Všechno, co děláme, děláme pro sebe. I tento blog dělám pro sebe...

Červen 2010

Jak uspět u žen

28. června 2010 v 13:08 | Nicolas |  Co chtějí ženy
Nejdříve si pojďme říci na rovinu, že definice úspěchu u žen je velmi nejasná. Těžko se kvantifikuje a měří. Je úspěchem ženu sbalit? Nebo ji dostat do postele? (ale to ještě neznamená, že to bude skvělý sex a že vás nebude následující dny otravovat a požadovat rovnou vztah). Nebo je úspěch to, že jsme jako muži milováni všemi ženami, které nám přijdou pod ruku? Anebo považujete za úspěch u žen to, že si vás 2-3 vyberou za životního partnera?
Takže, panáčci, nejdříve si definujte, co pro vás úspěch znamená a pak podle toho uzpůsobte strategii a taktiku. Nelze mít za cíl dostat co nejvíce žen do postele na jednu noc a chovat se, že chcete dlouhodobý velmi monogamní vztah. Tato taktika sice vychází, ale většinou u zoufalek kolem 37. roku a navíc je poměrně zdlouhavá - tudíž poměrně značná ztráta času. A hlavně, holky jsou pak pěkně naštvané, když se ukáže, že jste lhali. Tudíž se snižuje možnost reprízy.

Smrt a komunismus

21. června 2010 v 15:20 | Nicolas |  Duchovní rozjímání

Jak komunistický režim zabíjel lidi

Minulé téma týdny byl komunismus a tak jsem se rozhodl to spojit. Kdysi jsem napsal v rámci nějaké své školní práce srovnání komunismu a fašismu, ale za boha to nemohu najít. Byl to jeden z mých nejlepších odborných kratších textů v rámci povinných úkolů. Alespoň to tvrdil můj profesor historie na vysoké škole. Šlo o rovnání, ze kterého vyplývalo, že ideologie možná byla trochu odlišná, ale praxe komunistických vládců byla postavena na podobném chování (v tomto případě vraždění a eliminaci odpůrců režimu) jako fašismus. Obě ideologie jsou totiž totalitní a nedemokratické - ve své historické praxi.

Jen v naší zemi (bývalé Československo) bylo v letech 1948 - 1989 z politických důvodů prokazatelně popraveno 248 lidí a cca 8 000 bylo zabito či zemřelo jiným způsobem, zejména ve věznicích či táborech nucených prací.
V bývalém Sovětském svazu zahynulo cca 20 - 50 miliónů lidí (přesný počet již nelze zjistit), v Číně cca 65 miliónů, v Severní Koreji přes 2 milióny.

Smrt pro začátečníky

16. června 2010 v 23:11 | Nicolas (autor Bára Kopecká) |  Duchovní rozjímání

Krátké slovo úvodem

V rámci autorského klubu jedna dívka poznamenala, že články na téma týdne jsou často jen o 10 slovech či 3 větách a člověk aby pohledal v kupce sena, než se dohrabe k něčemu smysluplnému. Já své dřívější články o smrti zatím nemohu najít, ale před nějakou dobou mě kamarádka upozornila na jeden z nejlepších textů o umírání na českém internetu (v knihách je toho samozřejmě mnohem více a přiznejme si, mnohem lépe napsané - doporučuji zejména knihu "Filosofie smrti"). Nejdříve jsem si říkal, že bych k tomu textu napsal komentáře a pod., ale ten článek od Báry Kopecké o přítomnosti smrti v rodině a o vnímání smrti jednoho z rodičů malým dítětem je natolik kompaktní, že se už moc nehodí co dodat. Resp. to dodám zvláště. Celé je to o tom, jak se pravdivě vypořádat s odchodem blízké osoby a jak nás mylně svazují předsudky typu "o smrti se s dětmi otevřeně nemluví". Přeji dobré počtení.

Muži, co zírají na kozy aneb test na vlastní kůži (ňadra)

9. června 2010 v 16:53 | Nicolas a Ivana Kozatá |  Co chtějí muži

Co je pravdy na tom, že muži kvůli ženskému výstřihu a bujícímu poprsí ztrácí soustředění, hlavu... i zbytky rozumu?

Moje známá je zooložka, vlastně kozoložka - zabývá se studiem vlivu koz (poprsí) na mužskou psychiku, mi poslala následující článek, který by se mohl hodit s příchodem letních dnů a odhalených výstřihů. Jakožto člověk, který potřebuje mít vědecky podpořená některá tvrzení povrchních časopisů a článků se jala zkoumat na vlastní pěst (lépe řečeno poprsí), jak to je s pravdou o tom, že se vzrůstající hloubkou dekoltu klesá schopnost mužů se soustředit. 

Proč hezké holky nemůžou najít hodné chlapy?

3. června 2010 v 15:16 | Nicolas |  Jak najít toho pravého

Proč se na hezké holky lepí jen ženatí muži? Kde hledat hodného chlapa?

Z častých dotazů jsem zaznamenal jeden, který mě dříve zaujal a ilustruje trend posledních cca 12 let. Je spousta holek (tím myslím dospělé holky, které jsou již nějakou dobu v pracovním procesu), které si již dokázaly, že "to dokážou" tzn. jsou veskrze úspěšné a navíc k tomu fyzicky přitažlivé. Ale už mají natolik rozum a zkušenosti, že neskočí na lep ženáčům, sympatickým prasákům a darebákům. A hledají k sobě hodného chlápka. Bohužel zjišťují, že to není tak lehké, jak by se mohlo zdát...

Proč mladí chtějí komunismus či volí Komunisty?

2. června 2010 v 17:19 | Nicolas |  Duchovní rozjímání
Nejdříve pár poznámek k letošním parlamentním volbám. Hodnotím to pozitivně z několika důvodů. ODS a ČSSD dostaly přes pazoury. Voliči jim dali najevo, že propojení s podnikatelskými mafiemi (ODS) a hrubá politika planých slibů a zadlužování (ČSSD) není to pravé, co by většinu lidí nadchlo.