail | Web | 22. února 2013 v 9:06 | Reagovat

http://gov.blog.cz/1302/existuje-v-raji-buh

31 VIki VIki | 6. března 2013 v 19:54 | Reagovat

[24]:Ty jsi fakt kráva. Ale chováš se jako 10letá holka. Myslíš, že sedí na obláčku a čaruje? Myslíš, že když se od něj odvracíš zády, tak že ti bude zachraňovat psa? Jsi normální? Nepotřebuješ jít za nějakým psychologem, protože ti auto přejelo psa?

32 VIki VIki | 6. března 2013 v 19:58 | Reagovat

[28]:To že v Boha nevěříš, neznamená, že neexistuje. Tak by mě zajímalo, jak to víš? Co je to za pitomost říkat, že kdyby existoval Bůh, neexistovala by smrt? -_- Opravdu se tady ani nedá zasmát nad hloupostí některých lidí!

33 VIki VIki | 6. března 2013 v 20:00 | Reagovat

[29]:A odkud by jen tak vzali Boha? Když se už vzal v jejich mysli, tak existuje ne?

34 Nixdorfie Nixdorfie | 6. března 2013 v 20:43 | Reagovat

[28]: Hahahahahaha, "vím, že Bůh neexistuje", tak to mě pobavilo úplně nejvíc! :D Kecáte úplné nesmysly. Ale to si snad jednou uvědomíte sami... (Anebo taky ne...)

[15]: To je naprosto nádherně napsáno, souhlasím do posledního puntíku.

35 Nixdorfie Nixdorfie | 6. března 2013 v 20:50 | Reagovat

[28]: Jinak je vidět, jakou v sobě s "Anonymkou" chováte vnitřní nenávist. Uvolněte se trochu, nadýchněte se, podívejte se po krajině, po noční obloze, co já vím, po všem, a užívejte si ten slastný pocit, že můžete být součástí tohoto krásného světa. =) Vůbec, že prostě existujete. Vězte, že to, co to zapříčinilo, to zapříčinilo celkem dost velkoryse... =)

36 Nixdorfie Nixdorfie | 6. března 2013 v 21:08 | Reagovat

[27]: Boha nikdy nikdo nepotřeboval... ;) Bůh je v nás, Bůh je obsažen úplně ve všem, Bůh je energie, čirá inteligence... Z energie je stvořeno úplně všechno. Každý atom je projevem čiré inteligence. Dokážete si představit sněhovou vločku? Co způsobí její dokonalý symetrický tvar? Něco, co si dovedete vysvětlit racionálně? (Nemyslím teď z toho pohledu, že se jedná o krystalickou mřížku - co způsobilo, že krystalická mřížka má tak dokonalý tvar? atd atd...) Kde máte důkazy, že Bůh neexistuje? Je mi líto, že vám to musím tak vpálit, ale všechno veškerenstvo spíše nahrává tomu, že Bůh existuje... Nemyslíte? Už jenom dle materiálních zákonů fyziky, NĚCO nemůže vzniknout z NIČEHO, tudíž NĚCO muselo dát impuls tomu, že vznikl vesmír. A co by to tak mohlo být...? Snad vás to příliš nerozhozuje... =)

37 GVKB GVKB | E-mail | Web | 10. března 2013 v 18:57 | Reagovat

Absolutno řídí Bůh
Za každou manipulací je energie, a Bůh to je energie, která se vším manipuluje, a z chyb se poučuje. Člověk to je pastýř, který pase krávu, a má z té krávy mléko, problémem současnosti je, že všechny krávy vlastní elitní skupina pastýřů, která krávy draho pronajímá ostatním pastýřům, a tak má tato elita mnoho mléka, aniž by se musela starat o krávy, pokud nějaký pastýř neposlouchá majitele mnoha krav, stane se nezaměstnaným, a potom díky exekutorům bezdomovcem. Boží království zde bude, až se krávy nebudou nikomu již pronajímat, a každý lidský pastýř, bude zde mít svojí soukromou krávu, která bude zdravá a bude mu dávat mnoho tučného mléka. Tou krávou je soukromé podnikání, které lakomá elita nahradila otroctvím, aby měla pro sebe moc a bohatství a nemusela se starat o krávy.

38 Ivan Ticháček Ivan Ticháček | E-mail | 17. března 2013 v 22:14 | Reagovat

[4]:S obsahem článků a řadou reakcí mohu jen souhlasit. Za posledních patnác let jsem však zažil ještě mnohem víc. Je to skutečně nějaká energie. Odkud pochází není až tak důležité, ale co dokáže, to je pro ryzího materialistu nepochopitelné. Má to dost společného s psychotronikou, ale také Bohem, jak jej chápou křesťané. Kdo chcete vědět víc, napište mi na ivan.tichacek@volny.cz

39 filuta filuta | E-mail | 24. března 2013 v 23:51 | Reagovat

[33]:Nedokáži vysvětlit přírodní úkazy, tak si vymyslím boha, stejně tak jsem si teď vytvořil ve svý hlavě ufona s anténkama. Jste jen tupé ovce, který nevidí za roh. A ani Vám asi nic neříká pojem kritické myšlení. Ve své mysli můžeš mít všelijaké sračky.

40 filuta filuta | E-mail | 25. března 2013 v 0:06 | Reagovat

[35]: Jaká vnitřní nenávist?! Já jsem jen realista, pako.

41 filuta filuta | E-mail | 25. března 2013 v 0:19 | Reagovat

[15]: Jeho syn musel za nás zemřít na kříži. Přijde mi trochu směšný věřit něčemu, co se stalo před dva tisíce lety a u toho jeho z mrtvých vstání byli asi dva světci, tak proč nevěřit, že ? Jděte se bodnout pánbíčkáři.

42 filuta filuta | E-mail | 25. března 2013 v 0:27 | Reagovat

[31]: Kráva jo? Zato ty jsi tuplovanej vůl, který si potřebuje zvyšovat svý nízký ego XD.

43 filuta filuta | E-mail | 25. března 2013 v 0:36 | Reagovat

[32]: A příště si pořádně přečti komentář ať víš na koho odkazuješ hňupe!
O .. kdyby existoval bůh, neexistovala by smrt... jsem vůbec nemluvil, ale přesně naopak.

44 filuta filuta | E-mail | 25. března 2013 v 0:45 | Reagovat

[38]: Co hulíš? To chci taky!

45 filuta filuta | E-mail | 25. března 2013 v 0:56 | Reagovat

[2]: Maruško, kdyby tvým rodičům před x lety neprasknul kondom, tak tu s námi dnes nejsi.

46 Honza Honza | E-mail | Web | 24. dubna 2013 v 21:38 | Reagovat

Nabízím pro zájemce web k tématu:
www.zivotplnynadeje.cz

47 Dawe Dawe | 1. května 2013 v 1:54 | Reagovat

A to je právě ono, člověk věří tomu co vidí, je to jen omezení lidského mozku, láska taky není vidět a existuje, neberte drogy když jsem píšete :)

48 Dawe Dawe | 1. května 2013 v 2:05 | Reagovat

[34]: přesně, souhlas :)

49 mííííííša mííííííša | 11. května 2013 v 15:56 | Reagovat

[29]: Každý má svůj názor. To, že tu pár blbečků zpochybní boží existenci, je k smíchu.

