Všechno, co děláme, děláme pro sebe. I tento blog dělám pro sebe...

Specifikace správného místa

13. března 2013 v 9:45 | Nicolas |  Duchovní rozjímání
Na Měsíci? V Ráji (bude tam jen Eva anebo tam bude více holek)? V nějaké dobré kavárně, kde mají čerstvé pečivo a dobře upraženou kávu? Anebo je to celkem jedno, když máte kolem sebe lidi, s kterými se dobře žije?

1. Místo, kde je mírné počasí. Nechci extrémní zimy a v létě horko jak v peci. Moře se hodí. Hory jsou také potřeba.
2. Příjemní lidé, kteří vám pomohou, když se na cestě ztratíte. Dobří sousedi, s jejichž dětmi si mohou hrát naše děti.
3. Dobré jídlo. Jedno lživé přísloví říká, že nežijeme proto, abychom jedli. Přiznejme si, že to je lež. Kdo byl v dobré restauraci nebo umí sám vařit nebo poznal někoho, kdo umí dobře vařit, tak ví, o čem to je. K tomu se váže i bod č. 1., kde by v takovém místě měly být dostupné a čerstvé potraviny, z kterých se to dobré jídlo dělá.
4. Kvalitní služby - tohle mají asi nejlepší v USA, Kanada, Singapore nebo některé Skandinávské země (pokud tedy není na cestě zrovna pan Breivik nebo rozcapení mládežníci z Dánska - to se pak některé služby mohou zpozdit). Ponechal bych levnější ceny z USA a kvalitu ze Skandinávie (zrušil bych jejich vysoké daně a tím pádem i ceny).
5. Atmosféra a rychlost: něco mezi přátelskou Austrálií, Novým Zélandem, Řeckem, Toskánskem, Thajskem, Indonésií a pod. Na těchto zemích je vidět, že lze žít normálně a není nutné se uštvat pro peníze, které si pak stejně s infarktem neužijete.
6. Malé daně a slušná vláda. Úplatky max. do výše 3%, resp. by byl seznam dodávek a transparentní ceny úplatků. Jedno procento z úplatků by automaticky šlo na chudé a dobré studenty v daném oboru.
7. Muži i ženy na stejných pozicích dostávají stejný plat. Není o čem diskutovat. Asi bych omezil drancování nerostných surovin na nějaký koeficient. Není nutné mít postavenou ekonomiku pouze na volném trhu, který je dlouhodobě neudržitelný (je sice tzv. efektivní). Ale je postaven na Darwinově teorii přežití nejsilnějších a to má tendenci k zajití až na hranici sebezáhuby (vyčerpávají se zdroje tak moc, až to škodí všem).

To pro začátek stačí :-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 13. března 2013 v 9:56 | Reagovat

Souhlasila jsem s tebou, než jsem narazila na ty úplatky. To jako vážně? Souhlasíš s uplácením kdekoho, aby to měl ten, co uplácí, výhody? Co takhle žádné úplatky a skutečná rovnost? Nemyslela jsi tím daně? Daně nejsou úplatky.
A na druhou stranu malé daně a POPLATKY (možná tohle je ten omyl) znamená, že stát nebude sociální a nebude se starat v případě nemocí, nezaměstnanosti a stáří. No ale zase když málo vybere a lidé budou rozumní, měli by mít na to postarat se sami.

2 Nicolas Nicolas | E-mail | Web | 13. března 2013 v 13:13 | Reagovat

[1]: Malé daně v řádu 10-15% stačí i na pokrytí sociálně slabších. Za předpokladu, že je budou platit všichni.

3 mengano mengano | E-mail | Web | 15. března 2013 v 9:02 | Reagovat

Ideální místo pro život by tedy byl jakýsi vývar z vyjmenovaných destinací, okořeněný rozumnými daněmi, slušnou vládou a rovností pohlaví. To vypadá na dost chutnou polívčičku:)
Ano, souhlasím s tebou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama