Všechno, co děláme, děláme pro sebe. I tento blog dělám pro sebe...

Vánoční výkřiky

Jak si navodit vánoční pohodu a přestat naříkat nad vánočním shonem a stresem

12. prosince 2014 v 9:14 | Nicolas
Nelíbí se každoroční skuhrání nad tím, že je tu opět vánoční shon a stres. Že již od konce října supermarkety mají vánoční výzdobu a tlačí každému atmosféru rozsvícenými stromečky a koledami v obchodech. Že nikdo nesnáší ty plné obchody, kdy se prodíráte mezi lidmi a první půl hodiny doufáte, že vše rychle nakoupíte, ale pak se jen potíte v zimní bundě a šále, kterou jste si zapomněli sundat. Takže na otázku asistentky u voňavek, jestli vybíráte nějaký dárek, jen odvětíte, že potřebujete pouze tester pro sebe (klidně to může být Boss, protože nemáte sílu hledat něco lepšího), protože se potíte jako při squashi v hale, kde navíc zapomněli vypnout regulaci topení.

Návod pro nás všechny, kteří si obvykle stěžují:

1. Odmítnout požadavek na shánění všech dárků, co si kdo vymyslel nebo by se prostě měl koupit.
Vyrazit na nákupy do města jen jednou a dosti.

2. Snížit celkovou sumu na cca 60% původního rozpočtu. Díry v rozpočtu jsou jako novoroční kocovina. Navíc vám udělá radost to, že máte více penez, než jste původně počítali.

3. Namísto shnánění dárků a nadávání na lidi (kteří zase nadávají na vás, že jste ve stejný čas na stejném místě), kteří se v obchodech opět šíleně přemnožili a jsou značně nervozní, zajděte na vánoční svařáky či punč. Pokud bude trvat teplé počasí, tak zajděte na mojito. S přáteli. Můžete v klidu popíjet a vysmívat se kolemjdoucím nakupujícím s výrazem štvanců v jejich očích. Navíc tak nasajete (kromě alkoholu) konečně i tu vánoční atmosféru.

4. Pořádejte s přáteli či s rodinou dlouhé procházky. Ne jen ty k místnímu rybníku a zpět. Ale procházku na celé sobotní či nedělní dopoledne či odpoledne. Natrhejte si nějaké větve. Odvážnější myslivci a pytláci mohou uříznout stromek či sejmout jiného myslivce či zajíce. Při delších procházkách máte možnost rozjímat nad narozením Ježíše, rodinou, narozením nemanželského dítěte či na tím, že namísto nového tabletu pro syna potřebujete vy sami pořádné zimní boty.

5. Pokud chcete tak podlehněte útokům neziskovek a různým potřebným a díky bodu č. 2 věnujte nějaké peníze na charitu či potřebným. Nejlépe je se poohlednout po místních aktivitách. Alespon uvidíte opravdové tváře, kterým pomůžete.

6. V žádném případě nekupujte dětem domácího mazlíčka - živého (psa, kočku, králíka, krysu, hada, krokodýla, šneky apod.) Děti nikdy nedodrží slib a nikdy se pak o zvěř nestarají. Ušetříte si naštvání v lednu a únoru. A pak celý rok.

7. Zajdete si s partnerkou, manželkou spolu na večeři. A děti nechte doma s ukolem, že kdo přežije do rána, má právo být členem rodiny.

8. Zkuste péct cukroví všichni společně. Ale konečně dodržte kazdoroční slib, že toho budete dělat polovinu. Polovinu druhů i polovinu objemu. Anebo to kupte za 250 Kč v krabici v místní pekárně. Budete mít pokoj a tolik kýženou "pohodu".

9. Netrvejte na všech věcech, které stejně zvyšují stres, jen proto, že se to "musí". Vánoční stromek. Kapr, který nikomu kromě tchýně nechutná. Bramborový salát s velkými kusy celeru, když máte rádi pouze šunku, brambory a okurky. Z takového salátu by si ovšem měli brát ponaučení výrobci jogurtů, kteří pořád tvrdí, že tam mají opravdové kousky ovoce, protože v našem salátu jsou opravdu opravdové kousky celeru.

10. Kupte si dárek i pro sebe. Znáte se nejlépe.

Šťastné a veselé Vánoce. Jak říkají katolíci, Vánoce jsou fajn, ale Velikonoce jsou důležitější. Protože tam vstal Ježíšek z mrtvých. Po tom, co dostal infarkt ze shonu a stresu z nákupů a doručování dárků na Vánoce.

Milý Ježíšku

3. prosince 2013 v 9:46 | Nicolas
Milý Ježíšku,

pod stromeček bych si přál:
1. Auto
2. Letadlo
3. Loď
4. Foťák
5. Tablet
6. Telefon
7. Motorku
8. Pastelky

Tak tohle píše Ježískovi můj malý cca 3 letý syn. Slušná přání. To chci taky. Příbuzní se mě pořád ptají, co chci a já nemám žádnou uspokojivou odpověď. Takže teď mám dobrý seznam. Oželím snad jen tu loď. Stejně mi trochu bývá při delších plavbách špatně od žaludku. A nevidím důvod, proč by se přání plnila jen malým dětem. A rozhodně by to neměl být ten fígl, že dostanu jen pastelky a všechny ostatní věci si musím dokreslit sám na papír :-)

PS: příští rok řeknu synovi, že Ježíšek nestíhá za svůj plat nakoupit tolik dárků všem lidem na světě a že je potřeba to trochu zredukovat.