50 Elzie Elzie | 13. května 2013 v 19:22 | Reagovat

Myslím, že je Bůh vymyšlený lidmi, aby měli co na koho svést. Protože i lidé si museli nějak dokázat(např. církev), že nevznikli z opice a že jsme mnohem ušlechtilejší rod. Lidé chtějí věřit v lásku a věčný mír, který jim nabízí Ráj, nebo v jiném případě se obávají, že když budou špatní, tak se dostnou na špatné místo, které má představovat Peklo. Proto je Bůh(Ať už je výmysl, či ne) pro lidstvo učitelem, protože mu má jít příkladem. Akoli my se někdy stavíme na zadní, popíráme Boha... Můj názor na Boha je rozpolcený, protože Bůh je víra pouze pro toho, kdo chce věřit. K Bohu se lidi nemusí modlit, nikdo je nenutí. Bůh má být ono duchovno, ten "někdo", kdo lidské duši uleví od utrpení, třeba jenom vyslyšením, ke kterému ani nemusí dojít, jenom my si ho představíme.

51 Dawe Dawe | 15. května 2013 v 4:20 | Reagovat

Pěkný postřeh, a je to od Tebe hezky napsané Elzie, a jestli Bůh není, tak si to s Ním vyřídím, to snad hovoří za vše, ne? :) Každý chce důkaz o jeho existenci, já jeden mám....sebe :) Kdyby nebyl, nejsem já, já jsem, On je, počítač stořil člověk a nás stvořil taky někdo chytřejší, stejně jako v případě pc, já nejsem z bahna a určitě nejsem opice, ikdyž se tak občas chovám, třeba to vážně na první pohled zní šíleně, ale zkuste si to představit a říct si....co když je to vážně pravda? :)

Včera jsem nalepil na služební auto rybičku,(máme pancéřovou dodávku pro banky) a můj parťák, velký kamarád, přítel, někdo koho si nesmírně vážím jí sloupnul po deseti vteřinách co jí viděl na autě.

Určitě by přežil, kdyby tam zůstala ale to pomyšlení, že rybička může mít jiné vlastnosti než ten tvar, papír + lepidlo je nevyslovitelná, a to také hovoří za své, je to strach, strach z toho, že Bůh opravdu existuje :)
S nikým se nechci hádat, a určitě nechci nikomu vnucovat svoje postřehy, jen mě to v tu chvilku, kdy to sloupnul a "zapíčoval" přišlo líto. Na druhou stánku, je mojí povinností říct lidem pravdu, jen si musejí vybrat, kterou chtějí slyšet, jestli tu složitou, plnou utrpení a bolesti, zrady a smutku, nebo tu klidnou, tu o penězích(papírky s kresbou člověka), lambech(sportovní auto 500hp+) atd.( vše co není potřeba, jen je to fajn ).....:-)

52 :) :) | 15. července 2013 v 9:22 | Reagovat

Tvůj text nedává moc smysl s existencí Boha. Bůh ti přece nemůže vždycky pomoct, když uděláš nespočitatelně hříchů za den. Za co by ti pak měl pomáhat? Ano, Bůh je milující a odpouštějící, dokáže nám odpustit všechny naše hříchy. V Bibli se píše, že Bůh udělá ze židů národ. A židů je dnes na světě až moc :).[24]:

53 Dawe Dawe | 17. července 2013 v 3:29 | Reagovat

Bůh Ti/Nám pomůže vždycky, Bůh ví, že se pořád učíme, Bůh ví, že si tady píšeme,...Bůh ví, i já vím, že život je obrovský Dar, a my se s ním musíme naučit zacházet...:).....co znamená "až moc"? :)

54 Zde najdete pravdu... Zde najdete pravdu... | 4. srpna 2013 v 15:20 | Reagovat

http://www.jw.org/cs/co-rika-bible/otazky/bozi-sila/

55 Váš bůh je mrtvý .. Váš bůh je mrtvý .. | 11. září 2013 v 17:08 | Reagovat

Nechci a nebudu podporovat náboženství postavené na hněvu,aroganci,násilí a intoleranci. Jestli bůh existuje .. vysvětlete proč nezastaví války?Proč kněží znásilňují děti?Proč lidi v Africe trpí?Proč křesťané akorát vymývají mozky biblí a tím že oni mají jediný pravdu?Jestli byl Adam a Eva bílý odkud pochází černý?To jsme jejich děti?A kdo se pak dál množil?Proč ve středověku upalovali nevinné lidi?Proč nedokáží respektovat homosexuály?Nejsou to snad lidé a nemají právo se brát?Proč jsou proti potratům je to naše věc co jim do toho je?Máte důkaz že bůh existuje?Proč církev nerozdá svoje bohatství chudým?Vážně se na lod vejde pár od každého zvířete?Bible a stejně celé to vaše náboženství je jedna velká lež .. bůh neexistuje .. a jestli ano .. rozhodně mu nehodlám sloužit nebo jakkoliv k němu patřit.Stvořil lidi kteří ničí zemi kterou sám vyrobil.Křesťanství by mělo být zakázané a zničené .. jsou to jenom stupidní lidé přesvědčeni o svojí slepé pravdě .. víte kolik je v psychiatrii co tvrdí že jsou Ježíš?Seru na boha a zřekl jsem se ho..vlastně ne .. já ho doslova nenávidím .. ne to je nesmysl .. jak mohu nenávidět něco co neexistuje ;) ..Bojíte se pouze smrti a pekla .. věříte v boha pouze ze strachu .. bojíte se smrti a jeho hněvu. Jednou jsem se podíval na video z kostela a tlustý kněz ( obžerství je hřích) říkal – „Nemějte rádi Harryho Pottera je to čaroděj a nepřítel boha“ .. vaše náboženství je lež.. Jenom vám vymývají mozky pro peníze. Omezují vaše tělo a mysl. Plivu na vás i vaše náboženství. Neprosil jsem se u žádného boha o svůj život. A už rozhodně jsem se neprosil o to aby Ježíš umíral za „moje“ hříchy na kříži .. je mi jedno jestli jdu do pekel .. žil jsem a stále žiji ideální život a žiju ho tak jak chci nic a nikdo mi neporoučí jak mám žít .. rozhodně nepotřebuji imaginární přátelé..Když už mi teda ten bůh dal volnou mysl … využil jsem jí .. nepotřebuji vaše fanatické řeči .. nenávidím a jsem vysoce proti vašemu náboženství .. člověk v první řadě musí věřit v sám sebe a ne lžím které jsou jasně pro člověka s rozumem .. nemyslné ;)

56 Dawe Dawe | 24. října 2013 v 20:14 | Reagovat

To co píšeš dává smysl, a zároveň i pravý opak. Bůh nám dal svobodnou volbu, a s tím rozumem to není tak jednoduché...jednoduše vysvětlím: Pokuď by jsi se narodil řekněme o "trochu" dříve, věděl by jsi, že Země je placka, a že se dá dojít na konec a tam spadneš :) Taky by jsi věděl, že jsme středem vesmíru a všechno se točí kolem naší krásné Země, a taky by ti bylo jasné, že lítají jenom ptáci, pod vodou dýchají jen ryby, a když překročíš rychlost zvuku, narazíš do neviditelné zdi, a rozhodně by jsi věděl, že vlastně "nic" nevíš :) Pořád se snažíme najít důkazy, důkazy o všem....Kdyby se nenašly kostry dinosaurů a bylo by o tom jen psáno/tesáno :) ve starých "knihách"....věřil by tomu někdo? Je to nekonečné téma, prakticky nevyčerpatelné, a trvá už tisíce let...jsou Ufoni hodní nebo ne? a jsou vůbec? a před tím to bylo: kam chodí sluníčko spát, proč prší, a co je bouřka? a tak můžu pokračovat, takže to shrnu jen do dvou slov.....Zdraví a Láska a na ostatní se vy... :) Nic není dúležitější než toto...Doufám, že jsi mě trošku pochopil, já sám nerozumím ani polovině věcí co bych chtěl nebo bych si přál, ale vím jedno - chci být dobrým člověkem a nechci mrhat časem a to, že mám PS3 a GTA5 není mrhání :), a taky mám spousty otázek a zatím žádné odpovědi, ale takový je život, nikdy nevíš co Tě čeká a já počkám :) Život je přeci tak krásný, a všichni takové štěstí neměli, jako ty, podle toho jak píšeš, neber to jako samozřejmost a važ si toho... :)

