Všechno, co děláme, děláme pro sebe. I tento blog dělám pro sebe...

Listopad 2012

Podle čeho se má řídit naše vláda?

26. listopadu 2012 v 13:38 | RF
Chtěl jsem psát vzkaz vládě, podle čeho by se měla řídit. Kupil jsem spousty politických směrů, pak zase tzv. selsko-rozumných návrhů a pod. Ale stejně mi z toho všeho nejlépe vychází těch několik věcí, které jsou k smysluplnému životu potřeba obecně, nejsou zas tak obtížné a vtipně jsou pojmenovány v knize Roberta Fulghuma a včleněny do božího kréda, které by klidně stačilo jako programové prohlášení vlády:

VŠECHNO, CO OPRAVDU POTŘEBUJU ZNÁT, jsem se naučil v mateřské školce.

Fulgum říká: Moudrost mě nečekala na vrcholu hory zvané postgraduál, ale na pískovišti v nedělní škole. Tohle jsem se tam naučil:
O všechno se rozděl. (to je pro ty, kteří by nechtěli mít žádné daně a nezajímají je ani důchodci či jiní opravdoví potřební)
Hraj fér. (otevřeně, pravidla říkej dopředu a nikoho nezvýhodňuj)
Nikoho nebij. (hlavně ne ty slabší)
Vracej věci tam, kde jsi je našel.
Uklízej po sobě. (to znamená předávej svou práci nástupci v pořádku a nikoli všechno skartovat)
Neber si nic, co ti nepatří. (viz hraj fér, a např. veřejné zakázky)
Když někomu ublížíš, řekni promiň. (celé min. práce a sociálních věcí by se mělo omluvit postiženým, že je nutí používat sKarty v bankomatech, kam vozíčkáři nedosáhnou)
Před jídlem si umyj ruce.
Splachuj.
Teplé koláčky a studené mléko ti udělají dobře.
Žij vyrovnaně - trochu se uč a trochu přemýšlej a každý den trochu maluj a kresli a zpívej a tancuj a hraj si a pracuj. (power point prezentace se do malování bohužel nepočítají)
Každý den odpoledne si zdřímni. (prý by se dramaticky zvýšila produktivita práce)
Když vyrazíš do světa, dávej pozor na auta, chytni někoho za ruku a drž se s ostatními pohromadě. (občas je potřeba vyjet na vládní koaliční školení a družit se)
Nepřestávej žasnout. Vzpomeň si na semínko v plastikovém kelímku - kořínky míří dolů a rostlinka stoupá vzhůru a nikdo vlastně neví jak a proč, ale my všichni jsme takoví.
Zlaté rybičky, křečci a bílé myšky a dokonce i to semínko v kelímku - všichni umřou. My také. (ale to neznamená zanechat po sobě a po svém volebním období potopu a vydrancovanou zemi a ožebračené daňové poplatníky).
A nikdy nezapomeň na dětské obrázkové knížky a první slovo, které ses naučil - největší slovo ze všech - DÍVEJ SE.

Upřímně řečeno to je podobné jako s akciovými trhy. Klasický test super specialistů a šimpanze vychází tak, že občas je šimpanz lepší investor a vydělá více než makléři na burze. Ale v principu to je prý úplně jedno.
Stejně tak věřím tomu, že kdyby zemi řídili děti (či lidé podle daných principů, co se naučili v MŠ), tak by to nemohlo být nijak horší než je nyní. A kdyby doopravdy dodržovali ta pravidla, tak je jasné, že by to bylo mnohem lepší...Což je docela smutné.

Zdroj: Robert Fulghum (krédo)

Test osobnosti

19. listopadu 2012 v 9:55 | Nicolas
aneb výběr blogů a doporučených osobností.

1. Máš v oblibě citáty, za sebou hodně vztahů bez velkých citů a umíš psát i o banálních věcech skoro jako spisovatel?
Pak jsi prostě spokojená citová prostitutka.
www.citovaprostitka.blog.cz

2. Smrdí ti nohy v kozačkách, máš velký literární talent, v oblibě Barcelonu, číšníky, svého ex, vojenskou tématiku a jsi obletována muži, kteří se nakonec ukazují být k ničemu?
Pak jsi vyloženě mladá dáma, která občas sprostě kleje.
www.vylohamladedamy.blogspot.cz

3. Máš v oblibě desatero, domácí vaření, kytičky a vodku Skyy v kombinaci s kokainem, miluješ filmy a představení na Broadwayi? Pak jsi alkoholik, nástupce recenzentky Mirky Spáčilové a geniální mýval.
www.krutomyval.blog.cz

4. Máš smysl pro humor a talent pro poezii?
Pak jsi vyrovnaná medvědářka.
http://mengano.blog.cz/