Ideální dárky pod stromečkem

31. prosince 2012 v 9:37 | Nicolas
Trochu jsem se zasnil ....
1. Padla naše vláda
2. Nová vláda je složena z malých dětí a šimpanzů jako zástupce ekologů a kupodivu (resp. není se čemu divit) je lepší a méně zmatená a destruktivní než vláda současná. Ustanovili si jen pár pravidel podle Fulghuma a toho, co se naučili v mateřské škole: nekrást (aby to nebylo tak drastické, tak uplatky by by byly do max. 3% :-)), spát po obědě (a nic tak nezkazit), daně nezvyšovat, dělit se s potřebnými, nikoho nebít, hrát fér.
3. Prezidentem je Avatar Franz - člověk s pěknými obrázky si bude s dětmi rozumět. A jako jediný z kandidátů nemlžil a na spoustu podivných otázek moderátorům prostě odpověděl, že neví.
4. Napadl sníh a silničáři to zvládli na silnicích protáhnout
5. Slevy v obchodech jsou skutečnými slevami a nikoli slevou z navýšené úrovně
6. Potraviny a jiný tovar jsou i v obchodních řetězcích stejně drahé (tzn. levnější) jako např. v Německu.
7. Práce učitelů a doktorů jsou oceněny stejně jako práce bankovních úředníků.
8. Ženy dostávají za stejnou pracovní pozici stejný plat jako muži. Namísto kvot z EU o obsazování manažerských míst stanoveným procentem žen bude kompenzace na hlídání dětí.
9. Pod stromečkem mám nové parádní auto a žena měsíc dovolené bez dětí (odjedu s dětmi tím parádním autem někam na hory s all inclusive - expedici YDYKSEB jsem zavrhl vzhledem k tomu, že by již tak hubené děti mohly zemřít hladem).

My 3 králové jdeme k vám

10. ledna 2012 v 22:49 | Nicolas
O víkendu u nás zazvonili nějaké cizí děti (žena se dosti lekla), vlastně výrostci, a rovnou začali zpívat "my tři králové jdéééma k vám, štěstí zdraví přejéééme váám". Já jsem byl zrovna uspávat syna a říkal jsem si, k***va, proč musí tak ječet (ti koledníci). A proč musí ječet tak dlouho. Ani jsem netušil, že to má více slok.

Žena odběhla do kuchyně se slovy, něco vám dám. Já jsem chtěl zakřičet, ať je nenechává samotné v chodbičce, protože jsem tam pohodil bundu s peněženkou s pár tisícovkami, ale nakonec jsem to vyhodnotil jako hloupý nápad. Kluci dostali každý cca 20 Kč, protože zvolili chytrou strategii 3 oddělených kasiček Je na prachy Napadlo mě, že když takle obejdou cca 30 bytů či domů, nemusí to být špatné koledování. Ovšem od toho koledování vlastně je. Proč ne, přijde mi asi lepší než opilí popeláři, co tloučou na dveře kolem Vánoc s oxeroxovaným kusem papírku s nápisem "Vaši popeláři vám přejí pěkné Vánoce" a nepokrytou otázkou, něco nám dejte a pokud nemáte peníze, tak nám nelejte aspoň něco na pití.

Chatka v zime - zkouska obrazku

21. ledna 2009 v 12:55 | Nicolas

Stromeček

5. ledna 2009 v 16:39 | Nicolas
Téměř vždy (alespoň co moje pamět sahá), jsme měli smrček. Nejakou podivnou náhodou byl vždy křivý. To mi přijde ted hodně divné, když se nad tím zamýšlím. Jaktože jsme nebyli schopni koupit rovný stromek?? že by nějaké vánoční prokletí? :-)

Nikdy jsme si nemohli dovolit nebo snad prostě nebyla chuť koupit pořádný stromek - jedličku nebo stříbrný smrček. Ted jsem si konečně koupil stromek sám a byl nádherný! Jedličku. Zprvu taky vypadal mírně křivý, ale je v pohodě.

A má nádherný hustý a dlouhý jehličky!!!! Je prostě krásný.

Cukroví

27. prosince 2008 v 18:26 | Nicolas
Moje máma dělá několik málo druhů vánočního cukroví.

Nevím, jestli jsem špatný syn. Ale skoro nic mi nechutná. Kromě jednoho druhu.
Napeče vždy od každého tak dvě kila. Každý rok jí opakuji, ať toho tolik nedělá. Nemá to kdo jíst!!

Vzpomínám si, že loni jsme se domlouvali, že se pečení cukroví omezí. Letos dovezla celou krabici a myslel jsem, že dostanu cukrovou koliku nebo se mi zacpou cukrem cévy. Tak jsem jí půlku cukroví zabaliz zpět. Samozřejmě je to špatně.

Co mám sakra dělat? Usmívat se a pak cukroví vyhodit do koše? Dát ho sousedům? Ti ho nechtějí, mají svého dosti a lepší.
 
 

Reklama