[55]:

57 GVKB GVKB | E-mail | Web | 28. října 2013 v 7:45 | Reagovat

Proč je to zde vše na hovno, si řekneme, když jsme v prdeli, jak jsme se ale do té prdele dostali a tak se z nás stali ubohé genetické inteligentní sračky, co jsou zde jenom na hovno a brzo nás systém spláchne do hajzlu?
Příčinou jsou výhody, v okamžiku kdy jsme se stali závislými na výhodách, jsme se proměnili v ubohé genetické sračky, co jsou zde na veliké hovno, výhody jsou klíčem k pochopení toho, proč je zde vše na hovno, a tak jsme v prdeli.
Výhoda je špína v systému, jestliže vám počítač chybně funguje tak příčinou je špína, jde o viry, nebo chyby programech, a v operačním systému, jestliže je zde bída a nezaměstnanost, tak zase je příčinou špína, tou špínou jsou špinavé zákony, které umožňují zlým lidem, snadno páchat zde zlo.
Obtěžuje vás všude ubohá reklama, která se snaží z vás udělat hlupáka, tak příčinou je zase špína, v centrálním byrokratickém systému, který umožňuje to, že vás všude obtěžuje ubohá reklama.
Už padesát let se zamýšlím neustále nad tím, proč je to zde vše na hovno, a tak jsem v ekonomické prdeli, a neustále mě systém ekonomicky splachuje do hajzlu, ekonomická výhoda je špína v systému, výhody totiž automaticky vytvoří nevýhody, vše je zde duální, a pokud zde vzniknou milionáři, tak zde vzniknou u žebráci.
Existuje Bůh, pokud jsem v ekonomické prdeli tak věřím v Boha tím i pro mě Bůh existuje, a prosím jej o to, abych nebyl v ekonomické prdeli, pokud nejsem už v ekonomické prdeli, tak pro mě Bůh neexistuje, protože se mám ekonomicky božsky a sám jsem Bůh a mám v prdeli cizí lidi, na které ekonomicky seru, o tom je víra v zázraky.
Jsem slušný, a neřekl bych sprosté slovo, ani za pytel sraček, slušnost je jenom divadlo, které zde hrají ti, co nejsou právě ekonomicky v prdeli, a jakmile se ocitnou v ekonomické prdeli, tak začnou být sprostí, a budou prosit Boha, aby je z té ekonomické prdele zachránil.
Myslíme a jednáme podle situace, protože máme inteligenci, a tak jsme jednou slušní a jindy jsme zase sprostí, udělejte ze mě krále této planety, a slibuji vám, že budu slušný, protože se budou mít božsky, sviní je zde ale jako sraček, jenže politických koryt, je zde nedostatek, a tak se svině perou neustále o koryta, jinak řečeno, ovce bečí, že málo pastvy je, vlk vyje, že malého zisku dosahuje, svině se sviní o koryto bojuje, o tom to zde, od stvoření naší kultury je.
Spravedlnost je tam, kde nejsou pro lidi ekonomické výhody, s příchodem ekonomických výhod, je zde místo spravedlnosti jenom; korupce, exekutoři, nezaměstnanost, minimální plat 8500 Kč hrubého, a maximální plat je zde pro někoho i jeden milion Kč.
Ano jsou zde velmi lakomé svině, co mají plat milion Kč každý měsíc, díky tomu, že z ostatních lidí, udělali ubohé ekonomické sračky, co jsou zde na hovno.

58 Dawe Dawe | 30. října 2013 v 0:18 | Reagovat

No jo, ale ber to tak, že jsou "věci" které se nedají vyvážit pěněžní hodnotou nebo postavením ve společnosti :) .....Tím se snažím říct, že i milionář může odejít z téhle krásné planety, která je většinou populace nazývána Země, řekněme trochu předčasně a aniž by chtěl. A tím se dostáváme k problému: Kdy jsi jsou lidi rovni? Když se narodí a když umírají??? Může do predele někdo za "To", jak se narodí???........že má třeba akné a tak můsí hledat protějšek, co má stejné trápení, protože jinak nepochodí? Raněný kus musí hledat další slabý kus? Když máš nějakou chybu, musíš hledat taky někoho s chybami? Když jsi bohatý, jsi zároveň špatný? Co to tady píšeš???

Ze mě nikdo ekonomickou sračku neudělal, a věř mi, že vždycky může být hůř.....máš net, elektriku, teplou vodu, a ano 21. století tak je to samozřemost ale.....ono to tak není, nic není jen tak, tak přestaň nadávat, a všímej si věcí, které za to stojí, a přestaň nahrávat Otázky Václava  Moravce na VHS a řekni nahlas, že není tak zle, jak to vypadá, a začni se smát maličkostem, pač to je to krásné, co tvoří náš svět.....drobnosti co nejsou na první pohled vidět, ale když se pokusíš je vidět a vnímat, zjistíš, že to důležité a to podstatné je úplně někde jinde, než se na první pohled může zdát......píšu to z vlastní zkušenosti, a nesnažím se dělat chytrého, a ani nechci nikoho poučovat, je to můj pohled na "Matrix"....a jsem rád, že píšete sem :) a Tobě GVKB držím pěsti, ať už nepoužíváš sprostá slova, když nebudeš muset, napsal jsi to hezky :)

[57]:

