Všechno, co děláme, děláme pro sebe. I tento blog dělám pro sebe...

Květen 2013

Chtěl bych být už dospělý (říkají děti)

20. května 2013 v 10:38 | Nicolas |  Deník novopečeného otce
Vzpomínám si na doby, kdy jsem si říkal, už abych byl dospělý. A mohl si dělat, co chci! Mít peníze. Jezdit si, kam chci. Koupit si, co chci. Zkrátka svoboda. Nemuset chodit do školy a poslouchat kecy učitelů. Sedět s rukama za zády na nepohodlných židlích. Nedávno sousedovic dcera také říkala, že by si to vyměnila.

Takže pro všechny nedočkavé děti:

1. Peníze ještě neznamejí automaticky svobodu. Jen málokdy je jich tolik, aby si člověk mohl dělat, co chce.
Samozřejmě, že koupit si čokoládu, hamburgera anebo nějaké hračky by se za normální peníze pořídit asi daly.
2. Čím více věcí člověk chce, tím více na ně musí vydělávat. Čím více vyděláváte v normální práci, tím více, milé děti, v té práci strávíte času. A tím méně máte času si těch peněz užít.
3. Nejdříve sice máte pocit, že si více užíváte. Ale jakmile si pořídíte vlastní bydlení na hypotéku, tak už máte pocit, že jen splácíte a splácíte. Doporučuji vymyslet nějaký podnikatelský nápad, který vám přinese peníze, aniž by se muselo příliš investovat. Z velké části totiž nebudete mít nějaké velké dědictví po rodičích, takže se budete muset o sebe starat samy.
4. Nebudete sice muset chodit do školy, ale každý den strávíte v práci cca 8-9 hodin a pokud podnikáte, tak ty hodiny ani nepočítáte. Navíc se rozlučte s 2 měsíčními prázdninami. A pokud budete podnikat, tak ani dovolená není jen tak.
5. Částečná svoboda vás čeká mezi ukončením školní docházky, první prací či cestováním a poflakováním se a končícím s příchodem vašich vlastních dětí na svět. Modlete se, ať máte dostatčné množství mateřského nebo otcovského pudu, aby vám to vynahradilo deprese z toho, že si prvních cca 3 let ani neškrtnete a většinu času strávíte s vlastními dětmi. Což mě přivádí oslím můstkem k tomu, že byste měli pro jistotu nosit v kapse kondomy už od 14 let (či prostě od té doby, kdy vás začne vážně zajímat sexualita a možný styk s opačným pohlavím).

Takže si važte a užívejte toho, že jste děti.
1. Celý den si hrát nebo číst nebo dělat věci, které vás baví. Dospělí jsou nadšení z toho, když si hrajete.
2. Žádné starosti s penězi, nájmem, hypotékou
3. Většinou dostatene najíst a napít a pokud jste dostatečně otravní, tak si vymíníte i to, co chcete a to co vám nechutná, prostě nejíte.
4. Někteří dostanete i většinu oblečení, které chcete. Naprostá většina z vás dostane veškeré oblečení, které v naší zeměpisné šířce opravdu potřebujete.
5. Nemusíte být v práci s nepříjemným šéfem nebo pitomými klienty nebo přechytralými klienty.
6. Většině lidí připadáte roztomilí jen svým pouhým bytím a existencí.
7. Když jste unavení, tak vás někdo dospělý vezme do náruče a odnese do postýlky
8. Stačí, když trochu křičíte a brečíte a rodiče vás uteší
9. Dostáváte spousty dárků od babiček a dědečků, i když zrovna nemáte narozky

Máte prostě boží život!!

PS: ovšem nejlepší je na tom sousedovic pes. Má dostatek jídla, pohybu, starosti, fyzického kontaktu, speciální sedačku do auta a pravidelné zdravotní prohlídky. Všichni ho rádi drbou za ušima a na břichu. Soused má přání narodit se příště jako pes do takové rodiny :-)

NE z nás dělá to, čím jsme aneb vzpurné dítě

10. května 2013 v 9:32 | Nicolas |  Deník novopečeného otce
Zahlédl jsem chlapáckou reklamu Budvaru. Jan Tříska v dramatickém černobílém obraze nabádá k tomu, že je správné nedělat kompromisy, neustoupit z vnitřního přesvědčení, neuhnout z vytyčeného směru.Takových lidí bychom si asi měli vážit. Mám ovšem pocit, že můj cca 2-letý syn a jeho mladší cca 1-roční bratr skočili Třískovi na špek a na všechno říkají NE.

Přivádí nás to k šílenství. Je jistě fajn, když člověk nedělá kompromisy a neuhne z vytyčeného směru.
Ale co je to proboha za směr?
Kam vede "ne" trapnému obouvání bot před jízdou do školky. "Ne" prďáckým čepicím proti slunci.
"Ne" večerní kaši, rannímu čaji, polední polévce (Ano vyplivování polévkových nudlí). "Ne" stříhání nehtů (ano ukořistění nůžek a píchání tátu do ruky). "Ne" čištění zubů (ano rychlému slíznutí pasty a odhození kartáčku).
Myslel jsem, že doba vzpoury a negativismu se projeví až budou kluci jako mladí anarchisti demonstrovat za zrušení dalších bankovních poplatků a školného a legalizaci marihuany na středních školách.