Všechno, co děláme, děláme pro sebe. I tento blog dělám pro sebe...

Červen 2013

Jak zneškodnit rodiče (když je vám 2,5 roku)

26. června 2013 v 9:46 | Nicolas |  Deník novopečeného otce
Dříve jsem si myslel, že mám nad dětmi čistě fyzickou převahu, která mi snad vydrží do cca 13-15 let.
Ale nyní se docela hrozím, že mi to není nic platné. Děti mají spoustu zbraní, kterými jsou schopny rodiče rozložit psychicky. A k mému překvapení jsou schopny zvládnout i fyzický boj za pomocí důmyslných zbraní. Dokonce to nemusí vypadat ani jako ve filum Sám doma nebo Sám doma II, kde byl kluk cca 5-6 letý.

1. Začíná to už ráno. Nepřítel (rodiče) jsou malátní, resp. ještě spí. Syn přijde v 5 hodin a začně píchat prsty do očí. Tím vás vytočí. Chcete oči otevřít, ale máte je zalepené a navíc tam jsou pořád ty prsty. Tak začnete mávat rukama. Jenže syn uhne a jako protiútok začně ječet. Tak vysokým hlasem, že máte pocit, že vám prasknou bubínky. Musíte vstát a kapitulovat, aby v ječení nepokračoval. Skore 1:0 pro dítě.

2. Se spánkem je konec. Druhé dítě se křikem toho prvního probudilo. Nadávate v duchu i nahlas. Ale je to jen horší. Už víte, že první kolo je prohrané. Tak se dobelháte do koupelny. Máte zavřené oči. Vkročíte do sprchy. Kurva fix! Je tam nášlapná mina v podobě autíčka, které vám ujede i s nohou, která na něj došlápla. Dítě se vás ani nemuselo dotknout a jste na lopatkách. Resp. ležíte zkrouceni ve sprše po jakž takž řízeném pádu. Vás slovník se omezuje jen na kurva, kurva, kurva. A jste rádi, že nemáte žádné pohmožděniny a tržné rány. Těžko vysvětlovat okolí, že vás sejmulo dvouapůlleté dítě. Skore 2:0 pro dítě.

3. Snídaně. Zdánlivý pocit míru (samozřejmě mezi dalšími bitvami). Začátečnická chyba. Bílá košile nejde dohromady s kakaem a jogurtem. Zlomyslné děti nejdříve potírají lžící své oblečení. Ale to jen proto, aby vás přilákali na bližší vdálenost a pak mohli udeřit lžící nebo vidličkou přímo do hrudníku. Zranění sice nejste. Ale zbytky psychocké rovnováhy jsou už pryč. Skore v bitvě pro boj zblizka 3:0 pro dítě.

pokračování příště - čeká nás wrestling, boj vuvuzelou a trumpetou, mučení nůžkami a psychické týrání trháním důležitých dokumentů a faktur a další. PS: hledáme paní na hlídání. Ta předešlá je v Bohnicích.

Chtěl bych být jako Rom (?)

12. června 2013 v 12:42 | Nicolas |  Zrcadlení a jiné poznámky
Chtěl bych být bezstarostný jako Rom a nestresovat se životními událostmi.
Chtěl bych být volný jako Rom a kočovat si v karavanu (tak to dělají hodně angličtí Romáci)
Chtěl bych být jako Rom a umět hrát na housle nebo kytaru jako o život.
Chtěl bych umět tancovat jako Rom (co si vzpomínám, tak už od základky uměli Romáci tancovat mnohem lépe na třídních besídkách a pak na diskotékách. V podstatě asi jako černoši oproti bělochům v USA).
Chtěl bych umět využívat státní systém jako Rom a mít tu odvahu si dupnout a dostat co nejvíce.

Vzhledem k tomu, že nejsem Rom, ale tak trochu Arabsko-něco, ale občas jsem vypadal jako Rom, tak veškeré výhody Romů mě minuly. A k tomu se přidalo ještě podezřívání z terorismu. Svět je k ne-Romům zlý :-)

Ovšem nechtěl bych bydlet ve špinavých panelácích a každou chvíli se probouzet s nějakou zápalnou lahví, kterou mi někdo hodil do ložnice...:-(