59 GVKB GVKB | E-mail | Web | 1. listopadu 2013 v 15:33 | Reagovat

[58]:
Každý se občas zamyslí nad smrtí, je to zde jediná jistota, v tomto světě kde se vše neustále mění, vše zde vzniká a zaniká, nic zde není trvalé, deska jsi řiditelem a zítra z tebe bude jenom prach a popel.
Když lakomec nahromadí veliký majetek tak zemře a dědicové jeho majetek brzo zkonzumují, protože je jim tento majetek cizí, když zemře bezdomovec tak o tom nikdo neví a když zemře prezident tak se o tom mediálně dlouho hovoří, každý zde má jinou hodnotu a podle toho se zde s ním i zachází, smrt ale hodnotu každého promění v prach a popel.
Někdo zde má ochránce, co jej chrání, aby se mu nic zlého zde nestalo, a jiný zde spáchá sebevraždu, protože se dostal do krize, kterou nedokáže vyřešit.
Umělci zpodobnili smrt jako kostlivce s kosou, který bere lidem život, smrt ale nemá žádnou podobu, je to ukončení jednoho evolučního experimentu, na této planetě, vše co je živé, to je zde jenom evolučním experimentem, aby se život zde mohl neustále zlepšovat.
Život zde pro nás má smysl, pokud se máme velmi dobře, a logicky nemá zde život pro nás smysl, pokud se máme velmi zle, následkem je soutěž a boj o to, se zde mít velmi dobře, bez ohledu na lidi, co se díky mám zde budou mít velmi zle.
Nesoutěží a nebojují mezi sebou jenom jedinci, soutěží a bojují mezi sebou, i organizace a národy, každý chce vyhrát a mít se dobře je to v naší přirozenosti.
Ten kdo zde nedrží hubu a krok, ten je za to potrestán, systém je postaven na vojenské disciplíně, poslední dobou se rozšířila bojová metoda, postavená na oblehnutí nedobytné pevnosti, a trpělivé čekání na to, až se pevnost po dlouhé době vzdá obléhatelům.
Obléhatelem zde jsou v současnosti dolaroví milionáři, co ovládají ekonomicky tento konzumní svět, lidé v obležené pevnosti jsou nezaměstnaní, nebo musí pracovat za ubohou minimální mzdu, ze které nelze normálně žít.
Vrcholem ubohosti je prodávat těmto ekonomickým uvězněným ubožákům jedovatý tvrdý alkohol, nebo nekvalitní zdravotně závadné potraviny a nápoje.
Není zde demokracie, je zde kleptokracie, vládnou nám zde globálně jenom lháři a zloději.

60 Dawe Dawe | 20. listopadu 2013 v 3:58 | Reagovat

No to není úplná pravda, a hned mám jeden příklad, "nedávno" jsem viděl moc pěkný videoklip, je to asi rok, možná víc, hrozně to letí :) : http://www.youtube.com/watch?v=0g9poWKKpbU   ..........a nehledě na to, že ta písnička je vážně moc krásna, jak hudba tak i text....ale to co mne zaujalo jsou ty děti. Nemají skoro co jíst, hrajou si s odpadky, nemají prakticky nic, a při tom mají to co tady nemá 90 procent lidí, a to je úsměv, radost takový ten ohýnek v očích, ta jiskra, ta touha po životu a po krásách, co nám nabízí ten krásný dar jménem Život! :) Takže není tak zle jak se zdá :) Nejsi sám kdo má problémy, jen poskládej priority....mrzí mě tvůj pohled na svět a nechci radiť, jak žít, na to jsem tu moc krátce, ještě mě teče mléko po bradě :) :) ale už teď vím jedno, když ti bude nejhůř, tak si vzpomeň na to, že na to nejsi sám, ale On je vždy s Tebou, pač moc lidí si na Pána v době, kdy je vše OK nevzpomene, včetně mě, a to není dobře....osvoboď se :) a GVKB děkuju za pěkný komentář, hned jak najdu prostor a slova, budu reagovat a samozřejmě oponovat :) Život je přeci tak krásný, a i bez peněz, pač já žádné nemám a už čekám skoro 10 let na motorku :) :)

61 Falco Falco | 20. listopadu 2013 v 18:56 | Reagovat

"Pokusme se laboratorně navodit podmínky, které panovali na Zeměkouli před 4,5 miliardami let. Zkusme ze substance podobné prapolévce namíchat aminokyseliny a následně z nich pospojovat DNA. Molekulu života. S jakou pravděpodobností se to mohlo matce přírodě povést náhodným procesem? Za pouhých 5 miliard let? Jistě, z pohledu obyčejného smrtelníka je to nepředstavitelně dlouhá doba. Jenže podle určitých statistických modelů by náhoda tak složitou molekulu za daný časový úsek vytvořit nestihla."

Největší hovadina z celého článku. I kdyby byla sebemenší šance, že se vytvoří molekula života, minimálně jedna zatracená nevýznamná planeta to dokázala a teď onen vytvořený život nemůže uvěřit, že měl tak velké štěstí.

62 Dawe Dawe | 23. listopadu 2013 v 4:32 | Reagovat

No jo, ale vem si, kolik náhod a samozřejmě, že to štěstíčko tam taky hraje svojí roli,
stejně jako ve fotbale :) se muselo sejít najednou, aby se něco takového povedlo. Stačí pár km dál a je tu doba ledová a pár km blíže ke sluníčku a jdu se opalovat, ikdyž zrovna nechci :)

Jsem omezený lidským mozkem a chápáním z krze něj, a tak hledám veškeré alternativy, a možnosti někde, kde naše chápání a porozumění končí........teď trošku odbočím, abych vysvětlil, jak to myslím.

Poprvé jsem viděl holčičí prsa na pískovišti, a taky určitě za garážema :), ne na netu, kamarády jsem si přidával při hraní na vojáky a na schovku a ne na FB, a tak můžu pokračovat do nekonečna, čím víc je svět vyspělejší, tím více se od sebe všichni vzdalujeme...a to není dobře....

...a stejně je to se vznikem naší Země a Pánem, čím déle, tím dále :)

63 Mirka Mirka | E-mail | 3. prosince 2013 v 23:02 | Reagovat

[12]:
Hele Karle, pises ze ...
...Slunce můžu vidět, ok? Na rozdíl od jiných Bohů slunce můžu opravdu vidět. To beru. Když něco vidím, nevím, tak nějak to přidává na důvěryhodnosti, víme?  

A videl jsi film Dedictvi aneb kurva hosi gutentag? Urcite ano, ze?
A vzpominas si jeste na ten vyrok ...vasi p*cu jsem taky nikdy nevidel, ale verim, ze ji mate!

64 Noemi Noemi | E-mail | 4. března 2014 v 21:08 | Reagovat

Buh existuje!Je v kazdem z nas!A pokud neverite vas problem!Asi jsme nevzniklli z opice,ne?A kdyby jo proc se nenasel clovek s  opicima usima a ocasem?A jestli potrebujete nake dukazy tak si kupte Bibli a nepiste sracky kdo vyrobil Boha fakt dementni!Buh je tak genialni ze  tu stal a stvoril svet!Buh existuje proc by si nekdo vymyslel Bibli?

65 Dawe Dawe | 19. května 2014 v 3:31 | Reagovat

Já bych tohle téma jednou a pro vždy na těchto stránkách uzavřel, pač když to neudělám já, tak "nikdo", chcete vidět zázraky? běžte do Zoo, chcete nadpřirozeno, běžte na MMA, jestli někdo čeká, že Boha uvidí, tak má smůlu, o tom je Víra, věřit lambu, že jede, věřit bouchačce, že střílí, věřit, že Slunce vyjde, atd........................ :)

66 Dawe Dawe | 28. května 2014 v 23:15 | Reagovat

Kecám, pište dál, budem rádi :)

67 Melisa Melisa | 1. září 2014 v 22:41 | Reagovat

Aby jsme toto pochopily,nesměly by jsme mit nas mozek,ktery je zalozeny na Logice a pravidlu,co nevidim,neni.Je to ironicke.

68 Jedenzmnoha Jedenzmnoha | 27. ledna 2015 v 0:01 | Reagovat

Existuje bůh? Spíše bych trefil přesný počet toho, kolikrát někdo tuto otázku položil...Náboženství mě nikdy nijak nezajímalo, ostatně rodiče mě k tomu ani nevedli, předpokládám že u nich to bylo stejně tak. Věřím ve fyziku, v rovnováhu, v protipóly. Chcete ráj? Svět bez válek, hladomoru, bez nenávisti a útlaku? Kdo by nechtěl, ale je to utopie, nic takového nemůže fungovat. Musí zde být hřích aby bylo co odpouštět, musí zde být nenávist aby mohla být láska, vždyť kdo by si jí vážil kdyby byla samozřejmostí. Potřebujeme válku, bezpráví, bolest a utrpení, teror i smrt. Bez zla dobra nebude.

