Všechno, co děláme, děláme pro sebe. I tento blog dělám pro sebe...

Listopad 2010

Déjá vu aneb proč muži lžou (ženám)

26. listopadu 2010 v 14:26 | Nicolas |  Co chtějí muži
Některým ženám se velmi často stává jedna věc, při které se opakovaně ocitají ve stavu "tohle jsem už zažila". Správně by ovšem mělo být "kurva, tohle jsem už zažila a zase je to tu znova. Opět mi lže." A a pak prosedí hodiny a vypije hektolitry kafe s kamarádkou nad marnými diskusemi s cílem najít odpověď na otázku: proč muži lžou? Pak se prohrabe v minulých číslech časáků se zaručeným radami, ale tam také nic není, resp. se neustále opakuje článek s názvem "jak udělat skvělou pomazánku a jak předstírat orgasmus poté, co mi můj milý koupil novou kabelku". Opakované zažívání toho samého a ztrátu iluzí snad pomůže zmírnit tento článek o důvodech, proč muži ženám lžou.

Pěkné dětství s tátou = lepší zdraví v dospělosti

5. listopadu 2010 v 13:48 | Nicolas |  Deník novopečeného otce

Pěkné dětství s tátou je základem pevného zdraví a schopnosti lépe zvládat stres a řešit problémy

Paní psycholožka Karen Matthews, University of Pittsburgh, dokázala, že životní stres a špatné životní prostředí negativně ovlivňují vznik kardiovaskulárních onemocnění. Karen Matthews to dokazuje ve svém projektu Pressure (Tlak), v němž sledovala 212 dobrovolníků.

V podstatě jde o to, že čím horší dětství jste měli v oblasti stresů (například hádek rodičů) a v čím nuznějších podmínkách a nedostatku jste žili, tím horší zdravotní stav pak můžete mít. Mně ovšem zaujala pasáž výzkumu, která hovoří o tom, že vliv otců na budoucí zdraví dětí je také velmi důležitý (a ne jenom vliv matek).