Všechno, co děláme, děláme pro sebe. I tento blog dělám pro sebe...

Deník nastávajícího otce

Účast muže u porodu: někdy selanka a někdy trochu jiný pohled

18. června 2012 v 0:33 | Nicolas
Tohle je jen krátká glosa a píšu to z notného časového odstupu, abych doplnil jeden úhel pohledu na účast otců u porodu. Před pár dny jsem narazil na článek nějaké novopečené maminky, která popisovala skoro romanticky svůj porod a účast svého manžela u narození jejich dítěte. Pořád jsem měl pocit, že to je jak z telenovely a že jsem zažil uplně něco jiného. Stejně tak všechny naše známé ženy, co také rodily, zažily značně odlišné filmy podobné spíše drsným thrillerům. Nutno ovšem říci, že všechny s dobrým koncem. Ale průběh často stál za to.

Deník nastávajícího otce, 5. díl - tíže těhotenství a břichobatoh

1. září 2010 v 0:25 | Nicolas
S přibývajícím postupem času, kilogramy a nepohodlím si uvědomuji (lépe řečeno jen zírám), jak těhotenství asi musí být náročné. Kdysi jsem četl článek o tom, jak by měli muži zkoušet nosit alespoň 24 hodin cca 10 kg závaží na břiše. Tak by se mohli alespoň částečně přiblížit tomu, co zažívá mnohem delší dobu jejich těhotná partnerka.

Deník nastávajícího otce, 4. díl - těšení skoro vánoční

18. srpna 2010 v 14:22 | Nicolas
Mám teď už několik měsíců malé Vánoce, protože se těším každý den domů na dva lidi a neustále se divím, jak plod v břiše roste, co už umí a jaký je to zázrak. A co teprve, až přijde porod a dítě bude na světě...

Seznam pro miminko aneb nákup pro partu kosmonautů jedoucí na 4 roky na Měsíc

17. srpna 2010 v 14:59 | Nicolas
Tohle mi úplně vyrazilo dech. Nečekal jsem, že tak malý tvor spotřebuje tolik věcí. Přijde mi, že to je co se do počtu položek týká, skoro jako seznam věcí pro mužstvo kosmonautů, které jede na několik let na jinou planetu.

Deník nastávajícího otce, 3. díl - děti jsem měl vlastně rád (i ty cizí) a první setkání s budoucím potomkem

13. května 2010 v 0:40 | Nicolas
Z neznámého důvodu jsem tak dlouho odkládal své poznámky k tématu "budoucí otec", až mi utekla téměř polovina těhotenství mé přítelkyně. Proto také začínám nikoli chronologicky, ale jako v Pulp Fiction v polovině příběhu.
 
 

Reklama