69 GVKB GVKB | E-mail | Web | 9. února 2015 v 13:57 | Reagovat

Přiletí k nám na mimozemšťani a jejich roboti najdou sto lidí, co zde budou zastupovat celou lidskou kulturu, protože to jsou lidi, co jsou na vrcholu lidské civilizace, díky svému myšlení které je optimální. Mimozemšťani dají těmto sto lidem do mozků čipy, a komunikují přímo s mozky a jejich umělá inteligence, vše vyhodnocuje a sestavuje si objektivní programovou inteligentní databázi, o tom jestli mají lidi eliminovat, nebo je zde zatím ještě nechat existovat. Pokud by mezi těmi mozky nebyl mozek GVKB, tak by mimozemšťani pomocí mimozemských virů člověka eliminovali ekologicky na věčné časy, umělá mimozemská inteligence už byla z GVKB vykolejená a začala sama o sobě pochybovat a nakonec se rozhodla, že místo vyhubení lidí, bude třeba vyhubit mimozemskou kulturu která je chybná, a tak se vemírná loď vrátila domů, a vypustila smrtelné viry ve vlastní kultuře, a eliminovala ubohou mimozemskou kulturu, jako vadnou a zbytečnou. Vše proběhlo tajně a nikdo o tom nevěděl, jediný kdo o tom věděl byl GVKB, protože on je dokonalý Bůh. Podívejme se na to jak probíhal dialog mezi mimozemšťany a GVKB.
Mimozemšťani; Proč vše je tak jak to je?
GVKB; Protože všemu kraluje dualita a evoluce sluhou duality je.
Mimozemšťani; Tak to je, a jaký je smysl všeho co zde je?
GVKB; Smyslem všeho je přirozená automatická rovnováha mezi tím co je zde duální.
Mimozemšťani; Tak to je, co bylo na počátku vzniku všeho co zde je?
GVKB; Na počátku všeho co zde je byli chyby, způsobené tím že zde nebyla dualita a evoluce, následkem byl logicky vznik duality a evoluce.
Mimozemšťani; Tak to je, proč víme že nic nevíme?
GVKB; Abychom mohli cokoli poznat musíme se k tomu přiblížit a tím se musíme vzdálit od toho co milujeme a potřebujeme ke svojí existenci, proto nic nevíme o tom co je nám vzdálené a víme jenom to co je nám blízké.
Mimozemšťani; Tak to je, GVKB proč jsou vaše odpovědi božsky dokonalé a bezchybné?
GVKB; Z díla je logicky spatřen tvůrce, jsem pravý Bůh, a jestli budete klást ještě další pitomé otázky, tak mě dojde božská trpělivost a vymažu vás absolutně dokonale z vesmíru na věčné časy, doporučuji vám eliminovat vaši ubohou mimozemskou kulturu pomocí virů okamžitě, nebo zase musím vše udělat jenom já GVKB za vás, protože jste líní pyšní mimozemští zdegenerovaní ubožáci?
https://sites.google.com/site/a1234567bc44/g/gvkb-zachranil-svet-pred-mimozemstany

70 GVKB GVKB | E-mail | Web | 15. července 2015 v 11:32 | Reagovat

Normální systém, normálně funguje, o tom příčina, každého problému je. Měl jsem existenční systém plný civilizační špíny. O tom jsem ale podvědomě nevěděl. Zato jsem zatraceně dobře věděl o tom, že nejsem už v existenční normě. Civilizační problémy okupují přední žebříčky lidských onemocnění. Málokdo však ví, že příčinou těchto nepříjemných stavů nemusí být jen vysoká hladina stresu a deprese, ale špína v existenčním systému, špína z nás dělá ubožáky, co nedbají na tělesnou čistotu a mluví neslušně. Práce ve vysoké vesmírné funkci Stvořitele všeho živého, mě vždy bavila a naplňovala, byla to vždy prioritní součást mého života, která mi přinášela především radost a uspokojení. Najednou se však začalo všechno měnit: přijel jsem domů z vesmíru, avšak návrat do práce pro mě tentokrát neznamenal štěstí, jako tomu bývalo dřív. Naopak mě přepadl pocit neštěstí, únavy a odporu cokoliv ve vysoké funkci Stvořitele dělat. První, co mě napadlo, byl syndrom vyhoření. To by to byla jedna z variant, která by mohla odpovídat skutečnosti. Tento můj ubohý systémový stav trval mnoho tisíciletí. Nepatřím zrovna mezi ubožáky, kteří by měli nějaký dlouhotrvající problém a vůbec ho neřešili.

Naopak se snažím dělat vše pro to, abych se cítil zase dobře. Začal jsem tedy pátrat a zjišťovat, proč se mi děje, to co se mi děje. Vesmírní specialisti odhalili, že v mém systému je špína. Moji únavu, změny nálad a velkou demotivaci cokoli dělat způsobovala špína, která sice nebyla rozvinutá do nejhorší podoby, ale měla dost velkou sílu na to, aby ovládla můj nesmrtelný systém. Cílem špíny není nás rychle zabít, jsme pro špínu existenčním hostitelem, který špíně nabízí možnost existovat v ráji. Ale špína je schopná nás oslabit natolik, že nejsme schopni už normálně fungovat. Můj existenční systém měl plné ruce fyzické a psychické práce, aby se popral se špínou. Mým cílem bylo pochopitelně začít zase normálně žít jako Stvořitel. Špína je všude, a většinou o ní ani nevíme! Kombinace špinavého existenčního stylu a špinavé stravy způsobuje, že systémy nefungují tak, jak mají, a vzniká tedy prostředí ideální pro špínu. Projevy špíny mohou být u zdegenerovaných lidí různé; chronická únava, deprese, nemožnost soustředit se, alergie bez zjevné příčiny, zažívací problémy, nadýmání, zácpa nebo průjem, nespavost, bolesti svalů a kloubů, rozostřené vidění, problémy s hubnutím nebo neschopnost nabrat váhu, problémy s pletí, lupénka, kopřivka, vředy, záněty a otoky, bolesti hlavy, migrény, rychlý tep, nervozita, úzkost, stálý kašel a nachlazení, potravinové alergie, sexuální dysfunkce, poruchy imunitního systému, atd.

Léčba mi trvala velmi dlouho, zbavil jsem se problémů a konečně jsem mohl zase normálně fungovat. Hlavně moje životní energie se vrátila do normálního stavu, což pro mě znamenalo opravdu hodně. Tento osobní článek nepíšu proto, abych tu dělal někomu nebo něčemu ubohou reklamu, ale proto, že máme města a vesnice plné lidských ubožáků, kteří nikdy nezjistí, že příčina jejich existenčních problémů může být způsobena špínou. Klasické chemické léky zde ale nikomu dlouhodobě už nepomohou, protože vaše zdravotní a existenční potíže, mají jiný původ, než si naivně myslí ten kdo vás amatérsky léčí pomocí léků. Proto je mé doporučení takové, že pokud máte dlouhodobé veliké problémy, nenechte se odbýt léky, ale pátrejte po příčině problémů. Příčina je vždy skryta hluboko v nás. Správné testy na příčiny problémů jsou složité a nákladné, proto je lékaři bohužel běžně neprovádějí. Ideální je neustále po celý život dbát na prevenci problémů, tedy mít dostatečný přísun čisté přirozené fyzické a psychické potravy, zdravě myslet a žít, vyhýbat se preventivně jakékoli existující špíně.

