Všechno, co děláme, děláme pro sebe. I tento blog dělám pro sebe...

Magie vesmíru a přání ze supermarketu

20. června 2011 v 23:28 | Nicolas |  Duchovní rozjímání
Jelikož jsem propásl minulé téma týdne "Vesmír", musím se uchýlit k efektivnímu psaní formou integrace :-) Takže Vesmír + Magie. Pro mě to symbolizuje myšlenka vesmírných přání. Někteří to familiárně nazývají Vesmírný objednávkový servis, zkráceně VOS. Něco podobného jako expresní doručovací společnosti DHL nebo PPL nebo UBS.

Jde o to, že dle této ideje funguje vesmír jako takový super zásilkový obchod se smíšeným zbožím, ze kterého si můžete v pohodě cokoli přát. Cokoli. Auto, novou lepší práci, partnera, dům, zdraví, štěstí. Dokonce i dobré místo na parkování v zaplněné ulici ve 20:00 u vašeho paneláku. Na jednu stranu to vypadá jako pěkná blbost a skvělá manipulace typu "síla myšlenky, co vše dokáže". Na druhé straně to je klasická stará dobrá magie přizpůsobená dnešnímu spěchu, zjednodušení a odhalení magického hávu tajemna. Magie a tajemno, neviditelné síly působící ve prospěch člověka či proti němu či vedle něj či prostě jen tak z legrace jsou vědecky vysvětleny a podán návod, jak si správně přát tak, abychom dosáhli toho, že k nám přijdou všechny věci a přání, po kterých toužíme.

A když to nefunguje, tak se napíšou další knížky, kde se lépe vysvětli, jak si správně přát (protože předtím jsme si přáli totiž špatně = špatně vypsali doručovací adresu pro naši vesmírnou objednávku). A když to opět nefunguje, tak je na pultě další kniha, která odhalí další ještě polopatičtější návod s praktickými cvičeními. Celé to ovšem vede jen do jedné kapsy s přáním autora: jak vydělat peníze na lidské touze po zjednodušené magii a materiálních statcích a neukojitelné nespokojenosti se současným stavem.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Naty Naty | Web | 21. června 2011 v 6:55 | Reagovat

Přát si, objednávat je jedna věc, ale dát si to do souvislosti, že nic nepřijde samo, je věc druhá. Nejjednodušší by bylo, kdyby jste si jednu takovou objednávku udělal, jenže nejde o to, odříkat objednávku podle návodu z knihy, jde o váš záměr s kterým do toho jdete, i o tu myšlenku, především tomu musíte věřit. Můžete učinit sto objednávek, ale nebudete li tomu věřit, tak se nic nestane, a vesmírný objednávkový servis vám nic nedoručí.

2 Veverka Veverka | Web | 21. června 2011 v 9:14 | Reagovat

Viděl jsi film Secret? Věřím v to, že by to šlo, ale musíš proto něco udělat. Ne jen tak sedět v křesle a snít si. :-)

3 Nicolas Nicolas | 21. června 2011 v 14:08 | Reagovat

Mně to vychází. Nezpochybnuji podstatu věci samotné. Já píšu o vlastně o jedné dimenzi celé věci: o tom, že se z magického staly stručné návody na použití. Co se týče knihy a filmu Secret  - celá kniha obsahuje 20% toho podstatného a 80% vaty a příběhů, aby nebylo vidět, že to je vlastně velmi jednoduché.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama