Všechno, co děláme, děláme pro sebe. I tento blog dělám pro sebe...

Červen 2015

Vyslechnuto v MHD (jak oslovit muže, který se dlouho nevyjadřuje)

29. června 2015 v 10:01 | Nicolas |  Co chtějí muži
Občas člověk vyslechne zajímavé rozhovory v MHD. Teenageři řeší hry, prudící rodiče, drogy, pařbu minulý víkend (když jedou v pondělí a úterý), pařbu následující víkend (když jedou ve středu, čtvrtek a pátek), kluka/holku, event. dokonce předměty ve škole. Dospělí lidé řeší práci a šéfa (téměř nikdy podřízené - asi šéfové nejezdí MHD, ale svým autem), klienty, dodavatele, rodinu, prudící děti, nemocné děti, dovolenou minulou či budoucí.

Onehdá jsem vedle slyšel (bylo to tak hlasitě, že to musel slyšet i řidič i lidé na zastákách) dvě mladé dámy bavit se o tom, jak popostrčit báječného kolegu (klienta, šéfa...), aby s ní šel na schůzku. Prý to vypadá, že by možná zájem měl (indicie a důkazy jsem nebyl schopen posoudit). Ale nějak se k ničemu pán nemá. Padaly různé návrhy (rozlít mu kafe na košili ve firemní kuchynce, zařídit si vedlejší pokoj na služební cestě, více se usmívat a házet okem apod.). Na návrh radící kolegyně, že by něco mohla říct, se "lovkyně" ohradila se slovy, že přece se musí čekat na to, až udělá první viditelný krok muž. Jinak by se přeci nabízela a to by vypadalo divně. Když slečny vystupovaly, tak jsme se všichni spolucestující ještě dozvěděli, že takto situace trvá již přes rok.

Tak mě napadlo, proč by paní nemohla říct něco jednoduchého ve smyslu: milý pane, pracuje se mi s vámi moc pěkně. Kdybyste mě chtěl někdy příští týden pozvat na kafe, tak bych asi neodmítla.

Je to projevený zájem. Je tam nějaká lhůta (aby zase nečekala další rok). A když to nevyjde, tak alespon slečna bude vědět, že pán nemá zájem. A ona pak nebude ztrácet čas a porozhlédne se někde jinde.

Event. znáte další nápady, které dobře fungují?