Každý jsme za své zdraví sami zodpovědní, a na každém z nás také závisí jeho kvalita, proto dejte na svoji přirozenou intuici a rozhodněte se, co je pro vaše tělo a vaši psychiku to nejlepší řešení. Je důležité, abyste se ve svém tělesném a psychickém domě, byli skutečnými mocnými pány, a nebyli zde jenom bezmocnými cizinci. Nejste tu všichni existenčně jenom pro špínu, jako její ubozí otroci, nejde ovšem o nijak nový lidský problém, který způsobila moderní civilizace, dříve byl brán tento lidský problém jako zasloužený zlý osud pro hříšníky, Bůh dal život a Bůh život vzal, tak dříve věřící lidi všude mysleli a žili, a nedbali vůbec na čistotu v sobě a okolo sebe. Špínou je to, co je tam, kdo to nemá správně být, uklízení špíny je snaha o to, aby bylo vše tam, kde to má správně být. Problémem špíny v nás a okolo nás je život ve skleníku, člověk je evolučně závislý na pohodlném životě ve skleníku, a mimo skleník nedokáže fyzicky a psychicky existovat!

To co nesoutěží a nebojuje to degeneruje, degenerace se logiky projevuje i u mnoha rostlin a zvířat, se kterým je moderní člověk existenčně spojen. Pro špínu je zdegenerovaný živý systém, existenčním dokonalým rájem! Globální ekonomická a sociální dlouhodobá civilizační krize není způsobená prioritně jenom dluhy, jak nám tvrdí globální mediální špinavé systémy, za krizi může prioritně degenerace lidí co žijí v civilizačním skleníku jako skleníkové rostliny ve svých květináčích, to že někdo pyšně řekne já jsem; král, šlechtic, papež, rabín, prorok, mesiáš, vůdce, dalajláma, guru, celebrita, známý umělec, vědec, profesor, podnikatel, prezident, ředitel, ministr, senátor, poslanec, předseda politické strany, soudce, notář, diplomat, advokát, byrokrat, programátor, administrátor, pilot, kapitán, lékař, sportovec v první lize, atd. tak on hovoří jenom o svém soukromém květináči, ve kterém on ve skleníku existuje! Tam kde ubožáci platí svaté elitě daně, tam jsou lidi fyzicky a psychicky zdegenerovaní, a žijí v konzumním skleníku, v okamžiku kdy vznikli díky válkám a přelidnění daně, které byli nejprve jenom naturální, a později byli už peněžní, tak vznikla i špína v člověku a okolo člověka, vše zde jsou příčiny a následky.

Místo kovových okovů, zde jsou okovy z vysokých daní a vysokých poplatků, každý kdo zde dostane v dospělosti svůj existenční květináč, a je závislý na centrální elitě, jestli se elita o jeho květináč ekonomicky a sociálně postará. Kariéristický boj o veliké státní a podnikové květináče, ve kterých je jistý existenční ráj, dělá z politiků a podnikatelů zlé psychopaty, obrazně jde o jedovaté hady ve společenském čistém drahém oblečení, které do zaměstnání a jinam, vozí jenom společensky oblečený řidič, v luxusním novém autě. Máte sice možnost jít často k demokratickým volbám, ale volby zde nic nikde na světě nezmění, pokud by demokratické volby reformovali od základů celý špinavý centrální systém, aby tento centrální systém byl už dlouho bez ekonomické a sociální špíny, tak by globálně volby logicky centrální mocná a bohatá elita pod trestem smrti i zakázala.

Jde o to vyhladovět špínu ve vás a okolo nás, je třeba opustit globálně na věčné časy květináče a skleníky, zavede se globálně pro dospělé lidi každoroční plavání na deset kilometrů bez odpočinku, statisticky se při plavání utopí 99% lidí na světě, jenže jsme neutopili lidi ale utopili jsme jenom špínu co byla v lidech, v přírodě je přirozené že to co je pomalé, to je potravou pro to co je rychlé, plaveš pomalu, protože nejsi díky špíně v sobě zdravý jako ryba, a tak se utopíš. Je třeba přinést veliké evoluční oběti, lidí je na světě jako much a lidi jsou dneska na tom hodnotově už stejně jako mouchy, hodnotné je zde to čeho je zde nedostatek a co je zde objektivně i potřebné, to čeho je nadbytek a nikdo to na nic nepotřebuje, to se může při plavání utopit. Když pracujete pomalu tak dostanete většinou všude výpověď, protože nejste už díky špíně v sobě, zdrojem zisku pro sobeckého zaměstnavatele, pokud plavete pomalu do cíle, tak se utopíte, protože pro svatou evoluci, zde jste už jenom ubohým evolučním zdegenerovaným genetickým špinavým odpadem, s nulovou hodnotou pro genetickou evoluci.

71 GVKB GVKB | E-mail | Web | 2. srpna 2015 v 12:56 | Reagovat

Díky bohu se smát tobě mohu, vím jistě to, že ty nic nevíš

72 Zeman Zeman | E-mail | 9. září 2015 v 14:59 | Reagovat

Taková kravina jako náboženství je jich tuna vše je v každém jinak 😂😂😂 až někdo z vás dostane rakovinu tak by vám podle vašich knih měl pomoct a nakonec umřete a víte proč protože není !!!!!

73 Dawe Dawe | 7. října 2015 v 22:13 | Reagovat

Zemane, Tebe asi nechala nějaká holka, že jsi takovej mrzout :) Je to hroozně jednoduché, ..........představ si, že si umřel, a už nikdy neuvidíš Sluníčko, nebudeš cítit vůni uhlí a dřeva v zimních měsících, neucítíš vítr kolem sebe, už nikdy nebudeš hrát na playstationu 4 ( což podle mne není ztráta času ) .., už nikdy nebude nikdy...a tak jednou skončíš, to je "jisté" a to je strašná představa aspoň pro mne, větší zlo než nějaká r... co si psal, nevím co to je :) Sakra jak dlouho to bude trvat, než si lidi uvědomíte, že život je příliš krátký na to bejt mrzout, žijte naplno a věřte, ....nikdy to nevzdávejte :)

74 petr petr | E-mail | 4. listopadu 2015 v 16:22 | Reagovat

Bůh  určitě existuje rozhodne by neverily miliony lidi bezdůvodně. ..

75 Sam Sam | 4. listopadu 2015 v 16:23 | Reagovat

Zemane seš kokot.

76 Pollux Pollux | 9. února 2016 v 14:06 | Reagovat

Jistě že bůh existuje. A že ho věda nedokázala? On se nechce ukazovat přístrojům, ale lidem :-) Lidé co čekají důkazy ve vědeckých člancích jsou jen ovce bez názoru. Tohle bůh opravdu nechce, takovou pokryteckou víru v materiální důkazy. On chce, aby každý ho sám v sobě objevil. Každému dal přece intuici, tak ji používejte! Nepište nesmysly, že by nebyly války a nepřejeli by vám kocoura. Po smrti neumřete, ale naopak se probudíte a uvědomíte si, že váš pravý domov je tam a ten znáte celou věčnost, jen v čase jste zapomněli. A protože čas jako takový není (člověk si ho vymyslel), je jen TEĎ a to je věčné, stejně tak vědomí. Kdyby jste po smrti zemřeli a zaniklo i vaše vědomí, muselo by zaniknout všechno a to se nestane. Vědomí universa je věčné a každá bytost je jeho součástí ať se to někomu líbí nebo ne. Opačné názory na toto mají většinou lidé jednodušší, s přízemním uvažováním, kteří nad těmito věcmi nepřemýšlejí, proto mám k jejich názorům pochopení.

