Všechno, co děláme, děláme pro sebe. I tento blog dělám pro sebe...

Proč se lidská mláďata vyvíjejí tak pomalu?

26. března 2013 v 9:40 | Nicolas |  Deník novopečeného otce
Často jsem se rozčiloval nad tím, jak fyzický vývoj u dětí trvá šíleně dlouho. Vemte si třeba antilopy nebo koně nebo krávy. Sotva se mládě narodí, tak je do několika hodin schopno postavit se na vlastní nohy. O tom se lidským mláďatům může jen zdát aspoň 1 rok. Pokud někdo namítne, že děti mají dvě nohy a je těžší se na ně postavit a udržet rovnováhu, tak se podívejte třeba na kuřátka :-)

A pak mi to najednou došlo. Ten čas utíká tak rychle, že pro samou starost si rodičové ani nejsou schopni to období kojence a batolete užít. Neustále se točí diskuse a vzývání budoucnosti okolo tématu, že za pár měsíců to bude lepší a miminko přestane v noci vstávat 4x na jídlo, bude to lepší, až se převrátí na bříško a bude pást koníčky, bude si moci hrát s hračkami, až je uchopí do rukou, bude si moci číst noviny, až si sám sedne. Je to každodení starost a péče a v mém případě taky nervy. Koukali jsme před pár dny na našeho mladšího kluka a říkám si, on už není takové to malé miminko. Už je to skoro kluk. Ten čas letí v případě prvního a druhého roku opravdu velmi rychle.

Takže beru zpět své lamentování nad tím, že se mé děti nebyly schopny hned po porodu postavit na zadní a chodit. Dalo mi to více času si uvědomit, že jsem s nimi a že je to taky k něčemu být s malými tvory.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kristy Kristy | Web | 26. března 2013 v 12:42 | Reagovat

Hezká úvaha:)
U těch koní to potvrzuji, už ti malí tvorové pár hodin po porodu vstávají na své dlouhé nohy a sají. V přírodě by už klidně mohli utíkat před nepříteli:)
Příroda to má prostě skvěle vymyšlené:)

2 Jan Jan | 26. března 2013 v 17:05 | Reagovat

U lidí se příroda spíše trochu sekla mimo ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama