Všechno, co děláme, děláme pro sebe. I tento blog dělám pro sebe...

Co chtějí ženy

Jak uspět u žen

28. června 2010 v 13:08 | Nicolas
Nejdříve si pojďme říci na rovinu, že definice úspěchu u žen je velmi nejasná. Těžko se kvantifikuje a měří. Je úspěchem ženu sbalit? Nebo ji dostat do postele? (ale to ještě neznamená, že to bude skvělý sex a že vás nebude následující dny otravovat a požadovat rovnou vztah). Nebo je úspěch to, že jsme jako muži milováni všemi ženami, které nám přijdou pod ruku? Anebo považujete za úspěch u žen to, že si vás 2-3 vyberou za životního partnera?
Takže, panáčci, nejdříve si definujte, co pro vás úspěch znamená a pak podle toho uzpůsobte strategii a taktiku. Nelze mít za cíl dostat co nejvíce žen do postele na jednu noc a chovat se, že chcete dlouhodobý velmi monogamní vztah. Tato taktika sice vychází, ale většinou u zoufalek kolem 37. roku a navíc je poměrně zdlouhavá - tudíž poměrně značná ztráta času. A hlavně, holky jsou pak pěkně naštvané, když se ukáže, že jste lhali. Tudíž se snižuje možnost reprízy.

Inzerát mé kamarádky - co chce svobodná žena kolem 30ti

26. února 2010 v 13:40 | Nicolas
Možná to někteří znáte. Obchodní název je "vesmírné objednávky" a je to termín z knihy německé spisovatelky Barber M. Celý princip spočívá v tom, že vše funguje jako nějaká objednávková služba. Člověk je zákazník. A svá přání si nepřeje jen tak zbůhdarma, ale cíleně. Přání se posílají do Vesmíru, který funguje jako tzv. "vesmírná objednávková služba". Když se splní určité principy, tak je tato služba neutrální a pošle vám zpět to, co si přejete.

Miluji dva muže, říká žena

24. ledna 2010 v 23:42 | Nicolas
Lze milovat dva muže? Paní Petra píše Sally (literárně řečeno). Před víc než rokem jsem se rozešla s mužem, který pro mě znamenal celý svět (když nepočítám svého syna) Opravdu... milovala jsem několik mužů ve svém životě, ale nikdy jsem k nikomu necítila tak intenzivní lásku, fyzickou i duševní, jako k němu. Problém je v tom, že to samé pocituju i teď, když mám v téhle době vážný vztah s jiným mužem, který mě moc miluje. Vím, že je to vůči současnému partnerovi nefér. Cítím se za svoje pocity provinile, nemůžu se z toho dostat a i rok po tom, co jsme se s předešlým partnerem rozešli, nebyl den, kdy bych na něj nemyslela.

Co je to láska a co znamená mít rád

11. prosince 2009 v 18:20 | Nicolas a Wiki
Co vlastně znamená mít rád a co je opravdová láska? Tady máte jeden z poměrně moudrých názorů

Wiki napsala pár řádek, o které bych se s vámi rád podělil:

Často se stává, že zaměňujeme význam slova "mít rád".
Zůstávát s někým tedy proto, že ho "mám ráda" může ve volném překladu taky znamenat.., že:
 • že...se mi nechce začínat někde sama znovu, když tady mám veškeré fyzické pohodlí(i přes vztahovou nepohodu)
 • že se bojím odejít kvůli tomu, že si snížím finanční standard
 • že nechci být sama a spoléhám že budu život prožívat prostřednictvím někoho druhého..(partnera)
 • že si nevěřím a nedokážu se ocenit a tím pádem nemůžu ocenit ani svého partnera, tudíž jsem s tím, kdo tady teď prostě je, notabene, když už jsme si tak zvykli
 • že jsem na partnerovi závislá.
 • a další...

je možné, že je to i takto nějak...ale to si každý musí přebrat sám. I já musela......jojo..

A ještě bych chtěla doplnit. Na vztah jsou vždy dva, tudíž jakoby dva sloupy podpírající střechu, Oba musí být pevné..Takže v prvé řadě je to práce na sobě samém, abych se já (coby ten jeden hotovej kvalitní sloup ) mohla poohlédnout po druhém. Začíná to vždy u každého z nás, abychom prvně vychytali chyby vlastní a nabyli sebevědomí a uvědomili si vlastní hodnotu.

Mýty o manželství

21. listopadu 2009 v 14:15 | Nicolas
Často se v diskusích objevují otázky na metody, jak si udržet manželství návod na štastné manželství. Stejnou váhu by měly mít i informace o romantizujících mýtech, které k tomu domácímu štěstíčku zrovna nepřispívají. Našel jsem pro vás článek o manželských mýtech, kterých se je potřeba vyvarovat, pořádně je prozkoumat nebo alespoň si jich být vědom.

Jednou mě potká na ulici muž a dá mi kytku...

30. října 2009 v 15:47 | Nicolas
Fascinuje mě tyto oblíbená věta a také to, že opravdu stačí tak málo, aby ženy pálily mosty.


Ty mi nikdy nekoupíš kytku. Nikdy. Vůbec ti nevadí, že se mi tím vzdaluješ a že to já k životu potřebuji. Ale jen počkej. Až mi dá někdo na ulici kytku, tak s ním půjdu!!

V této souvislosti si říkám, že kecy o schopnosti otevřeně komunikovat přisuzované ženám, jsou jen pouhým přáním.

Anebo je to opravdu tak snadné a stačí jednou za pár měsíců koupit kytku :-)

Techniky líbání - co rozhodně nedělat

17. března 2009 v 16:04

Na jednom blogu jsem zabrousil k článku o technikách líbání. Klasický opsaný článek. Nic proti, návodů není nikdy dosti. Ale závěr mě dostal. Pasáž radící a doporučující by mohla dostat Nobelovu cenu v oblasti vztahů a sociologie.

Rady pro ženy:

Chcete-li, aby se váš partner zlepšil v líbání, pošlete mu po schůzce dopis s hodnocením jeho líbání, hodnoťte něžnost, vůni rtů, ohebnost jazyka, prostě cokoliv. Nezapomeňte navrhnout nějaká vylepšení, popřípadě partnera pozvat na doučování. Citlivý partner vás po takovémto dopise jistě mile překvapí. Podělte se o hlt lahodného nápoje se svým milovaným, bude nesmírně překvapen vaším originálním nápadem a vaší nečekanou divokostí.

Rady pro muže:

Nikdy nemůžete ženě dopřát kouzlo jejího prvního chtěného polibku... ale můžete se tomu přiblížit - ve vhodné chvíli líbejte partnerku na krk či na holá záda. Líbejte ženu od rtů po krku směrem dolů a jděte tak daleko, jak jen jí to bude milé, a ne, abyste se zastavili u pupíku. Vždyť záleží na jejím přání.

Chyť mě, když to dokážeš - aneb dokaž, že jsi muž

11. března 2009 v 15:26 | Nicolas
Jedna moje známá má trochu potíž s muži. Ať dělá, co dělá, nějak jí to nevychází.
Má zvláštní taktiku. Když se jí někdo hodně líbí, tak před ním utíká. Ona si přijde zvláštní a neatraktivní a vždy se vlastně diví, když se nějaký muž vůbec odváží ji oslovit. Přestože si přeje být s nějakým mužem, tak ji vždy překvapí, když se to stane.

Pak následuje obvyklá story. Když se jí muž líbí a má její sympatie, tak se "zasekne" a hodí zpátečku. Tzn. uteče. Neodpovídá na SMS, nebere telefony. Je úplně paralyzovaná strachem. Strachem z toho, co kdyby to náhodou opět nevyšlo. A tak ze strachu z neuspechu se raději ani o nic nepokusí.

Přeje si silného muže. TAkového, který nemá strach a o kterého by se mohla opřít. Zároven by měl mít pochopení a být laskavý. Jak se takový muž pozná? No přeci podle toho, že umí překonávat překážky. A jednou z těchto překážek je také ta, kterou ona na začátku vztahu klade - tzn. utíká a očekává, že panáček bude utíkat za ní a nenechá se odradit. Vždyť pravý muž si dokáže jít za svým. Ať si žena utíká, jak chce, pravý muž ji dožene a s laskavým pochopením ji nabídne své pevné rámě.
Na můj argument, že pravý muž s největší pravděpodobností očekává od pravé ženy trošku soudnější jednání, odpovídá, že správný chlap si prostě jde za svým a nenechá se jen tak odradit.

Nevím, kde svůj model pravého muže sebrala. A vlastně něco na tom může být racionálního, že esence pravého muže se kloní spíše k trvání si na svém (například, když manželka odmítá sex) a k překonávání nepřekonatelných překážek (dtto příklad u sexu s manželkou nebo také první lety do vesmíru). Ale nějak mi neštymuje to, že opravdu pravý muž by si uvázal na krk takovou ženu, která nebyla schopna vyjádřit co cítí a chovala by se právě opačně. Mohou jistě existovat tzv. silní muži, kteří potřebují mít vedle sebe slabou či nejistou ženu právě proto, aby ji mohli ochraňovat, bezmezně podporovat a ukazovat, jak jsou silní. Ale mám velké pochybnosti o pravé pravosti těchto mužů. Tím se samozřejmě nepopírá vzájemná východnost těchto vztahů - podporovač x podporovaný.

Upřímně řečeno mám velké pochopení pro různé druhy chování a traumat. A máločemu se divím. Akorát mě vždy tak trochu překvapí, že jeden partner (jedno, jestli je to žena či muž) očekává, že ten druhý má nějaký šestý smysl na to, aby rozpoznal, že se chováme uplně opačně, než vlastně chceme.

Dotazník pro nápadníka

19. února 2009 v 14:44 | Nicolas
Učený kolega Kalik přišel s ideou sestavit dotazník pro potenciální nápadníky.
Oproti ostatním dotazníkům, které se ukázaly být celkem naprd, by otázky obsahovaly i podstatnější oblasti. Zkušené ženy v diskusi k tomuto dotazníku identifikovaly druhy informací, které se ukazují jako mnohem zásadnější pro párové soužití než například výška, šířka a barva vlasů, koníčky a zájmy. Například otázka na to, zda-li je pán mamánek a tudíž bude od partnerky vyžadovat servis, na jaký byl zvyklý od maminky. Nebo, jestli má nápadník dluhy a zatíží tak finanční stránku společného soužití ještě dříve, než vkročí do společné ložnice.

Náměty na semináře 2 - jak se nechat od muže více opečovávat aneb superženy přestávají veslovat za oba

20. ledna 2009 v 17:34 | Nicolas
TTento článek není můj, ale je to z velké části příběh od Wiki (zde)

Tak a máme tu soutěž o zájezd. Pro koho? Poznáš se v těchto větách, které píše jedna holka:
Jsem dost samostatná, všechno si ráda řídím a zařizuju sama. Nejsem ráda připoutaná. Můj partner má potřebu mě a vlastně i rodinu ochraňovat. To je věc, kterou neumím. Nechat se chránit? Jak vlastně? Jak to ti chlapi myslí?

K tomu bych ještě doplnil: partner vypadá v pohodě, nic mu zdánlivě nechybí. Ale já mám pocit, že jsem na vše trochu sama. Ale než abych si o něco říkala, tak to udělám sama. Stejně to nakonec je lépe zařízené a rychleji :-)

Nemůžu vyslovit "miluji tě"

18. prosince 2008 v 17:15 | Nicolas

Jak jsou důležitá slova "miluji tě" a proč je obtížné je vyslovit

Onehdá jsem četl, jak je pro některé obtížné říkat ta prostá slova. Miluji tě.
Je to známka srabáctví? Nebo známka osobní svobody neříkat důležitá slova, protože je to cool a druhý to prostě musí poznat?

Jak romantické filmy ničí vztahy

17. prosince 2008 v 18:00 | NicolasNení lepší než vymýšlet své vlastní texty, raději občas skočit na Novinky.cz? :-)
Trochu jsem text upravil, ale není to moje...
Podle skotských odborníků filmy typu Deník Bridget Jonesové či Notting Hill mají zhoubný vliv na vztahy. A kdo se chce vyvarovat velkých problémů na konci roku, měl by letos ve vánočním programu minout všechny podobné typy filmů. Ty totiž lidem poskytují naprosto nerealistická očekávání vůči skutečným vztahům a potenciálně mohou být pro partnerství velmi nezdravé.

Když rozpoznáme toho Pravého, jak rozpoznat toho Levého?

12. prosince 2008 v 15:20 | Nicolas


K tomuto příspěvku mě inspirovala otázka Ann. Jak rozpoznat, zda-li ten můj, co ho mám doma, není levý...., tzn. opak toho pravého. A asi se tím nemyslí "levý" na manuální práce.

Co je to "pravý" a "nepravý"?

9. prosince 2008 v 16:40 | od Martinky1
tohle jsem si vypujcil od Martiny http://vykladkaret.net/

Co je to "ten pravý" a kdo je "ten nepravý"? :-)

Podle mě je každý ten pravý - ne třeba pro celý život, ale právě pro tu lekci, kvůli které jsme se s ním seznámili. Prostě si přitáhneš "toho pravého" pro tuhle chvíli (jinak by sis ho nepřitáhla), a teď se s ním máš něco naučit.

Nanaučíš - přijde jiný, ale v podstatě stejný! A tu lekci budeš opakovat :-)

Ten pravý...vysvětlení termínu

9. prosince 2008 v 16:26 | Nicolas
Jednou z velmi výrazných oblastí ženského vztahového života je princip "toho pravého".
Tento mýtus je zasažen tak hluboko, že i vzdělané ženy dokáží argumentovat do 50ti let svého života...ještě jsem nepotkala "toho pravého". Zatímco jim reálný život s reálným mužem utíká mezi prsty.

Co to vlastně je?

Co chtějí ženy? Není nutno po tom moc pátrat, ale ať je tu aspon nějaký text...

4. prosince 2008 v 12:14 | Nicolas
Muži chtějí sex.
Ženy chtějí super sex, vášnivý sex, zvířecí sex, předehru, romantický sex...
V tom je ten rozdíl.

Pak ještě chtějí:
 • kabelky
 • boty
 • svetříky
 • bezpečí
 • zajištění
 • ochranu
 • oporu v partnerovi
 • povídat si
 • povídat si o pocitech
 • rozebírat vztah
 • ujišťovat, že dobře vypadají
 
 

Reklama