77 ZZA ZZA | E-mail | 27. července 2016 v 10:28 | Reagovat

Jsem Mormon a vím že bůh existuje. Ten kdo ho nehledá to nemůže věřit . V boha, jako cokoliv jiného na světě uvidíte, teprve až v něj uvěříte... To dnes konec konců potvrzuje i kvantová fyzika, která říká, že hmota existuje jen proto, že v ni lidé věří. Čímž všem těm co zde píšou nadávky na boha vzala vítr z plachet. Víte je zvláštní, že většinou to jsou ti , co nevěří co mají problém. Oni nadávají na boha a na nábiženství. Na věřící, ale my je stejně milujeme. Jsou to naši bratři a sestry. Bůh nás poslal na tuto zem abychom získali tělo a abychom podstoupili řadu zkoušek. Někteří obstojí, jiní neobstojí... Jsou dvě teorie o vzniku světa.. My věřící víme že bůh( inteligentní a dokonalá bytost stvořila svět) a nevěřícím to připadá absurdní. Dokonce jsem tu četl narážku na kritické myšlení. No když někdo věří tomu, že na začátku nebylo vůbec nic ( nic či nemělo atomovou hmotnost a to nic samo od sebe vybuchlo a vytvořilo vesmír a život) a připadá mu, že je to věrohodnější, než to že svět stvořila inteligentní bytost. Tak prosím ( často se odvolávají na vědu, jen z vědeckého hlediska nedovedou říci jak mohlo NIC vybouchnout) :) Nic asi běžně vybuchuje každý den ... "Hej, viděli jste včera zprávy?" Ne, co se stalo? Aaaale, zase vybouchlo nic a zranilo dvanáct lidí:) Ty, jo... Měli bychom to nic zakázat, nebo dobře hlídat;) ... Taky jsem tu.četl o tom, jak bůh dovoluje války a podobně... Ale není to bůh, kdo vede války. Jsou to lidé, kteří mají od boha svobodnou vůli a hřeší. Pokud by neměli svobodnou vůli a bůh mávnutím kouzelného proutku zbavil svět válek, pak by náš život zde neměl smysl. My tu jsme abychom obstáli ve zkoušce. A víte co?! Moje církev mě učí žít zdravě, nepít alkohol, nekouřit milovat svou rodinu a všechny lidi na světě, protože jsou stejně jako já děti boží . Když žiju podle evangelia Ježíše Krista je můj život daleko čisčí, hodnotnější, veselejší a lepší než život nevěřících a to vím dobře, protože jsem sám byl nevěřící a k obrácení u mě došlo až někdy kolem 28 let ...Takže i kdyby bůh nebyl, ale on je. Tak mám díky tomu, že žiji podle evangelia, dobrý život tady na zemi .. To vše říkám ve jménu Ježíše Krista ámen...

78 Petr Petr | E-mail | Web | 14. srpna 2016 v 16:12 | Reagovat

zdravím, nabízím rozšíření článku o další důkazy Boží existence:

http://www.proc-krestanstvi.cz/a58-otazka-jake-jsou-dukazy-existence-boha/

Hezký den.

79 Rasl_Henz Rasl_Henz | E-mail | 12. října 2016 v 21:54 | Reagovat

Jestliže hledáte pravdu, logicky ji nemůžete hledat v náboženství, neboť náboženství hovoří v pojmech a myšlenkách, které skutečnost - pravdu - pouze popisují. Bůh tudíž stojí mimo náboženství. Jestli se divíte, že se Bůh neukáže, pak je to proto, že kdyby se nám všem zjevil, přestali bysme dělat dobré skutky proto, že sami chceme; dělali bysme je ze strachu z Boha, o jehož existenci bysme byli vizuálně přesvědčeni a který by nás potrestal za každou špatnou věc. Každá věc má svoji příčinu - někdo vyrobil obrazovku vašeho počítače, Někdo dal do pohybu vesmír a odněkud se vzala naše svobodná vůle. Vůli nemáme jen tak pro srandu - máme ji opodstatněně, abychom ukázali, že v panoptiku činíme dobro, i když nevíme, zda nás někdo sleduje nebo ne. Kosmologický důkaz, morální důkaz, fibbonaciho posloupnost, Dr. R. A. Moody a jeho dílo, meditace a absence televize, to jsou věci, které mají smysl. Bůh je u mě borec a já mu rozhodně žehnám. A přestože se mnozí z Vás tak snaží, tak v Něj věřit nepřestanu ani když mi budete vyhrožovat. V Boha zkrátka věřím a vy na tom nic nezměníte.

80 Heretik Heretik | 22. listopadu 2016 v 17:04 | Reagovat

Pro dosažení pohody v živote je nutné pochopit a hlavně přijmout dvě věci:

1) Nejvyšší princip (říkejme mu třeba bůh) je už z principu ten největší kokot.
2) Ale vy s tím nemůžete vůbec nic dělat.

81 Dawe Dawe | 3. ledna 2017 v 0:38 | Reagovat

Pro dosažení pohody (štěstí) je nutné pochopit a hlavně přijmout pár věcí:

1) Nikdo z toho nevyvázneme živý :)

2) Čím dřív si to člověk uvědomí, tím méně času ztratí.

3) Milovat (pravidlo número uno)...ale chce to čas, tak proto nejdřív 1. a 2. pravidlo :)

4) Věřit a bojovat, a určitě se nevzdat.

5) Pokora a respekt.

6) šestku, a další nechám na Vás :)

82 Prozřelý Prozřelý | 12. ledna 2017 v 19:47 | Reagovat

Prozření:
- Ten, kdo poznal boha, poznal sadistickýho psychopata.
- Ten, kdo poznal sadistickýho psychopata, toho bůh není hoden.

83 ucen ucen | 5. února 2017 v 6:07 | Reagovat

(m)ucednik pravil: Pane, budu Ti slouziti, az do skonani svetu. Az zavolas, budu pripraven.

ucednik: Pane muj, kolik zkousek jeste protrpeti. Vsak nevim zda trpel jsem mnoho ci malo.

Buh: Upokoj se. Tva laska neni prelud.
Buh: Nenalehej. Neni vzdy skutecne co oko vidi ucho slysi. Jedine to prave je co srdce citi!

ucednik: Vim ze existujes, a pujdu za Tebou tou nejuzsi cestou co mi ukazes.

Buh: Zanech bolesti zalu, uz brzy uvidis kralovstvi me.

Vam, kdoz tryznite je proto aby plakali pred vami, nakonec budou take plakat, ale nad vami.

Nezanechej nas v nepochopeni prazdnych a temnotou stizenych. Odmilosrdni nase ciny a zbav nas vecneho zatraceni.

I rekl on. At tedy nestesti a zmaru marne pomijivosti navzdy ocisti plameny svetla od vseho necisteho a nepraveho.

