Všechno, co děláme, děláme pro sebe. I tento blog dělám pro sebe...

Deník novopečeného otce

zkouska

4. ledna 2011 v 13:28 | Nicolas

Haló v novém roce.

Pěkné dětství s tátou = lepší zdraví v dospělosti

5. listopadu 2010 v 13:48 | Nicolas

Pěkné dětství s tátou je základem pevného zdraví a schopnosti lépe zvládat stres a řešit problémy

Paní psycholožka Karen Matthews, University of Pittsburgh, dokázala, že životní stres a špatné životní prostředí negativně ovlivňují vznik kardiovaskulárních onemocnění. Karen Matthews to dokazuje ve svém projektu Pressure (Tlak), v němž sledovala 212 dobrovolníků.

V podstatě jde o to, že čím horší dětství jste měli v oblasti stresů (například hádek rodičů) a v čím nuznějších podmínkách a nedostatku jste žili, tím horší zdravotní stav pak můžete mít. Mně ovšem zaujala pasáž výzkumu, která hovoří o tom, že vliv otců na budoucí zdraví dětí je také velmi důležitý (a ne jenom vliv matek).

Co se učím od novorozeného syna: ranní protahování

20. října 2010 v 15:10 | Nicolas
Dítě (i to staré jen pár dní) je zajímavým studijním materiálem a inspirací přirozeného chování.
Já se teď učím od kluka třeba pořádně se ráno protahovat. Doteď jsem to hodně flákal a jen se tak odvalil z postele. Naučil jsem se od něj pořádně protáhnout jednu ruku, druhou ruku, obě najednou, pak propnout nohy. Dělat dělat u toho obličeje a šklebit se. A pak si pořádně prdnout. Prostě paráda

Sedm nejkrásnějších věcí u novorozence (které pomáhají překonat únavu, deficit spánku a rozladění nad jekotem)

7. října 2010 v 1:34 | Nicolas
Všichni mluví o tom, že dítě je požehnání a radost. A všichni mluví o tom, že to je záhul jak prase a člověk (v nové roli rodič) se cca rok a něco vůbec nevyspí. Matky to mají tak trochu dané, mají mateřský pud, mateřský cit, mateřskou lásku (jako vždy musím uvést, že nic neplatí na 100%, u všech žen a u všech kultur či sociálních skupin, ale dejme tomu, že u naprosté většiny). Otcové hovoří často o obecném "štěstí" a že to je "báječné". Pro mě jsou ty nejkrásnější věci u našeho novorozeného syna následující.

Narodil se nám kluk a zdá se, že to bude náročné

15. září 2010 v 1:22 | Nicolas
Narodil se nám kluk! Ještě se z toho nemůžu pořádně vzpamatovat a dojde mi to asi za pár dní (možná týdnů či měsíců). V kolotoči příprav na porod, účast u porodu, následné zařizování, shánění samostatného pokoje, oslav (z kterých jsem unaven) si člověk ani pořádně neuvědomí ten zázrak zrození a už kouká, jak se mu převrátil život naruby. O každé události se dá napsat pár vět na blog, o čemž jsem sice přemýšlel, ale není na to příliš času. Na druhou stranu je blog místem, kam se lze po nějakém čase vrátit zpět a trochu zavzpomínat.
 
 

Reklama