Všechno, co děláme, děláme pro sebe. I tento blog dělám pro sebe...

Červen 2011

7 nejkrásnějších věcí - pokračování

21. června 2011 v 11:01 | Nicolas |  Deník novopečeného otce
Vzhledem k tomu, že novopečený otec nemá čas psát kecy na blog, je to bohužel méně frekventované. Na jednu stranu mě to sice mrzí, na drouhou stranu jsem si naštěstí dělal pár poznámek. Takže to časem snad budu rekonstruovat. V tomto minipříspěvku doplním další věc, kterou bych zařadil mezi "x-nejkrásnějších věcí".
Když syna uspávám v náruči (a je tedy čím dál těžší a po pár minutách se pěkně pronese) tak si na konci už upřímně přeji, aby už konečně usnul :-) Pak ho pomalu dám do postýlky a doufám, že se neprobudí. A když se probudí, tak to nevadí. Trochu si popláče a za chvilku únavou usne. Někdy mám pocit, že usínám ve stoje ještě dřív než syn.

V průběhu noci se pravidelně odkope - pokrývku či deku vytlačí někam do rohu postýlky a je potřeba ho přikrýt. A právě to je jedna z dalších nejkrásnějších věci na dítěti. Když otevřete dveře, nakloníte se nad postýlku a přikryjete pomalu a s velkou péčí miminko, které pravidelně oddychuje. Vnímáte jak voní a jak hřeje. Chtěli byste mu dát pusu na tvář, ale raději to neuděláte, protože by se probudil. Tak se ho jen zlehka dotknete, dlouze se podíváte a potichu zavřete dveře (a přejete si, aby spal déle než do 4:30)

Magie vesmíru a přání ze supermarketu

20. června 2011 v 23:28 | Nicolas |  Duchovní rozjímání
Jelikož jsem propásl minulé téma týdne "Vesmír", musím se uchýlit k efektivnímu psaní formou integrace :-) Takže Vesmír + Magie. Pro mě to symbolizuje myšlenka vesmírných přání. Někteří to familiárně nazývají Vesmírný objednávkový servis, zkráceně VOS. Něco podobného jako expresní doručovací společnosti DHL nebo PPL nebo UBS.