84 666 666 | 4. července 2017 v 14:04 | Reagovat

No, pokud existuje něco jako bůh, tak je to skutečně buď sadistickej psychopat, nebo naprosto nekompetentní idiot. V obou případech to rozhodně není nic uctívání hodné.

85 Jirka Jirka | 19. listopadu 2017 v 20:12 | Reagovat

[84]: Tohle si myslí většina lidí/nevěřících, ale je to trochu jinak. Lidé kteří nejsou zasvěceni to chápou takto, a není se čemu divit.
Bůh nám totiž ponechal svobodnou vůli, každý se může rozhodnout svobodně. Žádné "mezi" bohužel není. Kdo není s Kristem, je proti němu. Učinit pokání je důležité, dokud má člověk čas a příležitost, protože po smrti už je na vše pozdě. Ježíš Kristus dostal moc nad nebem i nad zemí, každé koleno se před ním musí sklonit, včetně všech démonů a satana.

86 Filip Filip | E-mail | Web | 9. března 2018 v 15:46 | Reagovat

[2]: Jaká zase náhoda do řiti. Ano nic nenasvědčuje tomu, že by se to stvořilo náhodou, a také proto, že evoluce není náhodná

87 Ateista Ateista | E-mail | Web | 9. března 2018 v 15:51 | Reagovat

[85]:
No pokud nejsem věřící tak nemohu být jak s kristem, tak proti němu. To by tahle planeta musela být veškerá věřící z níž zhruba polovina by byli katolíci a druhá polovina satanisté. Pak by platil argument, že lidstvo je buď proti Ježíši, nebo s Ježíšem.

88 Ateista Ateista | E-mail | Web | 9. března 2018 v 15:54 | Reagovat

[74]: Pak pro své tvrzení musíš mít důkaz. Buď to dokaž a nebo toto ,,tvrzení" netvrď!"

89 Ateista Ateista | E-mail | Web | 9. března 2018 v 16:01 | Reagovat

[64]: Já se snad poseru. Evoluce je doložena!! Genom plasticky reaguje na prostředí, přičemž když se genom vyskytuje v prostředí, probíhá Evoluce. A tím také netvrdím, že bůh neexistuje. Jedno nezávisí na neexistenci toho druhého.

90 Ateista Ateista | E-mail | Web | 9. března 2018 v 16:14 | Reagovat

[31]: Já myslím, že kráva je tu trochu někdo jiný. Nevím jakou máš výchovu ale urážet někoho za to, že má svůj názor je dost přihlouplé. Tvrzení že bůh neexistuje je stejné jako když řeknu: ,,Já stokorunu NEUKRADL! A pokud někdo tvrdí, že jsem jí UKRADL pak důkazní břemeno leží před NÍM.

Jinými slovy buď dokažte, že bůh existuje, nebo to netvrďte

91 CanadianCoomi CanadianCoomi | E-mail | Web | 15. března 2018 v 19:20 | Reagovat

I'm gone to inform my little brother, that he should also visit this blog on regular basis to take updated from hottest information.
top rated online canadian pharmacies
<a href=http://canadianpharmaciescubarx.com/#>canada pharmacy</a>
top rated canadian pharmacies online <a href="http://canadianpharmaciescubarx.com/#">best canadian pharmacies online</a>

92 CanadaLix CanadaLix | E-mail | Web | 16. března 2018 v 16:51 | Reagovat

After exploring a few of the articles on your web page, I seriously like your technique of blogging. I bookmarked it to my bookmark site list and will be checking back soon. Please check out my web site as well and tell me how you feel.

walgreens pharmacy
<a href=http://canadianpharmacycubarx.com/#>canadian pharmacy no prescription</a>
online prescription drugs
<a href="http://canadianpharmacycubarx.com/#">canadian pharmacy meds</a>

93 Darrellzoove Darrellzoove | E-mail | Web | 18. března 2018 v 18:32 | Reagovat

Hey There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article. I'll be sure to bookmark it and come back to read more of your useful info. Thanks for the post. I'll definitely return.
<a href=http://howtobuybitcoinshelp.com/>how to buy bitcoin</a>
<a href="http://howtobuybitcoinshelp.com/">how to purchase bitcoin</a>

94 Michaelcough Michaelcough | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 20:01 | Reagovat

drug costs
<a href=http://nicktambone.com/>legitimate canadian mail order pharmacies</a>
no prescription online pharmacy
<a href="http://interlandchemie.com/">canadadrugs price list</a>

95 Jirka Jirka | 23. května 2018 v 18:49 | Reagovat

[87]: Ten argument ale přesto platí. Pán jasně řekl: "Kdo není se mnou, je proti mně; kdo se mnou neshromažďuje, rozptyluje. (Lukáš 11:23)
Tedy i nevěřících, byť si myslí, že se jich to netýká, se to týká. Ti jsou opět jen obětí satanovy lži. Ďáblova největší schopnost, je dělat dojem, že vůbec neexistuje. Mnoho nevěřících (ateistů, pohanů, různých ezoteriků, scientologů...) má v hrsti, aniž by tušili. Dělá cokoli, aby odvedl co nejvíce lidí od pravdy, která je jediná, totiž v Kristu. Vždyť je to Boží nepřítel. Ježíš Kristus je jediná cesta ke spáse a veškerá lidská moudrost bude zvěstí o kříži zahanbena. Protože pošetilá a marná jest, vede do záhuby. Syn člověka nezemřel na kříži za všecky jen tak pro legraci. Ale zaplatil za všecky naše hříchy, aby ti, co v něj uvěřili, měli věčný život.

96 MariaGlymn MariaGlymn | E-mail | Web | 15. října 2018 v 19:57 | Reagovat

Vous ne vous sentez pas concernés par l'hypertension ? Mais êtes-vous réellement sûr d'être à l'abri ? Le Comité Français de Lutte contre l'Hypertension Artérielle a décidé de s'adresser à toutes les personnes âgées de 30 à 55 ans. Chacun, avec des règles de vie simples et des précautions, peut garder sa tension sous contrôle.

On estime à plus de 14 millions le nombre d'hypertendus, dont 7 millions sont sous traitement. 73 % seulement connaissent leur état. Dans la majorité des cas, les causes de l'hypertension restent inconnues. En revanche, certains facteurs peuvent favoriser son apparition : l'âge, l'hérédité, le tabagisme, une mauvaise alimentation.
42 % des 35 à 55 ans ignorent les chiffres de leur tension

Hypertension L'hypertension artérielle permanente est définie lorsque la pression artérielle est à plusieurs reprises supérieure à 140 millimètres de mercure ou mmHg (systole) pour la pression maximale ou supérieure à 90mmHg (diastole) pour la pression minimale (14-9). Cette maladie silencieuse, qui ne se voit pas, ne se ressent pas, est une des principales causes d'attaque cérébrale, d'infarctus, d'insuffisance cardiaque ou encore d'insuffisance rénale !

Dans la loi de Santé Publique de 2004, le Ministère de la Santé s'est fixé comme objectif une baisse de 2 à 3 mmHg de la pression artérielle systolique moyenne des Français d'ici à 2008. Pas moins de 20 000 décès pourraient être évités ainsi que de nombreux infarctus du myocarde et d'accidents vasculaires cérébraux.

https://stophypertensionarterielle.fr/symptome-hypertension/les-erreurs-a-eviter-lorsque-lon-arrete-de-fumer/  - la tension

pression art&#233;rielle moyenne normal https://stophypertensionarterielle.fr/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama